Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

G5 Masajı Ankara

İçindekiler

Estetik işlemler arasında yer alan G5 masajı, bölgesel yağlanmaları ve selülitleri yok ederek, cildin sıkılaşmasında etkilidir. Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle vücutta şikayetçi olunan pek çok problem estetik işlemlerle giderilmektedir. Genellikle kilo problemi yaşayan kadınların uyguladıkları spor ve diyet programının beklenen etkiyi göstermemesi neticesinde farklı yöntemlere ihtiyaç duyarlar.

Kadınların en şikayetçi olduğu konulardan biri de selülitlerdir. G5 masajı yöntemiyle herhangi bir cerrahi işleme gerek duyulmadan fazla yağ dokularını gidermek ve ödemleri temizlemek mümkündür. En etkili yağ yakma yöntemlerinden biri olan bu işlemde kullanılan alet, vücuda ritmik hareketler uygulayarak gerçekleştirilir. Her cilt tipine farklı bir başlık uygulandığı için güvenilir bir yöntemdir.

G5 Masajı Nedir?

Darbeli masaj olarak adlandırılan G5 masajı, selülitli bölgelere uygulanan hızlı titreşimle sıkma ve itme işlemidir. Böylelikle kişinin rahatsız olduğu görüntü iyileşir. Selülitlerin giderilmesinde en sık tercih edilen yöntemlerden biridir, kullanılan cihazın adının G5 olması nedeniyle işlem de bu isimle adlandırılır. Tüm vücutta etkili olan bu yöntem genellikle kol, popo, üst bacak ve kalçaya selülit gidermek amacıyla uygulanır.

Uygulama sırasında vücuda uygulanan ritmik masaj; ciltte oluşan yaşlanma çizgilerini giderirken esneklik oluşturur ve kan dolaşımını hızlandırır. Selülit tedavisinde kullanılan bu yöntem aynı zamanda bölgesel zayıflama ve cilt sıkılaştırma işleminde de etkilidir. G5 cihazıyla işlem yapılan bölgede dolaşımı düzenlerken metabolizmanın hızlanmasını sağlamaktadır.

G5 Masajı Zayıflamada Nasıl Etki Gösterir?

Bölgesel zayıflamada etkili yöntemlerden biri olan G5 masajı, düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme düzeniyle birlikte desteklendiğinde uzun vadede sonuç veren kalıcı bir işlemdir. G5 masaj cihazıyla cilt yüzeyine verilen titreşim dalgaları yağ dokularını parçalarken cildin sıkılaşmasında etkilidir.

Cilt altında biriken yağ tabakalarının giderilmesi ve kişinin zayıflamasında etkili rol oynamaktadır. Cilde uygulanan yüksek frekanstaki titreşim, işlem yapılan bölgedeki cilt problemlerini azaltır ve kan akışının hızlanmasına yardımcı olur. Güvenilir ve konforlu bir yöntem olan G5 masajı, uygulandığı bölgede zayıflama sağlarken, kas ve cilt dokusuna herhangi bir zarar vermez.

Hamilelik ya da kilo artışından sonra verilemeyen kilolar hem yağ tabakalarının artmasında hem de çatlak ve selülit oluşumuna neden olur. Selülitler, çatlaklar ve inatçı yağ tabakaları G5 yöntemiyle giderilmektedir. Pek çok özelliğe sahip olması, acısız bir işlem olması ve içerdiği riskin düşük olması bakımından sıklıkla tercih edilmektedir. Zayıflama işlemine ek olarak vücutta bulunan laktik asit miktarı da azalır.

G5 Masajı Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Estetik işlemler arasında yer alan G5 masajı, pek çok işlem için sıklıkla tercih edilmektedir. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Selülitlerin giderilmesi
 • Bölgesel zayıflama
 • İnatçı yağları yakılması
 • Cildin sıkılaştırılması
 • Bölgesel dolaşımın hızlandırılması

Yukarıdaki işlemler için G5 masajı sıklıkla tercih edilen etkili bir yöntemdir.

G5 Masajı Kimlere Yapılmaz?

G5 masajı genel olarak sağlıklı olan tüm bireylerde etkili olan bir işlem olsa da bazı durumlarda hastaya uygulanması önerilmemektedir. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Hamile bireylerde
 • Bebeğin doğumundan sonraki ilk 6 ay emzirme döneminde
 • Açık yarası bulunan bireylerde
 • Geçmişinde kanser öyküsü bulunan ve tedavi geçiren kişilerde
 • Kadınların regl dönemlerinde
 • Kılcal damar sorunu bulunanlarda
 • Sağlık öyküsünde pıhtı atma bulunan bireylerde
 • Varis hastalığı yaşayanlarda
 • Aktif kanser hastalığı bulunan bireylerde

Yukarıdaki durumları yaşayan kişilere G5 masajı uygulanmamaktadır. Bu bakımdan hekim muayenesi yapıldığı sırada sağlık öyküsü, kullanılan ilaçlar ve mevcut hastalıklar detaylı olarak doktora aktarılmalıdır.

G5 Masajı Nasıl Yapılır?

Dermatoloji alanındaki doktorlar ve güzellik alanındaki uzman personeller tarafından yapılan G5 masajı; aynı isimdeki cihazla incelmesi ya da selülit giderilmesi planlanan bölgeye uygulanır. Muayene sırasında hastanın talep ettiği bölge masaj aleti tarafından yüksek frekanstaki titreşim uygulanır. Bölgedeki kan akışını hızlandırmasına ek olarak cilt altında biriken yağlar giderilir. İşlem şu şekilde gerçekleştirilir:

 • İşlem genel olarak; ön bacak, kol, basen ve kalçaya uygulanır.
 • Bu işlemde uzman olan kişi tarafından lenf bölgeleri belirlenerek tedaviye geçilir.
 • Kan akışının hızlanması ve yağ yakımının kolaylaştırılması için bölgeye krem ya da yağ sürülür.
 • G5 masaj cihazıyla cilde titreşim verilir.
 • Uygulama içerisinde yağ yakıcı etki gösteren kremler ara ara sürülür.
 • Hastanın kararına bağlı olarak G5 masaj işlemine ek olarak lenf drenaj ya da pasif jimnastik işlemleri kombine edilebilir.
 • Bir seans ortalama 30-40 dakika sürer.

Uygulama sonrasında ciltte herhangi bir tahriş ya da yan etki oluşmamaktadır. Etkili ve konforlu bir yöntem olmasının yanında pratik olan bu işlemin pek çok faydası bulunur. Tedavi sonrasında herhangi bir olumsuz durum yaşanması halinde en kısa sürede doktora başvurulması gerekir.

G5 Masajı Kaç Seans Uygulanır?

G5 masajı olarak adlandırılan bölgesel zayıflama ve selülit giderme işleminde ortalama 5-15 seans uygulanır. Seans sayısı; işlem yapılacak bölge ve kişide bulunan yağ dokusuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Göbek ve kalça bölgesindeki yağlar daha inatçı yapıda olduğu için seans sayısında artış olabilir. Ortalama 30-40 dakika içerisinde tamamlanan seanslar sonrasında kişilerin memnun olacağı sonuçlara ulaşılmaktadır.

G5 Masajı Kaçıncı Seanstan Sonra Etki Eder?

G5 cihazıyla yapılan işlemlerde 3-4 seans sonrasında kişinin beklediği etki görülmeye başlar. İşlemden sonra cilt gergin ve esnek bir yapıya ulaşır. Etkinin tam olarak görülmesi için kişiye özel olarak planlanan seansların tamamına gidilmesi gerekir. Beklenilen sonuçlara ulaşılması bakımından etkili bir yöntem olan G5 masajı, kişiyi fazla kilolarından kurtarırken aynı zamanda vücudun sıkılaşmasını sağlamaktadır.

G5 Masajı Kalıcı Mıdır?

G5 masajı uygulamasının kalıcı sonuç verebilmesi için spor ve dengeli beslenme düzeni alışkanlıklarının kazanılması gerekmektedir. İşlemden sonra düzenli spor yapan kişiler buna uygun beslendiklerinde uygulama kalıcı sonuç vermektedir.

G5 Masajı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

G5 masajı sonrasında istenen etkiye ulaşılabilmesi için kişinin kişisel bakımına ve sağlığına dikkat etmesi önemlidir. Masajın etki edebilmesi için destekleyici etki gösteren spor ve dengeli beslenme içeren yaşam tarzının benimsenmesi önemlidir.

Sıkılaştırıcı, yağ yakıcı ve zayıflama etkisi gösteren bu işlem sonrasında haftada en az 3 gün yürüyüş yapılması önerilir. Bu süreç içerisinde doktor tarafından reçete edilen kremlerin aksatılmadan kullanılması ve belirlenen seanslara uyulması gereklidir.

G5 Masajının Yan Etkileri Nelerdir?

G5 masajının oldukça sağlıklı ve konforlu bir yöntem olması bakımından içerdiği risk ve yan etki oluşma durumu oldukça düşüktür. İşlem yapılan bölgede kan dolaşımında artış görüldüğü için kısa süreli kızarıklık oluşması, morarmalar ya da kahverenginde koyulaşmalar görülebilir. Bu durumlar kişinin cilt tipine göre değişiklik göstermektedir. Ortay acıkan etkiler ise ortalama 4-5 gün içerisinde kendiliğinden kaybolur.

Cerrahi bir işlem içermeyen bu uygulamanın etkili sonuç everebilmesi için güvenilir sağlık merkezlerinde uzman kişiler tarafından yapılması oldukça önemlidir. Böylelikle vücudun ve cildin zarar görme riski minimuma indirilir. Cihazın sertlik seviyesinin kişinin kaslanın yönüne ve cilt tipine uygun olarak seçilmesine dikkat edilmelidir.

G5 Masajı Hangi Bölgelere Uygulanır?

Selülit giderme, zayıflama ve yak yakma gibi işlemlerde sıklıkla tercih edilen G5 masajı estetik bir işlemdir. Tüm vücuda rahatlıkla uygulanabilen bu işlem genellikle şu bölgelerde sıklıkla tercih edilmektedir:

 • Kalça
 • Ön bacak
 • Üst bacak
 • Kollar
 • Yan simit bölgesi
 • Basen

Yukarıda verilen bölgelerde uygulanan G5 masajında verilen titreşim sayesinde kan dolaşımını hızlandırarak yağ yakımını kolay hale getirir. Metabolizmanın çalışma hızını artıran bu işlemde kısa süre sürede beklenen sonuçlara ulaşılır.

G5 Masajının Faydaları Nelerdir?

G5 masajı; vücut sağlığının iyileştirilmesi, bölgesel zayıflama ve cildin sıkılaşması gibi pek çok fayda sunmaktadır. Sonucunda ulaşılan başarılar bakımından sıklıkla tercih edilen bu güvenli işlem, her hastaya özel olarak çözümler sunar. Genel olarak G5 masajı işleminin faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Var olan selülitleri gidererek selülit oluşuma engel olmaktadır.
 • Vücudun çeşitli bölgelerinde orantısız bir şekilde biriken ve kişiyi rahatsız eden yağlar parçalanarak bölgesel zayıflama elde edilmektedir.
 • Kişinin kendisini daha dinç ve estetik açıdan hoş hissetmesini sağlayan bu yöntem kas gruplarının gelişimine destek olur.
 • Kan dolaşımında ve hücrelerde biriken toksinlerin atılmasında etkili rol oynar.
 • Kemiklerin ve eklem yapılarının hareket edebilme kabiliyetinde gelişim oluşturur.
 • Kronik kas ağrılarını gidererek damar sıkışmasını gidermede etkilidir.
 • Bağışıklık sistemini geliştirmesi ve metabolizmanın hızlanması için etkilidir.
 • Vücuttaki fonksiyonların daha aktif bir şekilde çalışması için kan dolaşımını hızlandırır.
 • Yapılan sporlara ve diyet programlarına rağmen basen ve göbek bölgelerinde biriken inatçı yağ dokularının vücuttan atılması ve bölgesel zayıflamada etkilidir.
 • Cilt dokusuna uygulanan yüksek yoğunluklu titreşim kolajen üretimini hızlandırarak yaşlanma belirtilerinin engellenmesine yardımcı olur.

Yukarıda verilen faydalar, G5 masajının uzun yıllar boyunca sıklıkla tercih edilme nedenini açıklamaktadır. Bu bakımdan estetik işlemler arasında sıklıkla tercih edilen yöntem bakımından öne çıkmaktadır.

G5 Masajı Fiyatları 2024

G5 masajı fiyatları belirlenirken pek çok unsur göz önünde bulundurulur. Kullanılan cihazın kalitesi, uygulanan seans sayısı, tercih edilen bölge, yapılması istenen işlem gibi durumlar fiyat üzerinde belirleyici etkiye sahiptir. Selülit giderme ya da bölgesel zayıflama işlemlerinde sıklıkla tercih edilen G5 masajında işlem yapılacak bölgenin büyüklüğü ve yağ dokusunun büyüklüğü önemlidir. Aynı zamanda işlemin başka uygulamalarla kombine edilmesi halinde fiyat değişikliği oluşur. Bu bakımdan G5 masajı fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterir.

 

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp