Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Soğuk Lipoliz Nedir Nasıl Yapılır

Pandemi süreci, hareketsiz yaşam ve çok fazla nedenden dolayı kilo almanız mümkündür. Özellikle belirli bir bölgede yağlanmaya maruz kalabilirsiniz. İşte bu gibi sorunlarla karşılaşan birçok insan gibi siz de soğuk lipoliz yaptırmaya düşünebilirsiniz. Peki, soğuk lipoliz nedir? İçeriğimizde konuyla ilgili birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz, en açık tanımıyla bölgesel yağ dondurma işlemidir. Vücudunuzun belirli bir bölgesinde biriken yağları en aza indirerek fit görünüm elde etmenize olanak tanır. Herhangi bir biçimde cerrahi işlem uygulanmaz. Özellikle spor yapmaya vakti olmayan ve yağ aldırma işlemi düşünmeyenler tarafından tercih edilir.

Vücuttaki yağın dondurularak alınmasını sağlayan bu işlem, belirli diyet ve spor programıyla uygulanır. Kilo verme sırasında incelmeye fayda sağlar. Böylece fazla kilolarınızdan kurtulmanız mümkün hale gelir. İşlem, kilo verme sürecindeyken yapıldığında oldukça etkilidir. Aynı zamanda işlem sonrası düzenli beslenme alışkanlığına devam etmek gerekir. Bu sayede işlemle elde edilen sonuç kalıcı hale gelir.

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

Soğuk lipoliz işlemi nasıl yapılır?” sorusu işlemden yararlanmak isteyen kişiler tarafından merak edilir. Soğuk lipoliz, iki aşamalı bir tedavi yöntemidir. İlk aşamada kişinin sağlık durumuyla alakalı genel bilgi alınır. Aynı zamanda yaşam stili, beslenme gibi birçok durumun uzmana anlatılması gerekir. Böylece kişiye uygun bir tedavi planı hazırlanır ve işlemin ne kadar süreceği planlanır.

Sadece tek seansta birden fazla lipoliz işlemi yapılabilir. Yaş, cinsiyet ve yaşam koşulları gibi pek çok etkene göre işlem uygulanır. Hazırlanan tedaviyle işlemin yapılacağı bölgeye belirlenen seanslarda lipoliz gerçekleştirilir. Bölgeye ısı yavaş bir şekilde düşürülerek -10 dereceye kadar indirilir. Bekleme süresi yaklaşık olarak bir saattir. İşlem uygulanırken yağ hücreleri ölmeye başlar ve vücutta sıkılaşma gözlemlenir.

Soğuk Lipoliz Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Soğuk lipoliz, cerrahi bir operasyon olmasa bile öncesinde dikkat etmeniz gereken durumlar vardır. İşlemi yaptırmayı düşünüyorsanız öncesinde aşağıdaki faktörlere dikkat etmelisiniz:

  • İşlemden önce çok aç veya tok olmamalısınız.
  • Bol su içmelisiniz.
  • Metabolizmayı hızlandırmak için yürüyüş yapmalısınız.

Yukarıdakilere dikkat ettiğiniz müddetçe işlem esnasında kendinizi daha rahat hissetmeniz mümkündür. Bunların yanı sıra işlemden sonrada göz önüne almanız gereken durumlar vardır.

Soğuk Lipoliz Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cerrahi bir operasyon olmasa bile kalıcılık açısından işlemden sonra özellikle beslenme ve fiziksel aktiviteye dikkat etmelisiniz. Ancak uygulamadan hemen sonra kendinizi aşırı yoracak ağır egzersizlerden kaçınmanız gerekiyor. Ayrıca gün içerisinde 2 litreden fazla su tüketmeli ve tuzu olabildiğince azaltmalısınız.

İçeriğimizde soğuk lipoliz hakkında bilgi verdik. Eğer ki bu işlemi yaptırmayı düşünüyorsanız profesyonel bir güzellik merkezinden destek almalısınız. Bu konuda uzmanlaşmış kişilerle çalıştığınız takdirde çok daha fazla fayda görebilirsiniz. Öncesinde ve sonrasında yapacaklarınıza dikkat ettiğiniz zaman bölgesel incelmeyi kalıcı hale getirmeniz mümkün!


Blog
Lazer Epilasyon Kalıcı mı? Fiyatları Faydaları ve Yan Etkileri
G5 Masajı Nedir G5 Bölgesel Zayıflama Mümkün mü?
Lazer Epilasyon Bölgeleri Nelerdir? Nelere Dikkat Edilmeli
Buz Lazer Nedir Buz Lazer Epilasyon Kalıcı mı?
Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılır?
Lazer Epilasyona Ara Verilirse Ne Olur
Buz Epilasyon ve Lazer Epilasyon Yaş Sınırı Nedir
Cilt Tipine Göre Epilasyon Lazer Türleri
Lazer Epilasyon Sonrası Cilt Bakımı
Kış Aylarında Cilt Bakımı İpuçları – Kuru ve Yağlı Ciltler İçin Çözümler
Bölgesel Zayıflama (Kavitasyon) Mümkün mü?
Yanak Sarkması Nedir Nasıl Tedavi Edilir
Soğuk Lipoliz Nedir Nasıl Yapılır
Skar Tedavisi Nedir
Siyah Nokta Nasıl Geçer
Sivilce İzleri Nasıl Tedavi Edilir
Mezoterapi Nedir Ne İçin Yapılır
Leke Tedavisi Nedir
Lazer Epilasyon Nedir? Ne İşe Yarar
Karbon Peeling Nedir Ne İşe Yarar
Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp