Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Göz Altı Morlukları Kimlerde Olur? Tedavisi Var Mı?

Göz altı morlukları, göz çevresinde oluşan mor halka şekilden koyu görünümlerdir. Bu durum ciddi sağlık sorunu olarak görülmemekle birlikte kişiler için estetik kaygı haline gelebiliyor. Kadın ve erkek her bireyde görülebilen göz altı morlukları yüzde yorgunluk görüntüsü oluşturabiliyor. Göz altı morlukları sıklıkla göz altı torbası görünümleri ile birlikte açığa çıkar. Bu ikisinin aynı anda oluşması kişilerin yüzünde daha solgun ve yaşlı bir ifade belirmesine sebep olabiliyor. Göz altı morlukları, göz çevresinde yer alan derinin incelmesi ile kendisini göstermeye başlar. Bu sebeple ileriki yaşlarda vücut yağ oranlarında ve deri yapısında farklılaşmaların yaşanması göz altı morluklarının daha fazla belirginleşmesine sebep olabilir. Yaş ilerledikçe kişilerde göz altı morluklarının görülme olasılığı artmaktadır. Ek olarak göz altı morluklarının oluşması için aşırı stres, yoğun çalışma temposu gibi fiziksel sebeplerden kaynaklı olarak kişilerde görülebilir.

Göz Altı Morluk Belirtileri, Nedenleri Nelerdir?

Göz altı morlukları genetik sebeplere dayandığı gibi vücut tepkimesi olarak da açığa çıkabilmekte. Her kişide farklı sebeplere dayalı olarak görülebiliyor. Yorgunluk, stres, uykusuzluk göz altı morluklarının oluşumunda en sık rastlanılan durumlar olarak biliniyor. Ancak uzmanların belirttiğine göre göz altı morluğu oluşumunda farklı nedenler olabilir. Göz altında halka şeklinde oluşan koyu renkli görünümlerin ana sebep olarak hiperpigmentasyon gösteriliyor. Hiperpigmentasyon aşırı yorgunluk hali, fazla sigara tüketimi gibi alışkanlıklardan ve yaşam biçimlerinden etkilenebilir. Buna bağlı olarak göz çevresindeki damarların daralması ve derinin incelmesi sebebi ile koyu renk görünümler oluşur.

Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir?

Göz altı morlukları için evlerde doğal yöntemlerle tedaviler uygulanabilir. Bu durum için ameliyat gibi cerrahi müdahaleye gerek duyulmaz. Bunun yerine herkesin uygulayabileceği yöntemler bulunur. En sık kullanılan ve etkili olduğu belirtilen yöntemler şu şekilde; Soğuk Kompres; Bilhassa göz altı şişkinlikleri ile birlikte görülen göz altı morluklarında tercih edilir. Soğuk kompres uygulandığı alanda damarların daralmasına etki edebiliyor. Koyu görünüme sebep olan göz altı damarlarının genişlemesi olduğu için soğuk kompres sayesinde bu sorunun ortadan kalkmasında başarılı sonuç verebiliyor. Düzenli ve Sağlıklı Uyku Süresi: Uykusuzluk koyu halkaların göz altında belirmesinde etkili olarak görülen fiziki sebeplerden biridir. Düzensiz uyku süresi vücutta yorgunluk hissi vermesine ek olarak göz altı morlukları ile de estetik görünüm açısından sorunlar ortaya çıkarabiliyor. Göz altı morluklarının ortadan kaldırılmasında en basit çözümlerden birisi de uyku düzeni oluşturmaktır. Uyuma Şekli; Uyuma esnasında başın yükseklik derecesi de göz altı morluklarının belirginleşmesinde etkili olmaktadır. Uyuma şeklinde başın yeterli yüksekliğe sahip olmaması göz altlarına sıvı birikmesi ile sonuçlanabilir. Buna bağlı koyu halka görünümüne engellemek için uygun yükseklikte başın sabit düzeyde tutulması önem arz eder.


Blog
Lazer Epilasyon Kalıcı mı? Fiyatları Faydaları ve Yan Etkileri
G5 Masajı Nedir G5 Bölgesel Zayıflama Mümkün mü?
Lazer Epilasyon Bölgeleri Nelerdir? Nelere Dikkat Edilmeli
Buz Lazer Nedir Buz Lazer Epilasyon Kalıcı mı?
Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılır?
Lazer Epilasyona Ara Verilirse Ne Olur
Buz Epilasyon ve Lazer Epilasyon Yaş Sınırı Nedir
Cilt Tipine Göre Epilasyon Lazer Türleri
Lazer Epilasyon Sonrası Cilt Bakımı
Kış Aylarında Cilt Bakımı İpuçları – Kuru ve Yağlı Ciltler İçin Çözümler
Bölgesel Zayıflama (Kavitasyon) Mümkün mü?
Yanak Sarkması Nedir Nasıl Tedavi Edilir
Soğuk Lipoliz Nedir Nasıl Yapılır
Skar Tedavisi Nedir
Siyah Nokta Nasıl Geçer
Sivilce İzleri Nasıl Tedavi Edilir
Mezoterapi Nedir Ne İçin Yapılır
Leke Tedavisi Nedir
Lazer Epilasyon Nedir? Ne İşe Yarar
Karbon Peeling Nedir Ne İşe Yarar
Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp