Telefon 05345284595   Neorama İş Merkezi No:126 Çankaya/Ankara

Saç Ekimi İçin En Uygun Yaş Nedir?

Teknoloji hem an gelişiyor. Teknolojinin gelişmesi pek çok sektörü etkiliyor. Gelişen teknolojiyle birlikte her yaştan insan saç ektirebiliyor. Türkiye saç ektirme konusunda başarılı ülkeler arasına giriyor.

Saç Ekimi Nedir?

Doktorlar günde 50-100 saç telinin dökülmesinin normal olduğunu söylüyor. Ancak dökülen saç teli 100’den fazlaysa doktora gitmek gerekiyor. Dökülen saç tellerinin yerine yeni saçın ekilmesine saç ekimi deniyor. Saç ekim merkezleri bu işlemi gerçekleştiriyor. Saç ekim merkezleri günün her saati hizmet vermiyor. Hafta içi hizmet veren bu kurumlar cumartesi günleri de açık olabiliyor. Saç ektirmeden önce gerekli kontrollerin yapılması gerekiyor.

Saç Ekim Ücretleri

Ülkemizin her ilinde saç ekim merkezi bulunmuyor. Saç eken firmalara internet üzerinden rahatlıkla ulaşılabiliyor. Saç ekim ücretleri yıldan yıla değişiyor. Fiyatlar her yıl zamlanabiliyor. Fiyatlar genel olarak 1500 TL ile 8000 TL arasında seyrediyor. Saç ekim tedavisi 2-6 hafta sürüyor. Hastanın durumuna göre bu süre uzayabiliyor. Tedavi süresi uzadığında maliyet de artıyor. Hastaların bunu göz önünde bulundurması gerekiyor. Fiyatlar Türkiye’nin her ilinde aynı olmuyor. Herhangi bir ilde saç ekimi ucuzken bir başka ilde aynı hizmet daha pahalı olabiliyor.

Saç Ektirme İçin En Uygun Yaş

Saç dökülmesi hem erkeklerde hem kadınlarda görülüyor. Günümüzde erkeklerde daha fazla görülüyor. Bundan dolayı saç ektirmeyi erkekler daha fazla tercih ediyor. Saç ektirecek kişiler, saç ekimi için en uygun yaş nedir konusunu sıklıkla araştırıyor. Saç ektirme için uygun bir yaş bulunmuyor. Her yaştan insan saç ektirebiliyor. Ancak uzmanlar, çocukların saç ektirmek için uygun olmadığını söylüyor. 18 yaşından önce saç ekimi yapılırsa saçlar daha kolay dökülebiliyor. Bundan dolayı çocuklara saç ekimi yapılmıyor.

Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilecek Hususlar

Saç ektirdikten sonra çok dikkatli olmak gerekiyor. Yapılacak yanlış bir işlem birçok probleme neden olabiliyor. Saç ekimi çok uzun sürmüyor. Ancak saç ektirdikten sonra saç derilerini dinlendirmek gerekiyor. Saç derisi dinlendirilmezse saç ekim süreci uzayabiliyor. Saç ektirdikten sonra yeni saç köklerine zarar vermemek için ilk 3 gün banyo yapılmaması öneriliyor. Saç ektirdikten sonra dikkat edilmesi gerekenler:
  • Bol bol su içilmeli
  • Alkolden uzak durulmalı
  • Yatarken dikkatli olunmalı
  • Başa darbe alınmamalı
Saç ekimi yapıldıktan sonra düzenli aralıklarla doktora gidilmesi öneriliyor.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Birçok kişi saç dökülmesiyle karşı karşıya kalıyor. Erkeklik hormonu yüksek olanların saçı daha kolay dökülüyor. Saçı dökülen kişiler, pek çok sebepten dolayı saç ektirmeyi ihmal ediyor. Çoğu kişi saç ektirmenin acı veren bir durum olduğunu düşünüyor. Saç ekiminde hastalar herhangi bir acı duymuyor. Saç ekiminde lokal anestezi uygulanıyor. Bu da hastaların kafasının acımamasını sağlıyor. Ancak saç ekiminden sonra anestezinin etkisini kaybetmesiyle ağrı yaşanabiliyor. Saç ekimi genelde 5-9 saat sürüyor. Nadiren de olsa bu süre uzayabiliyor.
Blog
Leke Mezoterapisi İz Bırakır Mı? Kaç Günde Etki Eder?
Enzim Peeling Nedir, Ne İşe Yarar? Kaç Kez Kullanılır?
Nevüs Ameliyatı Nedir? Sonrasında Nelere Dikkat Etmeli?
Göz Altı Morlukları Kimlerde Olur? Tedavisi Var Mı?
Regl döneminde Hydrafacial yapılır mı?
Lazer epilasyon sonrası kıllar nasıl alınır?
Güneş lekeleri tamamen geçer mi?
Medikal cilt bakımı lekeleri yok eder mi?
Medikal Cilt Bakımı Nedir?
Leke Tedavisinde En Etkili Yöntem Nedir?
Genital Bölge İçin Lazer Epilasyon Uygun Mudur?
Cilt Üzerinde Oluşan Koyu Lekeler Nasıl Geçer?
Mezoterapi Ne İşe Yarar? Saça Ve Cilde Faydaları Nelerdir?
Hydrafacial Uygulamasını Herkes Yaptırabilir Mi?
Hamileyken Lazer Epilasyon Olur Mu? Zararı Var Mı?
Altın İğne Etkisini Ne Zaman Gösterir? Sonrası Nelere Dikkat Etmeli?
Lazer Leke Tedavisi Etkili Mi? Hangi Ayda Yapılmalı?
Cilt Lekesi Nasıl Gider? Cilt Lekelerini Gideren Yöntemler
Yüzdeki Kahverengi Lekeler Nasıl Yok Edilir?
Saç Ekimi İçin En Uygun Yaş Nedir?
Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. X