Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Lazer epilasyon sonrası kıllar nasıl alınır?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylere karşı en etkili uygulamalar içinde yer alıyor. Pürüzsüz ve bakımlı bir cilt için istenmeyen tüyler en önemli sorunlar arasında bulunuyor. Tüyleri, kılları ağda gibi ağrılı ve kısa vadeli etkisi olan uygulamalar yerine lazer epilasyonla almak ise birçok kişinin tercihi. Lazer epilasyon yalnızca istenmeyen tüylerin alınmasında değil aynı zamanda ciltte kök iltihapları ve batık gibi problemlerin çözümünde de öne çıkıyor. Bununla birlikte lazer epilasyon uygulaması sonrasında dikkat edilecek birçok nokta mevcut. Bunların içinde, epilasyonun ardından çıkan tüylerin nasıl alınacağı da geliyor.

Lazer epilasyon kalıcı mıdır? Tekrar tüy çıkar mı?

Lazer epilasyon uygulamasına dair bilinmesi gereken ilk konu işlemin kalıcı olduğudur. Uygulamanın mantığı istenmeyen tüylerin köklerine belli ışınların gönderilmesi ve kıl köklerinin tahrip edilmesini sağlamasıdır. Yüzün yanı sıra koltuk altı ve genital bölgede çok tercih edilen lazer epilasyon uygulamasında seanslar genellikle iki ay aralıklı gerçekleşir ve gözle görülür, başarılı bir sonuç için 10 seans önerilmektedir. Lazer epilasyonun ardından ilk 2-3 hafta içinde ilk tüylerin döküldüğü gözlenir. Tüylerin dökülmesinin ardından bir süre kıllar çıkmaz ancak bir buçuk ay içinde kılların tekrar çıkmaya başlaması beklenir. Uygulamada genel olarak kıllardan rahatsız olunan bölgelerde yüzde 90’a yakın oranda dökülme beklenir. Yeniden çıkan kıllar ise eskiye göre çok daha az ve güçsüz olur, bu da ciltte istenen görünümün yakalanmasını sağlar.

Lazer epilasyon sonrası çıkan kıllarda ağda ya da jilet kullanılmalı mı?

Lazer epilasyon sürecinde önemsenmesi gereken ilk konu seansları sonuna kadar sürdürmektir. Lazer epilasyon uygulaması etkisini gösterdikçe kılların daha az ve zayıf bir şekilde çıkması beklenir. Uygulamanın ardından dikkat edilmesi gereken konular mevcuttur, bu durum epilasyon sürecinin daha sağlıklı sonuçlar ortaya koymasını sağlar. Jiletle kılların alınması, lazer epilasyon sürecinde tercih edilebilen işlemlerdendir. Bir epilasyon seansının ardından çıkan kıllar jilet ile alındığında, bir sonraki seansa kadar kılların daha yoğun bir şekilde çıkması desteklenir ve bu da ikinci seansın daha iyi bir sonuç vermesini sağlayabilir. Bununla birlikte, lazer epilasyondan önce jilet yapılır mı sorusuna gelindiğinde, işlemden son 2 gün öncesine kadar jilet yapılmaz. Lazer epilasyondan sonra çıkan tüylerin ağda ile alınıp alınamayacağı da merak edilenler arasında yer alıyor. Ağda işlemi, lazer epilasyon sürecinde asla önerilmez. Bunun nedeni ağdanın kıl köklerini aktive etmesi, yeniden çıkarmasıdır. Lazer uygulaması sürecinde ağda yapmak seansların başarısını düşürdüğü gibi, epilasyonun tamamen sonra ermesinden sonra da ağda önerilmez.

Epilasyon sonrası çıkan kılları alırken nelere dikkat etmeli?

Lazer epilasyonun ardından, seans aralıklarına göre çıkan kılların jilet ile alınması mümkündür. Kılları alırken, bir sonraki seans tarihi göz önünde bulundurulabilir. Zira yapılan işlem sonrasında önemli olan, lazer epilasyonda kıl köklerinin görülebilmesi ve bu köklerin tahrip edilebilmesidir. Bu yönden bakıldığında, tüylerin uzaması durumunda jilet kullanılabilir, bunun için tüylerin uzamasını beklemek zorunlu değildir. Göz önünde bulundurulması gereken konu, epilasyonda bir sonraki seansa kadar tüylerin uzaması için zaman kalmasıdır. Örnek vermek gerekirse, bir sonraki seansa bir buçuk ay kalması durumunda uzamış tüyler jiletle alınabilir. Sonraki seansta kıllar yeniden uzayacağı için, lazer bu kıl köklerini görüp etkisiz hale getirebilecektir.


Blog
Lazer Epilasyon Kalıcı mı? Fiyatları Faydaları ve Yan Etkileri
G5 Masajı Nedir G5 Bölgesel Zayıflama Mümkün mü?
Lazer Epilasyon Bölgeleri Nelerdir? Nelere Dikkat Edilmeli
Buz Lazer Nedir Buz Lazer Epilasyon Kalıcı mı?
Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılır?
Lazer Epilasyona Ara Verilirse Ne Olur
Buz Epilasyon ve Lazer Epilasyon Yaş Sınırı Nedir
Cilt Tipine Göre Epilasyon Lazer Türleri
Lazer Epilasyon Sonrası Cilt Bakımı
Kış Aylarında Cilt Bakımı İpuçları – Kuru ve Yağlı Ciltler İçin Çözümler
Bölgesel Zayıflama (Kavitasyon) Mümkün mü?
Yanak Sarkması Nedir Nasıl Tedavi Edilir
Soğuk Lipoliz Nedir Nasıl Yapılır
Skar Tedavisi Nedir
Siyah Nokta Nasıl Geçer
Sivilce İzleri Nasıl Tedavi Edilir
Mezoterapi Nedir Ne İçin Yapılır
Leke Tedavisi Nedir
Lazer Epilasyon Nedir? Ne İşe Yarar
Karbon Peeling Nedir Ne İşe Yarar
Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp