Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Bölgesel Zayıflama Ankara

İçindekiler

Günümüzde hem erkekler hem de kadınlar tarafından sıklıkla bölgesel zayıflama yöntemleri tercih edilmektedir. Birey ideal kiloya sahip olsa da vücudun belirli bölgelerinde yağ dokusunda birikme olabilir. Bu durum kişinin vücut estetiğini bozabilir, kendisinin de hoşnut olmadığı kötü bir görüntü oluşabilir. Kıyafet tercihine kadar yansıyan yağ birikmeleri orantısız ve daha kilolu bir görünüme yol açabilir.

Bölgesel kilo almaya neden olan pek çok faktör olabilir. Bunlar; yanlış beslenme, genetik faktörler, kullanılan ilaçlar ve hormon dengesinin bozulması olarak sıralanabilir. Her bireyde vücudun yapısı ve şekli birbirinden farklı olduğu için kilo alınan yer aynı değildir. Spor ve diyet belirli bir noktaya kadar incelme oluşturur. Tekrar oluşan yağ birikmeleri için ise bölgesel zayıflama yöntemleri sıklıkla tercih edilir.

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle bölgesel zayıflama yöntemleri de çeşitlilik kazanmıştır. Böylelikle biriken yağlardan kurtulmak, istenilen görünüme kavuşmak oldukça kolaylaşmıştır. Cerrahi bir prosedür içermemesi, uzun iyileşme süreçlerine gerek duyulmaması işlemleri kolay ve basit hale getirmiştir.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama, vücudun belirli bölgelerinde biriken yağların azaltılması ve kişinin istediği görünüme kavuşması için yapılan işlemlerdir. Belirli bölgelerin zayıflaması için yapılan bu işlem aynı zamanda toparlama ve sıkılaşma etkisi oluşturarak vücudu şekillendirir.

Güzellik sektörünün gelişmesi, vücut şeklinin estetik bir bütünlük kazanması bakımından herkes tarafından tercih edilmektedir. Bölgesel zayıflama işlemleri; kalça, kollar, bacaklar, basen ve bel bölgelerinde biriken yağ dokularının giderilmesinde etkilidir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Kimler İçin Uygundur?

Bölgesel zayıflama uygulamalarını tercih eden bireylerin bazı kriterlere sahip olması gerekir. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Cerrahi prosedür içermeyen yöntemlerden birini tercih ederek zayıflamak isteyenler
 • Vücudundaki selülitlerden kurtulmak isteyen bireyler
 • Spor ve diyet uygulamalar sonrasında vücutlarını istediği forma ulaştıramayanlar
 • Önceki tıbbi işlemlerden olumlu sonuç elde edemeyen kişiler

Yukarıdakiler haricinde bölgesel zayıflama ve incelme yöntemleri pek çok kişiye yapılsa da özellikle kilo vermede, yağ yakımında zorluk çeken bireyler için uygundur. Aynı zamanda belirli bölgelerde incelmeyi hedefleyen 18 yaşından büyük kişilere uygulanan yöntemlerdir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Hangi Bölgelere Uygulanır?

Bölgesel zayıflama yöntemleri, bireyin tercihlerine göre uygulanmaktadır. Hastanın genel sağlık durumu ve vücudu incelendikten sonra hasta-doktor görüşmesi sonucunda yapılacak işlem ve bölge belirlenir. İşlem yapılan bölgeler şu şekildedir:

 • İç bacaklar
 • Bacaklar
 • Göbek
 • Bel çevresi
 • Basen
 • Kollar
 • İç kollar

Yukarıda verilen bölgelere hastanın tercihleri doğrultusunda işlem yapılır. Her bireyin kilo aldığı bölge ve vücut yapısı birbirinden farklıdır. Bu bakımdan her uygulama kişiye özel olarak planlanır.

Bölgesel Zayıflama İçin Kullanılan Teknikler Nelerdir?

Bölgesel zayıflamada kullanılan yöntemler her geçen gün gelişim göstermeye devam etmektedir. Bölgesel zayıflama yöntemleri cerrahi prosedür içeren yöntemler ve cerrahi işlem içermeyen ameliyatsız yöntemler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Aşağıda detaylı olarak açıklanan yöntemler cerrahi işlem içermeyen prosedürlerdir.

Soğuk Lipoliz

Cerrahi işlem içermeyen yöntemler arasında sıklıkla tercih edilen soğuk lipoliz yöntemi FDA onaylıdır. Derinin ve derinin alt tabakalarındaki yağ dokusuna vakum etkisi oluşturacak şekilde başlık yerleştirilir. Kan dolaşımını zayıflatan bu vakum sistemi, yağ hücrelerini hareketsiz bir duruma getirir.

Yağ dokularının hareketsiz hale gelmesiyle parçalanması için belirlenen doku bir süre soğutulur. Bu uygulama sırasında soğutulma yapılması diğer organların işlemden zarar görmesini engeller. Tek seansta tamamlanan soğuk lipoliz yönteminde kişinin vücudunda yoğun yağ dokusu varsa üç seansa kadar uygulama yapılabilir.

Seans sayısının 1’den fazla olması halinde iki seans arasında 2 ay bırakılır. Uygulamanın ilk etkileri işlemden sonra 3 hafta içerisinde ortaya çıkar. Ortalama 4 ay sonrasında vücut hastanın istediği forma büyük oranda ulaşır. Ağrı ve acı hissi oluşmadan tamamlanan bir yöntemdir. 1 saat içerisinde tamamlanır.

Kavitasyon

Cerrahi olmayan bölgesel zayıflama yöntemlerden biri olan kavitasyon, belirlenen bölgeye el cihazıyla ses dalgalarının verilmesi işlemidir. Uygulamadan sonra oldukça etkili sonuçlara ulaşılır. Bu yöntem yalnızca bölgesel incelme içi değil, cilt sıkılaştırması ve selülitlerin yok edilmesi için de kullanılır. Ortalama 6-10 seans arası uygulanan işlemde seans sayısı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kişiye haftada 2 seans işlem yapılır.

Radyofrekans

Radyofrekans işlemi, bölgesel zayıflama işleminde yağ dokularının parçalanıp yok edilmesinde kullanılmaktadır. Diyet ve spor yapılmasında rağmen yok edilemeyen bölgesel yağ dokularının ısı yoluyla parçalanması, lenf kanalları aracılığıyla vücuttan atılması işlemidir. Cilt kırışıklıklarını ve selülitleri giderme uygulamalarında da sıklıkla tercih edilmektedir.

İşlem sırasında uygulanan radyo dalgaları, cildin alt tabakalarındaki iyonlar ve su moleküllerini harekete geçirir. Sonucunda açığa çıkan enerji bölgeyi ısıtırken normalde 36-37 olan vücut ısısını 41-43 dereceye çıkartır. Cildin üst tabakası bu ısıya ulaştığında cildin alt katmanının ısısı ortalama 50-55 dereceye ulaşır.

Vücudun ısısının artması herhangi bir organda zarar ya da tahribat oluşturmaz. Cildin ısıtılmasının nedeni hücre içerisindeki difüzyonu artırır ve bölgede depolanan enerjinin metabolizma hızı artar. Yağ hücrelerinin küçülerek azalması lenfatik drenajın artması sonucunda oluşur ve işlem yapılan bölgede zayıflama sağlanır.

Ameliyatsız Liposuction (Ultrashape)

Ameliyatsız liposuction, klasik yöntemden farklıdır. Klasik cerrahi yöntemde cilt altından vakum yöntemiyle alınır. Ameliyatsız yöntem cerrahi prosedür içermediği için iyileşme süresi ya da düzenli kontrol içermez. Bu uygulamalardan biri de ses dalgaları aracılığıyla yağ dokusunun yakıldığı Ultrashape’dir.

İşlem yapılan bölgede sinirler, damarlar ve cilt dokusuna herhangi bir zarar vermeden yağ hücreleri parçalanır. Parçalanan yağ dokusu metabolizma aracılığıyla vücuttan tahliye edilir. Ağrısız ve acısız bir şekilde işlem sonuçlandığı için herhangi bir anestezi kullanılmaz. Her kişide bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak işlem saatleri değişiklik gösterebilir.

Ultrashape işlemi genellikle karın, bel ve basen bölgesinde uygulandığı için yaklaşık 1,5 saat sürer. 2 seans arasında 15 gün dinlenme süresi bırakılır. Tedavinin ilk olumlu etkileri işlemden 2 hafta sonraki süreç içerisinde açığa çıkar. 3 seans sonrasında gözle görünür biçimde sonuçlara erişilir. Tedavi bittikten sonra kişiye de bağlı olarak 2 beden zayıflama elde edilir.

Ultrashape işleminin kalıcılığının devam edebilmesi için hastanın işlemden sonraki kilo dengesini koruması gerekir. Bu bakımdan yağ hücrelerinin vücuttan tahliyesi ve metabolizmanın çalışma hızı artması için bol su tüketilmesi ve dengeli beslenmeye özen göstermeleri önemlidir.

Vakum (LPG)

Vakum (LPG) ile bölgesel zayıflama yöntemi, cilt altı dokuları ve cilt yüzeyine negatif yönde basınç uygulayan, bunu dönme aksiyonları ve vakumlamayla gerçekleştiren bir işlemdir. Selülitlerin giderilmesi, ödem atma ve bölgesel zayıflama problemlerinde oldukça etkili sonuçlar vermektedir.

İşlemden önce sistem başlığına özel bir tedavi çorabı giydirilir. Böylelikle işlem yapılırken cihazın konforlu ve rahat bir şekilde hareket etmesi sağlanır. Uygulama yapılan bölgeye bağlı olarak 3 ayrı sistem başlığı bulunmaktadır. Kişinin yağ dokusu, selülitleri gibi durumları değerlendirilerek cihazın yön, hız ve yoğunluk ayarı yapılarak işlem yapılır.

Vakum (LPG) yöntemi cilde ve cilt altına masaj etkisi oluşturur. Cihazın dokuyu kendi içerisine çekip bırakmasıyla oluşan vakumlama etkisi işlem yapılan dokular arasında hareketliliği artırır. Tüm tedavi bölgesi son kez sistem balığıyla tarandıktan sonra tedavi tamamlanır. Özel çorabın çıkarılmasından sonra seans biter. İşlem sonrasında pek çok olumlu etki görülür.

Lenf Drenaj

Bölgesel zayıflama tekniklerinden biri de özel makine ile işlem yapılan lenf drenajdır. Bu makinenin amacı, lenfatik sistem olarak adlandırılan vücuttaki beyaz sıvının dolaşımını hızlandırmaktır. Hastanın parmak uçlarından vücudunun yukarısına doğru belirli aralıklarla basınç uygulanır.

Makinenin işlem yaptığı bölgede tedavi sonlandırıldığında çevresel zayıflama, deri ve deri altında sıkılaşma ve cilt kalitesinde düzelme meydana gelir. Bu yöntemde makinenin vücuduna yaptığı işlem kas sistemi üzerinde de olumlu etki oluşturur. İşlem sırasında uygulanan basınçla oluşan hareketler damarlardaki beyaz sıvının akış hızını artırır. Böylelikle lenfatik sisteme bağlı ola kaslar da etkilenir.

Ağrısız ve acısız bir şekilde sonlandırılan bu uygulama için hastaya özel bir elbise giydirilir. Böylelikle lenf sistemine basınç uygulanması kolay hale gelir. Ortalama 30 dakika içerisinde tamamlanan her bir seansta kablolar yardımıyla vücuda ısı, akım ve titreşim verilir. Böylelikle lenf sisteminin aldığı uyarı artış gösterdikçe vücutta biriken toksinler ve atıklar boşaltım sistemine iletilir.

Sıklıkla bölgesel yağların parçalanmasında kullanılan lenf drenaj işleminin pek çok faydası bulunmaktadır. Farkı sebeplere bağlı olarak vücutta oluşan ödemlerin vücuttan atılması için tercih edilen bir yöntemdir. Makine aracılığıyla hızlanan lenf sistemi, ödem oluşan bölgelerin parçalanarak dağılmasında etkilidir. Böylelikle atıklar ve toksinler vücuttan temizlenir.

Ozon Sauna

Ozan sauna uygulaması, herhangi bir cerrahi prosedür içermeden bölgesel zayıflamayı sağlayan bir işlemdir. Hasta özel bir kabin içerisine alınarak deriden vücuda girecek şekilde ozon gazı verilir. Zayıflama sürecinde olan kişiler için destek programı olarak değerlendirilebilir. Buna en olarak bir spor ve diyet programıyla desteklenmelidir.

Ozon tedavisinin bölgesel zayıflama için olumlu etkisi olsa da spor ve diyetle desteklenmezse kalıcı olmayabilir. Kabin içerisinde uygulanan ozon ve ısı cildin ortalama 5 cm altına kadar etki eder. Bu ısı kişiyi rahatsız eden bir durum değildir. Her seansta buhar aracılığıyla vücuda verilen ısı sayesinde 200-500 kcal enerji harcanmasını sağlamaktadır. Normal saunaya göre ortalama 6 kat daha fazla terleme oluşur. Böylelikle toksinler ve atıklar vücuttan atılır.

Elektroterapi

Elektroterapi, işlem yapılan bölgenin sıkılaşması, yağ dokusunun bulunduğu bölgede lenfatik dolaşımı artıran zayıflama sağlayan bir işlemdir. Güçsüz ve sarkık kasların toparlanması, cilt dokusunun kalitesinin artırılması, cilt ve cilt altındaki dolaşımın hızlanması için sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. İşlem öncesinde vücuda yerleştirilen elektrotlar aracılığıyla doğru akım verilir.

Elektroterapi ile yağ yakımının hızlanması sağlandığı için kilo verme kolay hale gelir. Vücutta biriken yağ dokularına pasif jimnastik yaptıran bu işlem bölgesel incelmeyi sağlamaktadır. Yapılan işlem metabolizmayı düzene sokarken kan dolaşımını hızlandıran etki gösterir. Kasların güç kazanması ve çalışması, vücutta biriken atıkların temizlenmesi için elektroterapi oldukça uygun bir yöntemdir.

Bölgesel Zayıflama Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bölgesel zayıflama tedavisinin nasıl yapılacağı uygulanacak yönteme ve işlem yapılacak bölgeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İşlem öncesinde hasta, doktor tarafından detaylı olarak incelenir. Yağ dokusunun büyüklüğü belirlenerek hangi uygulamanın etkili olacağı belirlenir.

Uygulaması yapılan herhangi bir işlemde hastanın acı ya da ağrı hissi duyması mümkün değildir. Yalnıza tedavi uygulanan bölgede kişiyi rahatsız etmeyecek düzeyde sıcaklık hissi yaşanabilir. Yağ dokularının ısınmasıyla parçalanması ve küçülerek yok olması işlemi gerçekleşir. Cildin yüzey kısmında da ısınma meydana geldiği için işlem sonrasında herhangi bir sarkma meydana gelmeden incelme sağlanır.

Ankara Bölgesel Zayıflama Tedavisi Fiyatları

Bölgesel zayıflama fiyatlarının belirlenmesinde pek çok etken rol oynamaktadır. Kişide işlem yapılacak bölge, bölgedeki yağ tabakasının büyüklüğü ve tercih edilen işlem fiyatta etkilidir. Bu bakımdan belirli bir fiyat belirlenmesi mümkün değildir. Fiyatlar kişiye özel olarak belirlenir. Tercih edilen doktorun tecrübesi ve işlemin yapıldığı sağlık kliniğine bağlı olarak fiyatlar değişiklik gösterir.

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp