Telefon 05345284595   Neorama İş Merkezi No:126 Çankaya/Ankara
Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Genital Bölge İçin Lazer Epilasyon Uygun Mudur?

Kadınların olduğu kadar erkeklerin de en büyük problemlerinden biri istenmeyen tüyler ve kıllar. Özellikle daha güzel bir görünüme ulaşmak isteyen kişiler ağda, traş gibi yöntemleri deneseler de bu türden yöntemler zaman alıcı ve yorucu olduğu kadar aynı zamanda kalıcı çözüm de getirmiyor. Son zamanlarda istenmeyen tüy ve kıl sorunları için lazer epilasyon uygulamaları tercih ediliyor. Ancak pek çok kişi; insan vücudunun özel bölgelerine lazer uygulamasının yapılıp yapılmayacağını veya lazer uygulamasının insan sağlığına zararlı olup olmadığı konusunda endişe duyuyor. Peki genital bölge için lazer epilasyon uygun mudur?

Özel Bölgeye Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Uygulanan lazer epilasyon yöntemlerinin tümünde lazer ışınları doğrudan kıl köklerini hedef alır. Ayrıca uygulanan lazer ışını, cilt ve kıl kökü hariç herhangi bir başka yere ulaşamaz ve yayılma göstermez. Dolayısıyla seans sırasında uygulanan lazer ışınlarının insan vücudunda bulunan iç organlara veya rahim ve yumurtalıklara herhangi bir zarar verme olanağı bulunmamaktadır.

Makat Bölgesine Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

Lazer epilasyon uygulaması insan vücudunun her bölgesine uygulanabilir. Sıklıkla uygulanan vücut bölgeleri şunlardır:
 • Yüz
 • Boyun
 • Ense
 • Kulak
 • Koltuk Altı
 • Göbek
 • Bacaklar
 • Bel
 • Sırt
 • Genital Bölge
 • Göğüs ve Dekolte Bölgesi
 • Kalça ve Makat Bölgesi
Genellikle genital ve makat bölgesine yapılacak lazer işleminin bu bölgelere zarar verebileceği yönünde bir algı bulunuyor. Ancak lazer ışınları doğrudan kıl köklerine uygulandığı ve bu sırada lazer herhangi bir yayılma göstermediği için özel bölgelere lazer epilasyon uygulanmasının başlı başına bir tehlikesi veya riski bulunmamaktadır.

Genital Bölge Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Kişilerin cilt ve kıl yapıları farklı olduğundan seans sayısı kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak ortalama olarak 5 ya da 6 seansta işlem tamamlanmaktadır. Ayrıca her seans arasında da 2 aylık bir süre geçmesi gerekiyor. Bir seans işlemi yaklaşık olarak 15 ila 20 dakika süresinde tamamlanır. Seans tamamlandıktan sonra lazer epilasyon uygulanan kişi günlük yaşamına sorunsuz bir şekilde devam edebilir.

Özel Bölge Lazer Acıtıyor Mu?

İnsan vücudundaki genital bölgeler cilt dokusunun en hassas olduğu bölgelerdir. Bu bölgelerdeki sinir sayısı fazla olduğundan genital bölgelerde acı hissi daha fazla hissedilir. Dolayısıyla bu bölgelere uygulanan lazer epilasyon sırasında acı ve ağrı duyulma ihtimali veya bu bölgelerde kızarıklık olması ihtimali bulunuyor. Ancak bazı lazer epilasyon yöntemlerinde uygulanan başlıklar ve krem benzeri ürünler sayesinde acı ve ağrı hissi oldukça azabiliyor.

Lazer Epilasyon Kızlık Zarına Zarar Verir Mi?

Öncelikle epilasyon işlemi sırasında makine ile uygulanan lazer ışınları kızlık zarı bölgesine uygulanmamakta ve bu bölgeye ulaşmamaktadır. Ayrıca epilasyon sırasında uygulanan lazerin kızlık zarını etkileyebilecek türde bir şiddeti ve etkisi yoktur. Dolayısıyla lazer epilasyon uygulamasının kızlık zarına zarar vermesi mümkün değildir.
Blog
Yanak Sarkması Nedir Nasıl Tedavi Edilir
Soğuk Lipoliz Nedir Nasıl Yapılır
Skar Tedavisi Nedir
Siyah Nokta Nasıl Geçer
Sivilce İzleri Nasıl Tedavi Edilir
Mezoterapi Nedir Ne İçin Yapılır
Leke Tedavisi Nedir
Lazer Epilasyon Nedir? Ne İşe Yarar
Karbon Peeling Nedir Ne İşe Yarar
Cilt Bakımından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler
Cilt Bakımı Nedir Faydaları Nelerdir ?
Leke Mezoterapisi İz Bırakır Mı? Kaç Günde Etki Eder?
Enzim Peeling Nedir, Ne İşe Yarar? Kaç Kez Kullanılır?
Nevüs Ameliyatı Nedir? Sonrasında Nelere Dikkat Etmeli?
Göz Altı Morlukları Kimlerde Olur? Tedavisi Var Mı?
Regl döneminde Hydrafacial yapılır mı?
Lazer epilasyon sonrası kıllar nasıl alınır?
Güneş lekeleri tamamen geçer mi?
Medikal cilt bakımı lekeleri yok eder mi?
Medikal Cilt Bakımı Nedir?
Whatsapp