Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Yüzdeki Kahverengi Lekeler Nasıl Yok Edilir?

Daha çok kadınların takıntı haline getirdiği yüz ve cilt problemleri adeta baş belası bir hal alabiliyor. Zorlukla ve sabırla yok edilmesi gerekilen lekeler, siyah nokta ve gözenekler, sivilce ve izleri, çil ve güneş lekeleri kimsenin hoşuna gitmez. Herkesin hayali olan porselen ve bebeksi bir cilt elbette sabırlı ve itinalı bir bakım sürecinden sonra elde edilir. Peki ya yüzde bir süre sonra kalıcı hale gelecek olan kahverengi lekeler nasıl yok edilir?

Kahverengi Leke Nasıl Oluşur?

Aşırı güneş ışınlarına maruz kalmak, tıkalı gözenekler ve kuru bir cilt, bakımsızlık, stres veya hormona bağlı oluşan lekeler tedavi edilmediği sürece kalıcı olur. Tabii ki yok etme yöntemi mevcuttur fakat tıbbi müdahale almadan evdeki imkanlar ile bu sorunları halletmek mümkündür. Doğal ve sağlıklı yöntemler ile ciltteki lekeleri yok etmek oldukça kolay bir yol olsa da insanlar bir dermatoloji hekiminden yardım alma yolunu seçerler.

Doğal Taşlar İle Lekeleri Yok Etmek

Ciltteki kahverengi lekeler ruşur taşı ve inci taşı son derece etkili ve basit bir uygulama ile yok edilebilir. Özellikle cilt beyazlatma ve aydınlatma adına eski çağlardan bu yana kimyasal maddelerin ve ilaçların yokluğunda kullanılan ruşur ve inci taşları popüler kültür de de yer edinerek etkisini kanıtlamıştır.

Yoğurt ve Limon Mucizesi

Henüz yeni yeni etkisi kanıtlanan yoğurt, içerisinde bulunan kalsiyum ve proteinin iç organlara faydası kadar cilt yüzeyine faydası ile de bilinir. Limon, karbonat ve yoğurt karşımı bir süre yüzde bekletildiği vakit belirgin bir beyazlık sağlar. Doğal olarak içerisinde bulunan aminoasitlerin hücreleri yenileyici özelliği sayesinde birçok cilt problemi ortadan kalkabilir.

Aloe Vera

Cilt nemlendirme ürünleri içersinde bolca kullanılan bu faydalı bitki cilt lekeleri için oldukça yararlıdır. Bu sorundan muzdarip olanlar gönül rahatlığı ile Aloe Vera bitkisinin içindeki jeli direkt olarak ciltle temas ettirebilirler.

E Vitamini

Yapılan araştırmalarda saç kökü ve kıl kökleri için besleyici olduğu görülen E vitamini cilt için tam bir aydınlatma ve parlatma görevi görür. Market ve eczanelerde kolayca bulunan ve sıvı hâlinde kapsüller de satılan e Vitamini dermatologlar tarafından da önerilir.

Yeşil Çay

Her zaman uzakdoğulu kadınların güzellik reçeteleri merak edilmiştir. Nasıl bu kadar parlak ve sorunsuz bir cilde sahip oldukları konusunda kadınların araştırma konusu yaptığı o gizli reçete yeşilçay da gizlidir. Bilindiği üzere japon, çin ve Kore ülkelerinde yemek sonrası sıcak halde sürekli olarak tüketilen yeşilçay aynı zamanda cilt hastalıklarına da çok iyi gelir. Bunun yanında güzellik açısında yıllardır yeşilçay maskesi ile yüzlerini nemlendirip beyazlaştıran Asyalı kadınlar bu sayede pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmuşlardır. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırıp zayıflamaya yardımcı olur.

Blog
Lazer Epilasyon Kalıcı mı? Fiyatları Faydaları ve Yan Etkileri
G5 Masajı Nedir G5 Bölgesel Zayıflama Mümkün mü?
Lazer Epilasyon Bölgeleri Nelerdir? Nelere Dikkat Edilmeli
Buz Lazer Nedir Buz Lazer Epilasyon Kalıcı mı?
Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılır?
Lazer Epilasyona Ara Verilirse Ne Olur
Buz Epilasyon ve Lazer Epilasyon Yaş Sınırı Nedir
Cilt Tipine Göre Epilasyon Lazer Türleri
Lazer Epilasyon Sonrası Cilt Bakımı
Kış Aylarında Cilt Bakımı İpuçları – Kuru ve Yağlı Ciltler İçin Çözümler
Bölgesel Zayıflama (Kavitasyon) Mümkün mü?
Yanak Sarkması Nedir Nasıl Tedavi Edilir
Soğuk Lipoliz Nedir Nasıl Yapılır
Skar Tedavisi Nedir
Siyah Nokta Nasıl Geçer
Sivilce İzleri Nasıl Tedavi Edilir
Mezoterapi Nedir Ne İçin Yapılır
Leke Tedavisi Nedir
Lazer Epilasyon Nedir? Ne İşe Yarar
Karbon Peeling Nedir Ne İşe Yarar
Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp