Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

EmSlim Ankara

İçindekiler

Yağ yakma özelliğine sahip olan EmSlim, elektromanyetik dalgalarla yapılan bir tedavi yöntemidir. Aynı zamanda kasların güçlendirilmesi için de kullanılan bir spor cihazıdır. Bu tedavi yönteminde yağ dokularında kısa sürede ulaşıldığı için kusursuz bir teknolojidir. Yağ dokularına hasar vererek vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Hormon düzensizliği, dengesiz beslenme, Yüksek kalori içeren besinlerin tüketilmesi, hareketsiz yaşam ve genetik faktörler gibi nedenler vücudun çeşitli bölgelerinde yağlanmalara neden olmaktadır. Bölgesel yağlanmalarda gözle görünür bir incelme oluşturan EmSlim, tedaviden sonra kişilerin günlük yaşamını kısıtlamadığı için oldukça etkili bir tedavidir.

EmSlim Uygulaması Nedir?

EmSlim uygulaması, Kas dokusunu herhangi bir cerrahi işlem olmadan aktive eden ve yağ yakma hızını artıran bir işlemdir. Elektromanyetik dalgaların yüksek yoğunlukla belirli bölgeye uygulandığı HI-EMT sistemidir. İşlem yapılan lokal bölgede direnç gösteren yağları ve kasları hedef alarak hareketlerini düzenler, gösterdiği derin etki vücutta sıkılaştırma ve şekillendirme oluşturur.

Yoğun yağ yakma ve kas kütleri artırma etkisi gösteren bu tedavi, güvenilir ve sağlıklı bir şekilde sıkılaşma, incelme ve dinamik görüntü oluşturur. Günlük yaşamda fiziksel aktivitesi az olan kişilere yapılan yüksek elektromanyetik tedavi hem terapi hem de rehabilitasyon sağlamaktadır.

Ağır fiziksel aktivite ve yoğun egzersizlere gerek kalmadan vücuda uygulanan elektromanyetik akımlar, yağları eritirken kasları en yüksek güçte çalıştırır. Lokal bölgede yapılan bu işlem dokuları uyararak sıkılaşma, vücut şekillendirme ve incelme etkisi gösterir. Bu etki gözle görünür bir fark oluşturur.

EmSlim Kimlere Yapılabilir?

EmSlim uygulaması yapılabilmesi için hastaya öncesinde bir muayene yapılır. Kişinin hastalık geçmişi ve kullandığı ilaçlarla ilgili detaylı bilgi sahibi olunur. Cerrahi bir prosedür ve komplikasyon riski içermeyen bu işlemde herhangi bir iyileşme süreci de bulunmaz. Sağlık durumu iyi olan hem kadın hem de erkeklere uygulanmaktadır.

Kalbinde pil olan, ciddi hastalıkları bulunan ve hamile olan bireylere işlem uygulanmamaktadır. Elektromanyetik dalgaların etkilediği kalp pili gibi durumlarda bulunan hastalara tedavi yapılmaz. Vücutta istenen görüme kavuşmak için hamilelik sonrasında karın bölgesinin yeniden elastikiyet kazanması ve kasların iyileşmesi için EmSlim yöntemi güvenle uygulanır.

EmSlim Vücutta Hangi Bölgelere Uygulanır?

EmSlim uygulaması, yalnızca vücutta depolanan yağların vücuttan atılması için değil, kasların güçlendirilmesi ve yoğunluğunun artırılması, vücudun şekillendirilmesi amacıyla tercih edilir. Bu işlem; kol, karın, bacak ve basen bölgesine uygulanmaktadır.

EmSlim Uygulamasının Etkileri Nelerdir?

Estetik uygulamalardan biri olan EmSlim, cilt dokusunun sağlıklı bir şekilde yeniden yapılandırılması ve kasların güçlenmesi gibi nedenlerle sıklıkla tercih edilmektedir. Kişinin yağlarının yakılmasıyla vücutta şekillenme elde edilir. Bu işlem daha kaslı ve fit bir görüntü oluşturur. Yarım saat yapılan bir seansta ortalama 20.000 mekik çekme etkisi açığa çıkar. Aşağıda detaylı olarak etkileri ele alınmıştır.

Yağ Yakma

Çeşitli nedenlerle vücutta bölgesel olarak meydana gelen yağlanma sorunu, genellikle dengesiz beslenme ve yüksek kalorili gıda tüketiminden kaynaklanır. Bu bakımdan bölgesel yağlanmalar egzersiz yapılsa da giderilmeyebilir.

Uzun süre vücutta biriken yağlar zamanla kişinin sağlığını riske sokan bir durum ortaya çıkarabilir. Yağ dokusunda meydana gelen büyüme dolaşım bozukluğuna da neden olur. Bu şekilde oluşan yağlanmalarda EmSlim tedavisi yağ yakıcı etki gösterir.

Kas Güçlendirme

EmSlim uygulaması kasları güçlendirerek zamanla sıkılaşmasını ve hacminin büyümesini sağlamaktadır. Karın kası ve popo dikleştirme için yapılan uzun süreli egzersizler bu cihaz ile gerçekleşir. Tedavi kapsamında oluşturulan egzersiz programlarıyla bacaklar, omuzlar ve kolların da kas bakımından güçlenmesi mümkündür. Vücudun bölgelerine göre her kasa ayrı program uygulanır. Sıkı egzersizlerden sonra elde etmesi güç olan kaslar bu uygulama ile kolay bir şekilde çalışır ve açığa çıkar.

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel yağlanma pek çok nedene bağlı olarak her insanın yaşayabileceği bir durumdur. Bu bakımdan bölgesel incelmede çeşitli estetik işlemler uygulanabilir. Son yıllarda estetik işlemlerde gelişen teknolojilerden biri olan EmSlim uygulaması, kasların sıkılaşması ve bölgesel incelme bakımından hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Vücut Sıkılaştırma

Deri dokusunun altında yağlanma, kilo alıp verme sonrasında oluşan cilt sarkmaları gibi problemler kişinin kendisini beğenmemesine neden olan, aynı zamanda kıyafet tercihlerini etkileyen bir problemdir. Cerrahi prosedüre gerek duyulmayan EmSlim uygulamasıyla vücudun gerilerek sıkılaştırılması mümkündür.

Cilt sarkmasını yok eden bu tedavi sonrasında deri sıkılaşarak hoş bir görüntünün oluşmasına yardımcı olur. Komplikasyon oluşmaması, herhangi bir risk barındırmaması bakımından hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen güvenilir bir işlemdir.

Selülit Tedavisi

EmSlim uygulamasının kadınlara daha fazla uygulanmasının nedenlerinden biri de selülit tedavisidir. Selülitleri ortadan kaldıran bu cihaz der, altında deforme olan yağ dokularını tahrip ederek vücuttan atılmasını kolaylaştırır. İşleme ek olarak egzersiz programı da uygulanabilir. Yağ dokusuna hasar veren bu işlem zamanla kasların güç kazanması, dolaşım sisteminin daha iyi çalışması ve pürüzsüz bir görüntü oluşmasını sağlamaktadır.

EmSlim Nasıl Yapılır?

Son teknoloji vücut şekillendirme ve bölgesel zayıflama uygulamalarından biri olan EmSlim, cerrahi prosedür içermeyen yöntemdir. Bu işlemin öncesinde herhangi bir hazırlık aşaması ve takip uygulamaları bulunmamaktadır. Kişiye özel olarak planlanan seanslar ve tedavi için öncesinde vücut analizi ve klinik değerlendirme yapılır.

Bölgesel olarak belirlenen dirençli yağ dokuları, kas yoğunlukları ve gereklilikler belirlenerek işleme geçilir. Uygulamayı yapan EmSlim cihazında bulunan 2 aplikatör başlığıyla tedavi yapılır. Herhangi bir cerrahi prosedür barındırmaması ve aşırı egzersize ihtiyaç duyulmaması bakımından oldukça konforlu bir işlemdir.

Kasları rehabilite etkisi göstererek vücudun şekillenmesini sağlayan bu işlemde seans süresi oldukça kısadır. Hasta yatış pozisyonuna alınarak doktor tarafından işlem yapılır. Belirlenen bölgelere herhangi bir anestezi yapılmadan aplikatörler bandajlar yardımıyla sabitlenir. Düzenli aralıklarla dokuya darbe yapılarak uyarıcı etki sağlanmış olur.

Vücut sıkılaştırma, yağ yakma ve kas güçlendirme gibi tedaviler ortalama 30 dakika içerisinde tamamlanır. İşlem hastanın günlük yaşamını etkilemediği için herhangi bir iyileşme süreci ve kısıtlılıklar içermez. Belirlenen seanslar arasında hastanın takip edilmesine gerek yoktur.

EmSlim Uygulaması Ağrılı Bir İşlem Midir?

EmSlim uygulaması, diğer estetik işlemlerden farklı bir prosedür içerir. Yağ dokularının vücuttan atılması için tercih edilen bu uygulama sırasında herhangi bir ağrı hissi oluşmaz. Bu özelliği nedeniyle sıklıkla başvurulmaktadır.

EmSlim Kaç Seansta Uygulanır? Seans Aralıkları Nasıldır?

Seans planlaması ve süreleri kişinin yağ ve kas oranına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bazı bireylerde yak yakılması bazılarında da vücut sıkılaştırma ihtiyacı bulunmaktadır. Genellikle seanslar 30 dakika sürmektedir. Haftada 2-3 ya da 4-6 seans önerilir. Vücudun ilk seansta gösterdiği tepkiye bağlı olarak diğer seansların aralıkları planlanır.

EmSlim Ne Kadar Sürede Etki Eder?

EmSlim uygulamasından maksimum verim alınabilmesi için seanslara belirli periyotlarla devam edilmesi oldukça önemlidir. Uygulama sonrasına 2-6 hafta arasında belirgin iyileşme etkileri gözlemlenir.

İşlem sırasında lokal bölgelere uygulanan yüksek yoğunluklu elektromanyetik dalgalar kaslarda uyarıcı etki oluşturur. Aynı zamanda cildin alt katmanlarında lenf dolaşımı ve kan akışını güçlendirir aynı zamanda hemoglobini uyardığı için ölü yap hücreleri vücuttan atılır. Böylelikle kaslarda güçlenme elde edilir.

EmSlim Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

EmSlim, HI-EMT teknolojisiyle uygulanan ve başarılı sonuçlar veren bir işlemdir. Yağ yakılmasının yanında kasların kısa sürede güçlenmesi ve bölgesel zayıflık elde edilmesinde yardımcı olur. Avantajları ise şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Kan dolaşımını iyileştirmesi nedeniyle kasların güçlenmesinde rol oynar.
  • Metabolizmanın çalışma hızını artırır.
  • Kişinin vücut kitle endeksinin dengelenmesinde etki gösterir.
  • Vücudun belirli bölgelerinde meydana gelen yağlanma problemini ortadan kaldırarak incelme sağlar.
  • Lenf drenaj sisteminin daha güçlü ve doğru bir şekilde çalışmasında etkilidir.
  • Kişinin sosyal yaşamını etkileyen bir iyileşme süreci içermez.
  • Cerrahi bir prosedür içermediği için herhangi bir kesi ve yara izi oluşmaz.

EmSlim tedavisi her sağlıklı bireyde uygulanabilen bir işlemdir. Vücudun yeniden yapılandırılması ve düzenlenmesi için yüksek yoğunlukta elektromanyetik dalgalar verilir.

Ankara EmSlim Fiyatları 2024

Son yıllarda estetik işlemler arasında sıklıkla başvurulan EmSlim tedavisinde öncelikli olarak fiyat araştırması yapılması önerilir. Tercih edilen sağlık merkezi ve seans planlarına bağlı olarak fiyatlar kişiden kişiye değişiklik gösterir. Her sağlık merkezinde kullanılan EmSlim cihazının kalitesi birbirinden farklı olabilir. Bu da fiyat üzerinde etkili bir rol oynar.

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp