Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Regl döneminde Hydrafacial yapılır mı?

Hydrafacial, cilt bakımında en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olmak isteyenler için hydrafacial uygulaması cilt yenilemenin yanı sıra cilt lekeleri ve aknelerine karşı da uygulanır. Hydrafacial uygulamasının regl döneminde yapılıp yapılamayacağı ise merak edilen konular içinde yer alıyor. Ağrısız bir cilt bakım uygulaması olan hydrafacial ile ilgili bilinmesi gerekenlere bakalım.

Hydrafacial nedir?

Derinlemesine cilt temizliği sunan bir bakım uygulaması olan hydrafacial, vakumlu vortex uygulaması ile ciltte istenen forma kavuşmayı sağlar. Her yaştan kişi için yapılabilen hydrafacial uygulamasında  akne ve siyah nokta gibi istenmeyen cilt problemleri de çözülebilir. Yaşlanma karşıtı, anti aging bir uygulama da olan hydrafacial ile ciltteki kırışıklıklar önlenerek, cildin ideal bir şekilde nemlendirilmesi sağlanır. Ağrısız bir işlem olmanın ötesinde hydrafacial ile ciltte herhangi bir tahriş görülmez. Buna ek olarak hydrafacial sonrasında gözenekler küçülür ve siyah nokta, akne gibi problemler de en aza indirilir. Cildin ihtiyaç duyduğu neme kavuşmasını sağlayan hydrafacial uygulaması sonrasında cildin elastik yapısı da artar.

Regl döneminde hydrafacial yaptırılır mı?

Cilt bakımı yaptırmayı düşünenler için, merak edilen konular arasında regl döneminde hydrafacial yaptırılır mı sorusu da geliyor. Hydrafacial ve diğer cilt bakım uygulamalarında regl dönemi, dikkat edilmesi gereken dönemlerdendir. Hydrafacial işleminin regl döneminde yapılması önerilmez. Adet döneminin sona ermesinin ardından, en az bir hafta bekledikten sonra hydrafacial seansına girilebilir. Peki neden hydrafacial regl döneminde yapılmamalı? Regl dönemi, kadınlarda cildin diğer zamanlara göre daha hassas olduğu bir dönemdir. Bu dönemde hydrafacial ve diğer cilt bakım uygulamalarının yapılmaması tavsiye edilir. Regl döneminde, yağ ve östrojen hormonu üretimi normalin üzerinde olur. Bu durum beraberinde regl iken cildin de etkilenmesini tetikler.

Hydrafacial kimlere yapılmamalı?

Hydrafacial uygulaması çok yönlü etkileri ve derinlemesine bakım etkileri ile öne çıkan faydalı bir uygulamadır. Bununla birlikte, regl dönemindeki kadınlar dışında hydrafacial uygulamasından uzak durması gerekenler de mevcuttur. Genel olarak hydrafacial işlemi gebeler ve emziren anneler için önerilmemektedir. Buna ek olarak ciltte bir yaranın ve aktif egzamanın olması durumunda da hydrafacial yapılmaz. Cilt bakımında, yakın zaman içinde kimyasal peeling ve benzeri uygulamalar  yapıldıysa hydrafacial için beklemek daha doğrudur. Cildi soyan uygulamaların hemen ardından hydrafacial yapılması, çeşitli zararlar doğurabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Blog
Lazer Epilasyon Kalıcı mı? Fiyatları Faydaları ve Yan Etkileri
G5 Masajı Nedir G5 Bölgesel Zayıflama Mümkün mü?
Lazer Epilasyon Bölgeleri Nelerdir? Nelere Dikkat Edilmeli
Buz Lazer Nedir Buz Lazer Epilasyon Kalıcı mı?
Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılır?
Lazer Epilasyona Ara Verilirse Ne Olur
Buz Epilasyon ve Lazer Epilasyon Yaş Sınırı Nedir
Cilt Tipine Göre Epilasyon Lazer Türleri
Lazer Epilasyon Sonrası Cilt Bakımı
Kış Aylarında Cilt Bakımı İpuçları – Kuru ve Yağlı Ciltler İçin Çözümler
Bölgesel Zayıflama (Kavitasyon) Mümkün mü?
Yanak Sarkması Nedir Nasıl Tedavi Edilir
Soğuk Lipoliz Nedir Nasıl Yapılır
Skar Tedavisi Nedir
Siyah Nokta Nasıl Geçer
Sivilce İzleri Nasıl Tedavi Edilir
Mezoterapi Nedir Ne İçin Yapılır
Leke Tedavisi Nedir
Lazer Epilasyon Nedir? Ne İşe Yarar
Karbon Peeling Nedir Ne İşe Yarar
Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp