Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Erkek Lazer Epilasyon Ankara

İçindekiler

Erkek lazer epilasyon uygulamaları son yıllarda sıklıkla tercih edilmektedir. Vücudun pek çok bölgesine yapılan bu işlem, kişinin hayat kalitesini artırırken aynı zamanda estetik açıdan hoş bir görünüme ulaşmasına yardımcı olur. Vücuttaki istenmeyen tüyler erkeklerin özgüvenini ve yaşam konforunu olumsuz yönde etkilemektedir.

Günümüzde erkeklere yapılan lazer epilasyon işlemleri oldukça sağlıklı, güvenli ve pratik bir şekilde uygulanmaktadır. Estetik teknolojisinin gelişmesiyle sunulan imkanlar doğrultusunda göz ve göz çevresi dışında vücuttaki her bölgeye lazer epilasyon yapılabilir.

İnsan vücudundaki kılların hiçbiri aynı renk, yapı ve kalınlıkta değildir. Cilt rengi de hem kişiden kişiye hem de vücudun bölgelerine göre farklılık gösterir. Bu bakımdan lazer epilasyon sürecinde her bireye farklı olacak şekilde karma işlemler planlanır. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus işlem yapılacak bölgeye doğru epilasyon cihazı uygulanmasıdır.

Erkek Lazer Epilasyon Nedir? 

Erkek lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin köklerini yok ederek pürüzsüz bir görüntü oluşturan estetik işlemlerden biridir. Günümüzde kadınlar kadar erkekler de vücudunun görünüşüne ve estetiğine dikkat etmektedir. Denizde, havuzda ya da spor merkezleri gibi toplu mekanlarda tüylerinden rahatsız olan, ağrılı kıl batıkları gibi sorun yaşayan erkekler için oldukça etkili bir çözümdür.

Erkeklerde kıl köklerinin kadınlardan farklı bir yapıda olması nedeniyle geçmiş yılarda lazer epilasyon işlemi oldukça ağrılıyken günümüzde gelişen cihaz teknolojileri ve soğutma yöntemleriyle oldukça konforlu ve ağrısız bir işlemdir. Sırt, göğüs, omuzlar, boyun ve sakal üstü gibi bölgelere sıklıkla lazer epilasyon işlemi yapılır.

Erkek Lazer Epilasyon Nasıl Etki Eder?

Erkekte lazer epilasyon işlemi, kılların alınarak yeniden büyümesini engellemek amacıyla yapılan oldukça etkili bir uygulamadır. Lazer ışınlarının işlem yapılan bölgeyi hedef alarak tüylerin yok edilmesini sağlayan bir prosedürdür. Erkek lazer epilasyonda cilt yüzeyine verilen ışık enerjisi kıl köklerindeki folikülleri hedef alarak kılların büyümesine engel olur.

Lazer ışığının foliküllere uyguladığı etki ısıya dönüşerek kıl köklerinde zayıflamasını ve zamanla yok olmasını sağlamaktadır. Erkek lazer epilasyon seansları boyunca foliküller öldüğü için kılların tekrar uzaması önlenir. Yeniden büyüme oluşması oldukça düşük bir ihtimaldir. Genellikle %90 oranında işlem yapılan bölgede başarı elde edilir. Tekrar tüylenme olsa bile oldukça ince ve yumuşak bir formda uzar.

Lazer epilasyondan yaptıranlar oldukça memnun kalmaktadır, bu bakımdan son yıllarda erkekler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Tıraş için kullanılan jiletlerin vücuttaki tüylerin bulunduğu bölgeleri tahriş etmesi, kıl dönmesine neden olması nedeniyle kişiyi sıkıntı veren bu durum ağrı ve acıya neden olmadan lazer epilasyon işlemiyle ortadan kaldırılır.

Erkek Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır?

Vücutta tüylenme görülen tüm bölgelere işlem yapılan lazer epilasyon uygulaması 2 farklı talep doğrultusunda yapılır. İlk neden kılların tamamen yok edilmeden azalmasının sağlanması, diğeri ise tamamen yok edilmesidir.

Tamamen yok edilmesi genellikle vücut geliştirme ile uğraşanlar, yüzücü ve atletler tarafından sıklıkla tercih edilir. Kıl köklerinin tamamen temizlenmesi için uygulanan seans sayısı azaltılması için yapılan seanslardan daha fazladır. Erkeklerde en çok lazer epilasyon yapılan bölgeler aşağıda detayı olarak verilmiştir.

Yanak (Sakal üstü) Lazer Epilasyonu

Sakal üstündeki yanak bölgesine uygulanan lazer epilasyon işlemi, erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Hassas bölge olduğu için tıraş sonrasında kıl dönmesi ve jilet yanığı oluşmasına eğilimlidir. Herkes tarafından görülen ve yüz estetiğinde dikkat çeken bir alan olması nedeniyle oluşan tüylenmeler dikkat çekebilir. Bu bölgeye yapılan lazer epilasyon işlemi doğa bir sakal çizgisi oluşturur. Batık kılların ve akne gibi cilt problemlerinin oluşumunu engeller.

Kulak Lazer Epilasyonu

Kulakların üstünde oluşan tüylenmeler erkekleri rahatsız eden ve sürekli temizlenmesi gereken bir sorundur. Kuaförde kulak üstüne yapılan ağda uygulamaları kalıcı çözüm sunmamaktadır. Lazer epilasyon işlemiyle kulak üzerindeki tüyler 6-8 seans arasında yok edilir.

Kaş Lazer Epilasyonu

Vücuttaki hassas bölgelerden biri de göz, alın ve kaş çevresidir. Kadınlar tarafından bu bölgeye sıklıkla yapılan lazer epilasyon uygulaması son yıllarda erkekler tarafından da tercih edilmektedir. İşlemi tercih eden bireylere farklı yöntemlerde lazer epilasyon uygulanır. Böylelikle kişi istediği estetik kaş görüntüsüne kolaylıkla ulaşabilir.

Boyun Lazer Epilasyonu

Ense bölgesinden farklı bir nokta olan boyun bölgesinde kast edilen işlem noktası tıraş yapılan alandır. En sık yaşanan problem ise kıl yapısının düzensiz olması ve tıraş sonrasında ciltte gelişen alerjidir. Bazı kişilerin boynundaki kıllar ve göğüs bölgesindeki kılların yapısı birbirinden farklıdır. Bu da estetikten uzak bir görüntü oluşturabilir. Boyun bölgesinde uygulanan lazer epilasyon işlemi, boyun çizgileri ve çene altı arasındaki bölgede estetik bir görüntü oluşturur.

Ense Lazer Epilasyonu

Sırtında çok fazla tüylenme görülen bireylerin ense bölgesinde de kıl oluşabilir. Aynı zamanda ensedeki kılların sırta dönük olması ve batık olması lazer epilasyon ihtiyacı oluşturabilir. Bu bölgeye ortalama 8 seans lazer epilasyon uygulanmasıyla kıl kökleri yok edilir. Kişinin cilt rengi, kıl kalınlığı ve kıl yapısında yoğunluk seansların planlanmasında etkili rol oynar. Ense bölgesine yapılan bu işlem hem erkeklere hem de kadınlara uygulanmaktadır.

Sırt Lazer Epilasyon

Erkek lazer epilasyon tedavisinde en sık işlem yapılan, istenmeyen tüylerin bulunduğu bölgelerden biri sırttır. Bu bölgede tüylenme oluşması, genellikle genetik faktörler ve ergenlik döneminde kortizon içeren ilaçların kullanılmasıdır. Bu faktörler hem tüylenme oluşumunda hem de kıl yoğunluğunun artmasında etkilidir. Lazer epilasyon işlemiyle sırt bölgesindeki kalın köklere sahip olan kıllar temizlenerek pürüzsüz bir görüntü oluşturur.

Omuz Lazer Epilasyonu

Omuz bölgesinde tüylenme fizyolojik, çevresel ve genetik faktörlere bağlı olarak oluşur. Bu bölgeye işlem yapılırken ense ya da sırt bölgesiyle kombine edilir. Yalnızca omuza işle yapılması, sırt ve enseye yapılmaması haline bütünlükten uzak bir görüntü oluşturabilir. Deniz ve havuz gibi alanlarda kişiyi huzursuz hissettiren omuz kılları lazer epilasyon işlemiyle ortadan kaldırılır.

Kol Bölgesi Lazer Epilasyonu

Kollara yapılan lazer epilasyon işlemi hem erkekler hem de kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Kol bölgesindeki kılların yapısı vücudun diğer bölgelerine oranla daha zayıf ve ince bir yapıya sahiptir. Genellikle kış aylarında yapılan lazer epilasyon işleminin doğru bir şekilde uygulanması önemlidir. Profesyonel olmayan kişiler tarafından yapılan yanlış uygulamalar kıl yapısını yok etmemekle birlikte artış olmasına yol açabilir.

Koltukaltı Lazer Epilasyonu

Kişisel sağlık bakımından öncelikli bölgelerden biri olan koltukaltı kıllarının temizlenmesi için yapılan lazer epilasyon işlemi hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilir. Ortalama 6 seansta kıl kökleri yok edilir. Kişinin kıl yapısı yumuşak ve sık ise başarı oranı %100’e yakındır.

Koltukaltına yapılan lazer epilasyon işlemi sağlık açısından herhangi bir olumsuz etkiye neden olmaz. Gelişmiş lazer epilasyon işlemleri sayesinde kişinin lenf hassasiyetine en uygun teknoloji kullanılır. Cilt yüzeyine işlem yapıldığı için deri altlarındaki lenflere herhangi bir zarar vermez.

Bacak Lazer Epilasyonu

Bacaklarda kıl yoğunluğu kadınlara oranla erkeklerde daha fazladır. Bunun temel nedeni hormon farklılığı ve genetik faktörlerdir. Pürüzsüz ve estetik bacaklara sahip olmak isteyen erkekler lazer epilasyon uygulamasını tercih etmektedir. Bacaklara uygulanan işlem iki farklı biçimde değerlendirilebilir.

 1. Tamamen kıl köklerinin temizlendiği, diz altına uygulanan işlem
 2. Daha yumuşak ve seyrek tüylerin yer aldığı baldır bölgesine uygulanan işlem

Epilatör ve ağda gibi yöntemlerle yapılan bacak tüylerinin temizlenmesi işlemi cilt alerjisine ve yaralanmalara neden olabilir. Bacaklara yapılan lazer epilasyon işlemi bu gibi sorunları oldukça kısa sürede ortadan kaldırarak etkili sonuçlar verir.

Göğüs Lazer Epilasyonu

Göğüs bölgesi, erkek lazer epilasyonda en sık işlem yapılan bölgelerin başında gelmektedir. Erkeklerin geneli kaslı ve pürüzsüz bir vücut görünümüne sahip olmak istemektedir. Kişinin estetik açıdan kendisini hoş görmesi ve mutlu olmasını sağlayan lazer epilasyon uygulaması oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Göğüs bölgesine yapılan işlem karın kısmını da kapsamaktadır. Bu bölge vücudun diğer bölgelerine oranla en hassas cilt yapısına sahip alandır. Bu bakımdan kişiye en uygun yöntem alanında uzman olan kişiler tarafından belirlenmelidir.

Genital Bölge Lazer Epilasyonu

Erkeklerde genital bölgeye uygulanan lazer epilasyon işlemi, herkes tarafından tercih edilmemektedir. Kişinin bireysel tercihleri ve sağlık endişeleri nedeniyle bu bölgeye işlem yaptırmaktan uzak durmaktadır. Bu inanışın aksine genital bölgeye yapılan lazer epilasyon uygulaması oldukça güvenilir ve konforludur. Kıl dönmesi ve akne gibi problemlerin giderilmesinde etkilidir.

Genital bölge epilasyon ya da ağda yapılabilen bir bölge değildir. Tıraş bıçağı ya da makine kullanımı kişiye oldukça zahmetli bir süreç yaşatabilmektedir. Bu problemi ortadan kaldırmak isteyen bireyler kalıcı sonuçlara ulaşmak için lazer epilasyon işlemini tercih etmektedir. Genellikle kadınlar tarafından sıklıkla işlem yaptırılan bu bölge, son yıllarda erkeklere de uygulanmaktadır.

Kalça Lazer Epilasyonu

Kalçaya yapılan lazer epilasyon işlemi genellikle kadınlar tarafından tercih edilse de son yıllarda erkeklere sınırlı sayıda uygulanmaktadır. Kalça bölgesi hassas bir bölge olduğu için işlem yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Kıl köklerinin daha fazla olduğu bölgelerde farklı lazer uygulamaları tercih edilebilir.

Erkek Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Erkeklere yapılan lazer epilasyon işlemiyle kadınlara yapılan lazer epilasyon arasında herhangi bir fark yoktur. Uygulanan işlemin prosedürü ve gösterdiği etki aynıdır. Lazerde cilde verilen ışın, kıl köklerinin rengini oluşturan melanin pigmentine etki eder ve kıl köklerini yok eder. Erkeklerde kıl köklerinin ve kıl yoğunluğunun fazla olması nedeniyle lazer epilasyon işleminde seans süreleri daha fazladır.

Erkek Lazer Epilasyon Ağrılı Bir İşlem Midir?

Son yıllarda estetik teknolojisinin gelişmesi, erkek lazer epilasyon işleminde yeni yöntemlerin, cihazların ve soğutma yöntemlerini artmasına neden olduğu için seanslar oldukça konforlu, ağrısız ve güvenilirdir.

Erkek Lazer Epilasyon Kalıcı Mıdır?

Erkek lazer epilasyon işleminde kıl kökleri yok edildiği için tekrar oluşması ve kılların uzamasını engeller. Genellikle başarıyla tamamlanan işlemler sonrasında tüylenme tekrar oluşmaz fakat imkânsız değildir. Bu bakımdan belirli aralıklarla rötuş yapılmalıdır.

Erkek Lazer Epilasyon Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Erkek lazer epilasyon işlemini tercih eden kişinin uygulamadan önce dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Ağda ve epilatör gibi tüy temizleme işlemleri genellikle erkekler tarafından tercih edilmese de bu uygulamalarla kıl kökleri alınmamalıdır.
 • İlk kez seansa gelecek olan kişilerin kıllarının kısa bir uzunlukta kalmasına dikkat edilmelidir. Kıl köklerinin ve yapısının uzman tarafından incelenmesi için gereklidir. Jilet ile temizlik de yapılmamalıdır.
 • İşlem yapılacak alana herhangi bir losyon, makyaj malzemesi ya da deodorant uygulanmamalı, bölge temiz tutulmalıdır.
 • Seanstan önceki 3 gün boyunca doğrudan güneş ışıklarına maruz kalınmamalıdır.
 • İşlem öncesinde herhangi bir yaralanmama oluşmaması için en az 2 hafta öncesinde bronzlaştırıcı ürünlerin kullanımına ara verilmelidir.
 • Lazer epilasyon öncesindeki 24 saat boyunca alkol kullanımından uzak durulmalıdır.
 • İşlem öncesinde uygulama yapılacak olan alanda en az 1 ay boyunca iplik, cımbız ve ağda kullanılmamalıdır.

Yukarıdaki işlemler haricinde uygulama yapılacak alanda herhangi bir kimyasal madde ile sarartma yapılmamalıdır. Cilt problemleri için bazı ilaçların kullanılıyor olması durumunda lazer epilasyon uygulanmamaktadır.

Erkek Lazer Epilasyon Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Erkek lazer epilasyon seanslarının başarıyla tamamlanabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanır:

 • İşlem yapılan bölge nazik hareketlerle temizlenmeli, mümkün olduğunca kuru tutulmalıdır.
 • Seanstan sonra hafif düzeyde kızarıklık oluşması yaygın bir durumdur. Bunun için uzman tarafından yatıştırıcı etki gösteren kremler uygulanabilir. Kızarıklık birkaç saat içerisinde kaybolur.
 • Yıkama yapılırken yumuşak bir sabun kullanmalı ve nazik bir şekilde temizlenmelidir. İlk 48 saat içerisinde cilt yalnızca hafifçe kurutulmalı, sert hareketlerden kaçınılmalıdır.
 • Uygulamadan sonra duş alınabilir fakat cildin tahriş olmasına neden olabilecek keseleme işlemlerinden kaçınılmalıdır.
 • İlk 24 saat boyunca kimyasal maddeler kullanılmamalı, nemlendirici, makyaj malzemesi, deodorant ve losyon sürülmemelidir.
 • Birkaç gün boyunca güneşe direkt olarak maruz kalınmamalı, güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.

Erkek lazer epilasyondan sonra işlem yapılan alanda şişlik ve kızarık oluşması, birkaç saat sıcaklık hissi oluşması normaldir. Hassasiyetin devam etmesi halinde soğuk kompres yapılabilir. Kabuklanma oluşması halinde antibiyotik etkili krem sürülür.

Erkek Lazer Epilasyonda Kaç Seans Uygulanır?

Erkek lazer epilasyon seans sayıları kadınlardan daha fazla uygulanabilir. Uzun vadede kalıcılık sağlaması için 8-12 seans işlem yapılır. Seans aralarında 4-6 hafta bekleme süresi bırakılır. Seans sayısının belirlenmesinde kişinin kıl yapısı ve yoğunluğu belirleyici rol oynar. Kişi tamamen tüysüz bir görünüm talep ediyorsa ek seans yapılabilir.

Alanında uzman kişiler tarafından yapılan bu işlem için kişiyle yapılan ilk görüşmede lazer epilasyon yapılması istenen alan değerlendirilir. Bu görüşme doğrultusunda kişiye özel tedavi programı planlanır. Erkeklere uygulanan seans sayısının daha fazla olmasının nedeni kıl köklerinin dayanıklı ve fazla olmasıdır.

Erkek Lazer Epilasyonla İlgili Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Erkek lazer epilasyon işlemiyle ilgili bilinmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanır:

 • Epilepsi tanısı konulan hastalara lazer epilasyon işlemi uygulanması uygun değildir.
 • Beyaz kılları yok eden herhangi bir lazer epilasyon yöntemi bulunmamaktadır.
 • Kıl köklerinin kalıcı bir şekilde yok edilmesi için önemli olan seanslara aksatılmadan devam edilmesidir.
 • İşlem uygulanırken kullanılan cihazın FDA onaylı olması önemlidir. Aksi durumda uygulama yapan cihazlar kişinin cildinde kalıcı hasar oluşmasına neden olabilir.

İşlemden başarı elde edilebilmesi için öncesinde iyi araştırma yapılmalı, alanında profesyonel olan sağlık klinikleri ve uzmanlar tercih edilmelidir.

Ankara Erkek Lazer Epilasyon Fiyatları 2024

Erkek lazer epilasyon fiyatları belirlenirken önemli olan; işlem yapılan bölge ve kıl yoğunluğudur. Kılların yoğunluğu, yapısı ve kökleri her bireyde farklı olduğu için fiyatlar da kişiye bağlı olarak değişiklik gösterir. Fiyatların belirlenmesi için kişiye özel bir program hazırlanır. Bu programda kıl köklerine makinenin yapacağı atış sayısı belirlenir.

Tüm vücut paket programları ve bölge bölge yapılan seanslar arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Bu bakımdan işlem yapılacak olan bölgeler belirlenmelidir. Aynı zamanda kişinin tercih ettiği sağlık kliniği, işlem yapan kişin uzmanlık düzeyi ve kullanılan cihazların kalitesi fiyatlandırmada etkili rol oynar.

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp