Telefon 05345284595   Neorama İş Merkezi No:126 Çankaya/Ankara
Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Dermapen Sonrası Soyulma Kaç Gün Sürer?

Yüz bölgesine, cilt problemi olan bölgelere, akne izleri, doku kaybı olan bölgelere ve ellere uygulanır. Anestezi krem yardımıyla uygulama bölgesinin uyuşması sağlanır. Mikro iğneleme olarak bilinen bu tedavi, uygulama bölgesinde cildin üst katmanına iğneler ile kanal açılmasına dayanır. Mikro iğnelerin verdiği hasarı iyileştirmek için cilt, tahribat ile birlikte tedavi edilmek istenen problemin yok edilmesini sağlar.

Dermapen Seansları

Dermapen işleminde cilt problemi yaşayan kişinin ihtiyaçlarına göre seans oluşturulur. Dermapen işlemi için en az 5 seans gerekir. Ayda sadece bir kez uygulanır. Seans aralıklarının kısa olması hastaya bir fayda sağlamaz ve tedavi etkisini hızlandırmaz. Her seans 1 saat sürmektedir.

Dermapen Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Dermapen ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemi olduğu için çok sık tercih edilir. Tedavinin içeriği sebebiyle iyileşme süreci kısadır. Damarsal gelişme sağlar ve kolajeni tetikler. Doku hasarını güzel bir şekilde giderir, sağlıklı doku oluşumunu sağlar. İnce olan çizgileri anında yok eder ve ciltte sıkılaşma sağlar. Cilt lekelerini ve çatlakları giderir. Akne lekelerini ve cilt sarkmalarını gidermede yardımcı olur. Her cilt tipi için uygulanan tedavi yöntemidir.

Dermapen Tedavisinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dermapen tedavisinden sonra ciltte pembeleşme meydana gelir. Agresif bir tedavi uygulandığı için normal bir tepkimedir ve 2-3 gün içerisinde düzelir. Tedavi kürü devam ettiği için tedavi bitiminden sonra en az 1 ay yeni leke oluşumunu engellemek için güneşten korunmalıdır. Dermapen genellikle kış aylarında yapılır ve işlem sonrasında güneş kremi kullanılır. Dermapen işleminden sonra yüze su değmemesi gerekiyor. Bu sebeple uygulama sonrasında bir gün boyunca banyo yapılmamalı ve iki gün denize girilmemelidir. Dermapen işleminden sonra 12 saat boyunca makyaj yapılmamalıdır, yapıldığı takdirde cilde çok büyük zararlar verir. Yüz bölgesini terletecek aktivitelerden uzak durulmalıdır. İki hafta boyunca peeling, ağda gibi cildi tahriş edecek işlemlerden uzak durulmalıdır. Dermapen işleminden sonra iki gün hamamdan ve saunadan uzak durulmalıdır. Bu işlem sonrası ciltte kızarıklık ve kabuklanmanın geçmesi için doktora danışılarak krem kullanılabilir.

Dermapen Hangi Durumlarda Uygulanmaz?

Egzama, sedef hastalığı, kan sulandırıcı ilaç kullanılması, uçuk, siğil ve kanama bozukluğu durumları yaşıyorsanız dermapen uygulanmaz. Ekstra radyoterapi ve kemoterapi tedavisi gören kişilere de bu işlem kesinlikle uygulanması önerilmez.

Dermapen İşlemi Sonrası İz Kalır Mı?

Dermapen işlemi bittikten sonra iz ve leke olmaması gerekir. Fakat kaliteli olmayan yerlerde işlem yaptırdığınız zaman bu tarz durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Dermapen sonrasında yüzünüzdeki kızarıklıklar ise 1.5 ve 2 gün sonrasında geçer.

Dermapenin Zararı Var Mı?

Dermapen uzman kontrolünde yapıldığı takdirde hiçbir zarar ile karşı karşıya kalmazsınız. Aksine cildiniz daha iyi yenilenmiş olur. Her işlem de olduğu gibi dermapen işleminde de uzman kişiler tarafından yapılmadığı zaman bağ dokusuna ve cilde zarar verir.
Blog
Yanak Sarkması Nedir Nasıl Tedavi Edilir
Soğuk Lipoliz Nedir Nasıl Yapılır
Skar Tedavisi Nedir
Siyah Nokta Nasıl Geçer
Sivilce İzleri Nasıl Tedavi Edilir
Mezoterapi Nedir Ne İçin Yapılır
Leke Tedavisi Nedir
Lazer Epilasyon Nedir? Ne İşe Yarar
Karbon Peeling Nedir Ne İşe Yarar
Cilt Bakımından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler
Cilt Bakımı Nedir Faydaları Nelerdir ?
Leke Mezoterapisi İz Bırakır Mı? Kaç Günde Etki Eder?
Enzim Peeling Nedir, Ne İşe Yarar? Kaç Kez Kullanılır?
Nevüs Ameliyatı Nedir? Sonrasında Nelere Dikkat Etmeli?
Göz Altı Morlukları Kimlerde Olur? Tedavisi Var Mı?
Regl döneminde Hydrafacial yapılır mı?
Lazer epilasyon sonrası kıllar nasıl alınır?
Güneş lekeleri tamamen geçer mi?
Medikal cilt bakımı lekeleri yok eder mi?
Medikal Cilt Bakımı Nedir?
Whatsapp