Telefon 05345284595   Neorama İş Merkezi No:126 Çankaya/Ankara

Yüzdeki Kahverengi Lekeler Nasıl Yok Edilir?

Daha çok kadınların takıntı haline getirdiği yüz ve cilt problemleri adeta baş belası bir hal alabiliyor. Zorlukla ve sabırla yok edilmesi gerekilen lekeler, siyah nokta ve gözenekler, sivilce ve izleri, çil ve güneş lekeleri kimsenin hoşuna gitmez. Herkesin hayali olan porselen ve bebeksi bir cilt elbette sabırlı ve itinalı bir bakım sürecinden sonra elde edilir. Peki ya yüzde bir süre sonra kalıcı hale gelecek olan kahverengi lekeler nasıl yok edilir?

Kahverengi Leke Nasıl Oluşur?

Aşırı güneş ışınlarına maruz kalmak, tıkalı gözenekler ve kuru bir cilt, bakımsızlık, stres veya hormona bağlı oluşan lekeler tedavi edilmediği sürece kalıcı olur. Tabii ki yok etme yöntemi mevcuttur fakat tıbbi müdahale almadan evdeki imkanlar ile bu sorunları halletmek mümkündür. Doğal ve sağlıklı yöntemler ile ciltteki lekeleri yok etmek oldukça kolay bir yol olsa da insanlar bir dermatoloji hekiminden yardım alma yolunu seçerler.

Doğal Taşlar İle Lekeleri Yok Etmek

Ciltteki kahverengi lekeler ruşur taşı ve inci taşı son derece etkili ve basit bir uygulama ile yok edilebilir. Özellikle cilt beyazlatma ve aydınlatma adına eski çağlardan bu yana kimyasal maddelerin ve ilaçların yokluğunda kullanılan ruşur ve inci taşları popüler kültür de de yer edinerek etkisini kanıtlamıştır.

Yoğurt ve Limon Mucizesi

Henüz yeni yeni etkisi kanıtlanan yoğurt, içerisinde bulunan kalsiyum ve proteinin iç organlara faydası kadar cilt yüzeyine faydası ile de bilinir. Limon, karbonat ve yoğurt karşımı bir süre yüzde bekletildiği vakit belirgin bir beyazlık sağlar. Doğal olarak içerisinde bulunan aminoasitlerin hücreleri yenileyici özelliği sayesinde birçok cilt problemi ortadan kalkabilir.

Aloe Vera

Cilt nemlendirme ürünleri içersinde bolca kullanılan bu faydalı bitki cilt lekeleri için oldukça yararlıdır. Bu sorundan muzdarip olanlar gönül rahatlığı ile Aloe Vera bitkisinin içindeki jeli direkt olarak ciltle temas ettirebilirler.

E Vitamini

Yapılan araştırmalarda saç kökü ve kıl kökleri için besleyici olduğu görülen E vitamini cilt için tam bir aydınlatma ve parlatma görevi görür. Market ve eczanelerde kolayca bulunan ve sıvı hâlinde kapsüller de satılan e Vitamini dermatologlar tarafından da önerilir.

Yeşil Çay

Her zaman uzakdoğulu kadınların güzellik reçeteleri merak edilmiştir. Nasıl bu kadar parlak ve sorunsuz bir cilde sahip oldukları konusunda kadınların araştırma konusu yaptığı o gizli reçete yeşilçay da gizlidir. Bilindiği üzere japon, çin ve Kore ülkelerinde yemek sonrası sıcak halde sürekli olarak tüketilen yeşilçay aynı zamanda cilt hastalıklarına da çok iyi gelir. Bunun yanında güzellik açısında yıllardır yeşilçay maskesi ile yüzlerini nemlendirip beyazlaştıran Asyalı kadınlar bu sayede pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmuşlardır. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırıp zayıflamaya yardımcı olur.
Blog
Leke Mezoterapisi İz Bırakır Mı? Kaç Günde Etki Eder?
Enzim Peeling Nedir, Ne İşe Yarar? Kaç Kez Kullanılır?
Nevüs Ameliyatı Nedir? Sonrasında Nelere Dikkat Etmeli?
Göz Altı Morlukları Kimlerde Olur? Tedavisi Var Mı?
Regl döneminde Hydrafacial yapılır mı?
Lazer epilasyon sonrası kıllar nasıl alınır?
Güneş lekeleri tamamen geçer mi?
Medikal cilt bakımı lekeleri yok eder mi?
Medikal Cilt Bakımı Nedir?
Leke Tedavisinde En Etkili Yöntem Nedir?
Genital Bölge İçin Lazer Epilasyon Uygun Mudur?
Cilt Üzerinde Oluşan Koyu Lekeler Nasıl Geçer?
Mezoterapi Ne İşe Yarar? Saça Ve Cilde Faydaları Nelerdir?
Hydrafacial Uygulamasını Herkes Yaptırabilir Mi?
Hamileyken Lazer Epilasyon Olur Mu? Zararı Var Mı?
Altın İğne Etkisini Ne Zaman Gösterir? Sonrası Nelere Dikkat Etmeli?
Lazer Leke Tedavisi Etkili Mi? Hangi Ayda Yapılmalı?
Cilt Lekesi Nasıl Gider? Cilt Lekelerini Gideren Yöntemler
Yüzdeki Kahverengi Lekeler Nasıl Yok Edilir?
Saç Ekimi İçin En Uygun Yaş Nedir?
Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. X