Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Alexandrite Lazer Epilasyon

İçindekiler

Lazer epilasyon yöntemlerinden biri olan Alexandrite lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak için sıklıkla tercih edilen popüler yöntemlerden biridir. Diğer yöntemlere göre pek çok avantajı bulunan bu yöntem oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Alexandrite lazer, kıl köklerinde olan melanini hedef aldığı için kıl köklerini tamamen ortadan kaldırır.

Siyah ve kalın yapıda olan kılların yok edilmesi için kullanılan Alexandrite lazer epilasyon, vücudun tüm bölgelerinde uygulanan bir yöntemdir. Yalnızca yüz bölgesine hekimin kontrolü ve görüşü doğrultusunda işlem yapılır. Bu işlem hem kadınlar hem de erkekler için oldukça uygundur.

Alexandrite Lazer Epilasyon Nedir?

Alexandrite lazer epilasyon, en çok talep ve tercih edilen lazer uygulamalarından biridir. Kıl köklerini yok etmek için kıl köklerine 755nm dalga boyunda lazer enerjisi uygular. Kıl köklerine rengini veren melanin pigmentini hedef alarak yok eder. Açık renkli tene ve kıla sahip olan kişiler tarafından dünyada en çok tercih edilen yöntemdir. Pratik ve hızlı bir şekilde uygulanmasının yanında seanslardan hemen sonra işlem yapılan alanlar temizlenir.

İşlem sırasında kıl köklerine uygulanan yoğun enerji kıl foliküllerinin üretim kısmına yönlendirilerek kalıcı sonuçlar elde edilmektedir. Ağrı ve acı hissi olmadan yapılan lazer uygulaması, kişiyi vücudun çeşitli bölgelerindeki istenmeyen tüylerden kurtarır. Kişinin kıl yapısı ve cilt türüne bağlı olarak çeşitli dalga boylarında lazer enerjisi verilir.

Lazer epilasyon işleminde verilen enerji cilde zarar vermeden yalnızca kıl köklerine etki eder. Böylelikle kıl kökleri uygulanan ısıyı absorbe ederek içeriğinde bulunan melanini ortadan kaldırır. Alexandrite lazer epilasyonu diğerlerinden ayıran fark, deri içine uygulanan enerji mesafesinin en kısa olmasıdır. Melanine yüksek seviyede etki sağladığı için koyu kıl rengine ve açık renkte cilt tipine sahip olanlarda avantajlıdır.

Alexandrite Lazer Epilasyon Faydaları Nelerdir?

En popüler ve yaygın lazer yöntemlerinden biri olan Alexandrite epilasyonun pek çok faydası bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Uzun süreli kalıcılık sağlayan bu yöntemde etkili bir pürüzsüzlük elde edilmektedir. Tüylenme tekrar çıksa bile oldukça seyrek ve zayıf bir şekilde oluşur ve sonrasında 21 gün içerisinde yok olur.
 • Kanserojen içermediği içi güvenilir ve konforlu bir işlemdir.
 • Diğer lazer yöntemlerine oranla hızlı bir şekilde sonuçlanır. Herhangi bir bulaşıcı hastalık ve enfeksiyon riski barındırmaz.
 • Açık renkli cilde ya da açık renkli kılları tespit etmede etkili bir yöntemdir. Doktor tespiti doğrultusunda işlemin başarı oranı kişiye göre değerlendirilir.
 • Kıl köklerine direkt olarak müdahalede bulunan bu işlemde herhangi bir ağrı ve acı hissi oluşmaz.
 • Kısa süre içerisinde tamamlanan bu yöntemde yaklaşık 1 saat içerisinde tüm vücut işlemi tamamlanır.

Alexandrite lazer epilasyon yöntemi pek çok avantajıyla sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Düzenli bir şekilde seanslara devam eden bireylerde kalıcı sonuçlar vermektedir. Kişinin günlük hayatında bir kesintiye yol açmadan seanslar tamamlanır.

Alexandrite Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Alexandrite lazer epilasyonun ne kadar sürede etki edeceği; işlem yapılan bölge, cilt tipi ve kıl yapısına bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu yöntemi tercih eden pek çok kişi ilk seanslar tamamlandıktan sonra pürüzsüz bir cilde sahip olur. Genel sonuç ise ilk seansları takip eden birkaç ay içerisinde netleşir. 4-8 seans arasında değişiklik gösteren seans sayıları tamamlandığında tedavinin kesin sonuçları elde edilir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Hangi Cilt Tipleri İçin Uygundur?

Alexandrite lazer epilasyonun en etkili olduğu cilt tipi genellikle açık tenli ve koyu renkli kıllara sahip olan bireylerdir. Kıl köklerinde bulunan melanin pigmentini hedef alarak tüylerin yok edilmesinde etkilidir. Açık cilt tipine sahip olan bireylerin kıl köklerinde melanin oranı daha düşük seviyede olduğu için daha iyi bir şekilde etkisini gösterir.

Günümüzde sıklıkla tercih edilen bu yöntemde kullanılan son teknoloji ve cihazlar her kişinin cilt tonuna ve tipine göre işlem yapar. Koyu renkli kıllara kıyasla gri ve kumral tonundaki kıllar düşük direnç gösterir. Koyu renkli kılları yok etmede etkili sonuç veren bu yöntemde beyaz kıllar işleme cevap vermemektedir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Vücutta Hangi Bölgelere Uygulanır?

Açık renkli cilde sahip olan bireylerde etkili sonuç veren Alexandrite lazer epilasyon vücudun pek çok bölgesine uygulanmaktadır. Bu tedaviyi tercih eden kişilerin alanında uzman kişilerle görüşerek uygulamaya geçmesi önerilir. İşlem yapılan bölgeler aşağıda detaylı olarak aktarılmıştır.

Yüz Bölgesi

Oldukça hassas olan yüz bölgesine lazer epilasyon yapılmıyor sanılsa da sorunsuz bir şekilde tüylerden kurtulmak mümkündür. Özellikle kadınların şikayetçi olduğu tüylenmeler Alexandrite lazer epilasyon yöntemiyle kalıcı olarak yok edilir. Erkeklerde de uygulanan bu işlem sakalların üst kısmındaki yanaklardaki kıllanmalarda etkilidir.

Bıyık Bölgesi

Bıyık bölgesindeki kıllar kadınların en çok sıkıntı yaşadığı bölgelerden biridir. Farklı yöntemlerle bıyıktaki tüyler temizlense de sürekli tekrar edilen bir işlem gerektirir. Bu döngünün sürekli devam etmesi can sıkıntısına neden olan bir durumdur.

Lazer epilasyon yöntemiyle bıyık bölgesindeki tüyler hassas ve kalıcı bir şekilde temizlenerek pürüzsüz bir görünüm elde edilir. Bu bölgenin kalıcı bir şekilde tüylerden arındırılması için 8 seans işlem yapılır.

Çene Bölgesi

Çene bölgesindeki tüyler de bıyık tüyleri gibi kadınların çoğunda görülmektedir. Erkeklerin sakal olarak adlandırılan bu bölgesindeki kıllar sorun oluşturmasa da kadınların estetik bir görüntüye sahip olması algısı bakımından temizlenmesi oldukça önemlidir. Lazer epilasyon uygulamasıyla bu bölgeye müdahale edilerek kıl kökleri temizlenir. Hormonların yoğun olarak etki ettiği bu bölgedeki kıllardan kurtulmak için 6-12 seans arasında işlem yapılır.

Sakal Üstü Bölgesi

Erkekler tarafından en sık işlem yapılan bölgelerden biri olan sakal üstü yanak bölgesidir. Sakalların şeklinin bozuk olması, kesim hatası yapılması ve doğru bir şekilde çıkmaması durumlarında lazer epilasyon işlemi oldukça etkilidir. Biçim ve şekil bakımından bozuk olan sakallara yapılan lazer müdahalesi ile doğru bir form ve çizgi kazandırılır. Elmacık kemiklerinin yer aldığı bu alandaki kılların temizlenmesi için 8 seans işlem yapılması yeterlidir.

Ense Bölgesi

Hem erkeklerde hem de kadınlarda tüylenmenin en sık görüldüğü yerlerden biri olan ense bölgesi, kişinin kendini beğenmemesine neden olan bir görüntüye yol açabilir. Jilet yanığına bağlı olarak oluşan tahriş ve kaşıntı, her gün tıraş olma gereksinimi gibi durumları lazer epilasyon uygulamasıyla ortadan kaldırılır.

Ense bölgesine yapıla lazer epilasyon işleminde seans sayısı kişiye bağlı olarak değişiklik gösterse de 8 seans işlem yapılması etkili sonuçlara ulaştırır. Seanslar tamamlandıktan sonra boyun bölgesindeki tüylenmeler kalıcı olarak temizlenir ve tekrar çıkmaz. Ense bölgesine yapılan lazer işlemi cilt ve kıl tipi fark etmeksizin hepsinde etkilidir.

Sırt Bölgesi

Kadınların genelinin sırt bölgesinde tüylenme görülmese de genetik etkiler ve hormon düzeylerine bağlı olarak nadir olarak tüy görülebilir. Kişinin kendisini huzursuz etmesi ya da partnerini rahatsız eden bir görüntüye neden olması halinde sırt bölgesindeki kıllara lazer epilasyon yapılarak müdahale edilir.

Sırt bölgesinde tüylenme genellikle erkeklerde oluşan bir durumdur. Coğrafi koşullar ve genetik faktörlerin etkisiyle tüylenme oluşabilir. Sırt bölgesinde tüylenme olan erkeklerin rahatsız olması ya da partnerini iten bir görüntü olması haline Alexandrite lazer epilasyon uygulanarak sorunsuz bir şekilde kalıcı olarak çözüm sağlanır.

Kol Bölgesi

Kol bölgesinde oluşan tüylenmeler kadınların en şikâyet ettiği estetik sorunlardan biridir. Bu bölgede yer alan kıllar alındıkça daha sık ve gür yapıda çıkmasına yol açar. Zamanla lazer epilasyon uygulanmasına ihtiyaç duyulur. Kişiye özel hazırlanan tedavi programıyla uygulanacak seans sayısı belirlenir. Kişinin dikkat etmesi gereken durumlar tespit edilir.

Alexandrite lazer epilasyon işleminde kullanılan cihazda verilen ışık enerjisi ısıya dönüştürülerek kıl köklerine gönderilir. Seanslara devam edilmesi halinde kol bölgesindeki kılların temizlenerek pürüzsüz bir görüntü oluşturması kalıcı hale gelir.

Koltuk Altı Bölgesi

Koltuk altı bölgesi hem erkeklerde hem de kadınlarda en hassas noktalardan biridir. Bu bakımdan lazer epilasyon uygulaması yapılması gereken alanların başında gelmektedir. Kişinin kıl rengi ve cilt tipine bağlı olarak ortalama 8 seans içerisinde kıl kökleri yok edilir. Seans sayısı kişiye bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Alexandrite lazer epilasyonun en fazla uygulandığı bölgelerden olan koltuk altının tercih edilme nedeninin başında estetik görüntü yer almaktadır. En çok kadınlar tarafından tercih edilse de son yıllarda erkekler de koltuk altı lazer epilasyonu yaptırmaktadır.

Göğüs Bölgesi

Kadınların göğüs bölgesinde hamilelik gibi hormonal değişimlerin yaşandığı dönemlerde tüylenme görülebilir. Bu durumlarda emzirme güçleşeceği için lazer epilasyon yapılabilir. Aynı zamanda kişinin kendisine karşı estetik algısının bozulması ya da partneri tarafından itici görülmesi halinde işlem yapılabilir.

Erkeklerde ise sırt bölgesinde olduğu gibi göğüs bölgesinde de tüylenme sıklıkla görülen bir durumdur. Coğrafi koşullar ve erkeklik hormonu başta olmak üzere tüylenmeye neden olan pek çok faktör bulunmaktadır. Genetik etkiler de bu durumlardan biridir. Kişiye özel olarak hazırlanan seansların tamamlanması halinde göğüs bölgesindeki tüyler yok olur.

Bacak Bölgesi

Genellikle bacak bölgesine yapılan lazer epilasyon işlemi en çok kadınlar tarafından tercih edilse de son yıllarda bakımlı erkeklere de uygulanmaktadır. Etek ve elbise tercihlerinde pürüzsüz bacak görüntüsüne sahip olmak isteyen kadınlara; kıl yoğunluğu, cilt rengi ve cilt yapısı gibi faktörlere bağlı olarak seans programı hazırlanır. Ortalama 8 seansta kıl kökleri tamamen yok edilse de kişiye bağlı olarak ek seans uygulanabilir.

Genital Bölge

Genital bölge koltuk altı gibi vücudun hassas noktalarından biridir. Genellikle tüm kadınlar bu bölgedeki tüylenmeden oldukça rahatsızdır. Genital bölgedeki tüylerin sürekli çıkmasını engellemek ve cinsel yaşamda rahat olabilmek adına Alexandrite lazer epilasyon uygulanır. Genellikle 5-6 seans sonrasında kıl kökleri yok olur. Her seans arasında 2 ay süre bırakılır.

Genital bölgedeki tüylenme yaz aylarında kadınların kâbusu olan sorunlardan biridir. Denizde ve havuzda mayo kenarından görülen kıllar lazer epilasyon uygulamasıyla profesyonel bir şekilde yok edilir. Kadınlar bu bölgeye yapılan lazer epilasyon işlemiyle ilgili kısırlığa neden olup olmadığıyla ilgili çekince yaşasa da oldukça güvenilir ve sağlıklı bir uygulamadır.

Alexandrite Lazer Epilasyon Öncesinde Neler Yapılmalıdır?

Alexandrite lazer epilasyon öncesinde dikkat edilmesi gereken güneşlenmekten kaçınmaktır. Eğer bronzlaşma sonrasında lazer seansına gelecekseniz uygulamayı ertelemeniz önerilir. Lazer epilasyon uygulamasının yapılacağı bölgenin temiz olması önemlidir. Bu bakımdan cildinizde krem, makyaj ve losyon gibi malzemeler varsa nazikçe temizlemeli, cildinizden çıkarmalısınız. Lazer epilasyonun uygulanacağı bölgedeki kılların kesilmemesine de dikkat edilmelidir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Alexandrite lazer, kişiye özel olarak hazırlanan seans planıyla yapılan epilasyon yöntemlerinden biridir. Ağrısız ve acısız bir şekilde gerçekleşen bu işlemde cihaz cilde temas etmeden 3 cm uzaklıkta tutulur. Seans sayısı kişinin cilt yapısı, kıl tipi ve rengine bağlı olarak değişiklik gösterir. Açık renkli cilt tiplerinde oldukça etkili sonuçlar veren bir yöntemdir.

 • Kişi seansa gelmeden 5 gün önce işlem yapılacak bölgeye jilet yapmalıdır. Yüz bölgesine yapılacaksa tüyler makasla kısaltılmalıdır.
 • Yüz bölgesine yapılan epilasyonda iki seans arasında 1,5 ay, vücut bölgesine yapılan işlemlerde ise 2,5 ay ara verilir.
 • Rötuş işlemi 16-20. gün arasında yapılır. 21. günde işlem yapılmaması işlemin başarıya ulaşması için oldukça önemlidir.
 • İşlem sırasında kişinin kıl kökleri lazer ışınlarıyla taranır.

Seans bittikten sonra hastaların bazısında işlem yapılan bölgelerde kızarıklık oluşabilir. Bu bakımdan böyle bir durum olması halinde kızaran bölgeye nemlendirici ya da güneş koruyucu kremler sürülebilir, buz uygulaması yapılabilir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Ağrılı Bir İşlem Midir?

Alexandrite lazer epilasyonda işlem yapılırken -30°C soğuk hava veren cihazlar kullanıldığı için acı ya da ağrı hissinin yaşanması mümkün değildir. Kullanılan bu cihazlar aynı zamanda lazerin oluşturduğu ısının cildi olumsuz yönde etkilemesine engel olur. Her bireyde ağrı ve acı eşiği farklıdır. Ağrı ve acı hissi olmadan yapılan bu işlemde hasta karıncalanma ya da sıcaklık hissi yaşayabilir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

Alexandrite lazer epilasyon bittikten sonra ciltte hassasiyet oluşabilir. Bu bakımdan seanstan sonraki 24 saat boyunca alkol, parfüm ve makyaj malzemelerini kullanmaktan kaçınılmalıdır. Cilt lazer sonrasında hassas hale gelebileceği için olumsuz bir etkiye neden olabilir. İşlemi yapan uzmanın tavsiyelerine uyum sağlamak önemlidir.

Seanstan sonra ortaya çıkabilecek şişlik ya da kızarıklık gibi belirtileri azaltmak için soğuk kompres uygulaması yapılabilir. Hafif nemlendiriciler ya da aloe vera jelleri cildi rahatlatan etki gösterebilir. İşlemden sonraki birkaç gün sauna gibi sıcak ortamlardan ve yüksek sıcaklıkta suda duş almaktan kaçınılmalıdır.

Alexandrite Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Alexandrite lazer epilasyonda dikkat edilmesi gerekenler diğer yöntemlerden farksız değildir. Bu yöntemde dikkat edilmesi gereken en hassas konu, seanstan birkaç hafta öncesinde ağda, cımbız gibi yöntemlerin kullanımının bırakılması gerekliliğidir. Seanstan önce tüylerin renginin açılmasına neden olacak uygulamalardan kaçınılmalıdır.

İşlem yapılan bölgeler yüksek sıcaklıkta suya maruz bırakılmamalı, güneşten korunmalı ve düzenli olarak nemlendirilmelidir. Bu hususlara dikkat edildiğinde seans sonrasında elde edilen pürüzsüzlük kalıcı hale gelir, tedaviyi tercih eden hasta işlemden memnun kalır. Başarılı ve sağlıklı sonuçlar elde etmek, süreci rahatlıkla geçirmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer husus da tercih edilen kurumun güvenilir olmasıdır.

Alexandrite Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Nelerdir?

Alexandrite lazer epilasyon yöntemi genel olarak güvenlikli olarak bilinse de nadir durumlarda bazı yan etkiler oluşabilir. Seanstan sonra hafif seviyede şişlik, kızarıklık ve işlem yapılan bölgede cilt hassasiyeti oluşması sıklıkla görülen yan etkiler arasında yer alır. Nadir olarak görülen yan etkiler ise ciltte kabarma ve renk değişiklikleri görülebilir. Bu yan etkilerin hepsi geçici ve kısa sürelidir, birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçer.

Alexandrite Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Alexandrite lazer epilasyon işlemi genel olarak tüm sağlıklı bireylere uygulanan bir yöntem olsa da şu kişilere uygulanmamaktadır:

 • Cilt soyma (mezoterapi) işlemi yaptıran bireyler
 • Solaryuma girenler
 • Sağlık öyküsünde cilt kanseri bulunanlar
 • Hamilelik sürecinde olan kadınlar
 • Gebelik riski olan kişiler
 • Sean öncesindeki kısa süre içerisinde güneş ışınlarına yoğun olarak maruz olanlar
 • Cildi bronz olan kişiler
 • Işığa duyarlı etki gösteren ilaç kullananlar

Yukarıdaki durumlardan herhangi birine sahip olan bireylerin muhakkak işlemi yapan uzmana bildirmesi gereklidir.

Ankara Alexandrite Lazer Epilasyon Fiyatları 2024

Lazer epilasyon yöntemlerinden biri olan Alexandrite lazer epilasyon fiyatları belirlenirken pek çok unsur değerlendirilir. İşlem yapılacak olan kişiye fiyat verilirken şu unsurlar değerlendirilir:

 • Ten rengi
 • Kıl köklerindeki melanin oranı
 • Kılların rengi
 • Tercih edilen sağlık kliniği
 • İşlemi yapacak olan kişinin uzmanlık düzeyi

İşlemle ilgili detaylı bilgi almak için sağlık kliniklerini arayarak detaylı bilgiye sahip olunabilir. İstenmeyen tüyleri yok eden Alexandrite lazer epilasyon hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen bir yöntemdir. İşlem sırasında kıl kökleri tamamen yakıldığı için pürüzsüz bir cilt elde edilir.

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp