Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Lazer Epilasyon Nerelere Yapılabilir? Kalıcı Mı?

Lazer epilasyon günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin yaptırdığı bir işlemdir. Genellikle istenmeyen tüylerden kurtulmak için yapılır. Lazer epilasyonu hem hastanelerde hem de güzellik merkezlerinde yaptırmanız mümkün. Ancak epilasyon yaptırmayı tercih ettiğiniz zaman mutlaka alanında uzman olan kişilerden destek almak gerekiyor. Lazer epilasyon birçok kişi tarafından tercih edildiği için kısa süre de etkisini de gösterir. Lazer epilasyon hemen hemen her bölge için tercih edilir. Kısa süre de etkisini gösterdiğini için özellikle kadınlar açısından tercih edilir. Işın belirlenen bölgelere uygulanır ve kıl köklerine etki etmeye başlar.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon uygulaması uzun süredir yapılır. Hem kadın hem de erkekler de tüm bölgeler için uygulanır. Belirlenen yerlere ışın uygulaması yapılır ve belli seanslar uygulanarak istenmeyen tüylerden kurtulunur. Lazer epilasyon için daha önceden kılların jiletle alınmış olması gerekir. Daha sonra epilasyon uygulaması yapılır.

Lazer Epilasyon Seansları

Lazer epilasyon seansları kadın ve erkeklere göre değişiklik gösterir. Kadınlar da tüm bölge seansları için farklı seanslar uygulanır. Genellikle 8 seans almak önerilir. Ancak seans dışında 15 günde bir kontrole de gitmek gerekiyor. 8 seans aldığınız zaman 2 seneye yakın seanslarınız sürer. Ancak seanslar yetmediği zaman ek seans alarak tekrar lazere devam edebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyon cilde atılan ışınlarla birlikte yapılır. Kişilerin cildine ışınlar uygulanır ve kıl kökleri kurutulur. Genellikle bronzlaştığınız zaman lazer uygulaması yapılmaz. Tüy köklerine uygulanan ışın zamanla kıllarında kurumasını sağlar. Lazer epilasyonda seansları aksatmadan almak gerekiyor. Aynı zamanda çok fazla jilet uygulaması da yapmamak gerekir. Aynı zamanda buz lazer de oldukça sık tercih edilir. Genelde kısa olan kılları lazer ışınları görmez. Bu nedenle buz lazer yaptırmak kıllara etki gösterir ve kısa süre de dökülmesini sağlar

Lazer Epilasyonun Kalıcılığı

Lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiğiniz zaman seanslara geciktirmeden gitmek gerekiyor. Aynı zamanda seanslar bittiği zaman yılda bir kez tekrar lazere gitmek gerekir. Özellikle hamilelik döneminde hormonlardan dolayı kıllar tekrar çıkmaya başlar. Bu nedenle hamilelikten sonra tekrar epilasyon yaptırmak gerekebilir. Lazer yapmaya başladığınız zaman kıllar çıktığı zaman genelde jilet yapmak gerekir. Ancak jilet yapsanız da belli bir süre sonra tekrar kıllar çıkmaya başlar. Tekrar epilasyon seansı alarak kıllarınızın azalmasını sağlayabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Zararlı Mı?

Lazer epilasyon yapılırken ışın uygulanarak yapılır. Ancak lazerin çeşitleri de bulunur. Hem ışın kullanarak hem de buz lazer uygulayarak epilasyon yapılır. Her iki epilasyon türü de kişilere zarar vermez. Herhangi bir rahatsızlığınız var ise eğer doktor tavsiyesi üzerine yaptırmak gerekir. Sadece hamilelik sürecinde doktorlar lazer yaptırmayı önermez. Bu nedenle hamilelikten sonra lazer yaptırmak daha doğru olur.


Blog
Lazer Epilasyon Kalıcı mı? Fiyatları Faydaları ve Yan Etkileri
G5 Masajı Nedir G5 Bölgesel Zayıflama Mümkün mü?
Lazer Epilasyon Bölgeleri Nelerdir? Nelere Dikkat Edilmeli
Buz Lazer Nedir Buz Lazer Epilasyon Kalıcı mı?
Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılır?
Lazer Epilasyona Ara Verilirse Ne Olur
Buz Epilasyon ve Lazer Epilasyon Yaş Sınırı Nedir
Cilt Tipine Göre Epilasyon Lazer Türleri
Lazer Epilasyon Sonrası Cilt Bakımı
Kış Aylarında Cilt Bakımı İpuçları – Kuru ve Yağlı Ciltler İçin Çözümler
Bölgesel Zayıflama (Kavitasyon) Mümkün mü?
Yanak Sarkması Nedir Nasıl Tedavi Edilir
Soğuk Lipoliz Nedir Nasıl Yapılır
Skar Tedavisi Nedir
Siyah Nokta Nasıl Geçer
Sivilce İzleri Nasıl Tedavi Edilir
Mezoterapi Nedir Ne İçin Yapılır
Leke Tedavisi Nedir
Lazer Epilasyon Nedir? Ne İşe Yarar
Karbon Peeling Nedir Ne İşe Yarar
Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp