Telefon 05345284595   Neorama İş Merkezi No:126 Çankaya/Ankara

Medikal Cilt Bakımı Nedir? Kimler Yaptırmalı?

Vücudumuzdaki en büyük organ deridir. Bizi zararlı güneş ışınlarından, darbelerden ve mikroplardan korur ve bunu yaparken de fazlasıyla yıpranır. Bu nedenle de cilt bakımı sadece estetik sebeplerden dolayı değil, sağlık açısından da önemli bir konudur. Cilt bakımı, satın alınan bakım ürünleri ile evde kolayca uygulanabilir ancak her zaman yeterli gelmeyebilir. Bazı durumlarda profesyonel bir müdahale gerekebilir. İşte, medikal cilt bakımı tam da bu noktada devreye girer.

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı, alanında uzman dermatologlar veya estetik uzmanları tarafından steril bir klinikte yapılan cilt bakım işlemidir. İşlem sırasında güzellik marketlerinde satılmayan ilaç statüsündeki kremler, serumlar ve temizleyici jeller kullanılır. Tıbbi cihazlar yardımıyla cilt analizleri, cilt temizliği ve gerek cilt yüzeyinde gerekse iğne enjeksiyonları ile cilt altında bakım işlemleri uygulanır.

Medikal Cilt Bakımında Hangi Cilt Sorunları Giderilir?

Küçük sivilcelerden büyük çukurlu cilt yaralarına kadar pek çok cilt sorunu medikal cilt bakımı ile çözülebilir.

  • Sivilceler ve Sivilce Lekeleri,
  • Kahverengi Lekeler,
  • İnce ve Derin Kırışıklıklar,
  • Roza ve Egzama Tedavileri,
  • Kuru Ciltler için Derin Nemlendirme,

Bunlar gibi cilt sorunları ve daha sayamadığım nicesi için medikal cilt bakım uygulamaları mevcuttur.

Medikal Cilt Bakımı Süreci Nasıl İşler?

Alanında iyi, sertifikalı ve Sağlık Bakanlığı onaylı bir medikal cilt bakımı kliniği bulmak, atılacak ilk adımdır. Sonrasında cilt bakımı süreciniz başlamış olur. Öncelikle uygun tıbbi cihazlar ile cilt analiziniz yapılır. Yüzeyde görünen ve görülmeyen tüm cilt sorunları tespit edilir. Sonrasında uzman kişi ile bu sorunların giderilmesi üzerine yapılması gereken tedaviler belirlenir. Cilt sorunu ya da sorunlarına göre de tedaviye başlanır.

Öncesinde cilt kirden, sebumdan ve ölü derilerden temizlenir. Temizlik aşamasından sonra lazer, ultrason, enjeksiyon veya tropikal ürünlerin cilde sürülmesi gibi teknikler ile cilt sorununa yönelik tedavi yapılır. Tedavi, sorunun boyutuna göre birkaç dakika veya birkaç hafta sürebilir. Ardından da cildin nemlendirilmesi ve dış etkenlerden korunması için profesyonel ürünler ile tedavi desteklenir.

Medikal Cilt Bakımının Faydaları

Medikal cilt bakımı, evde kendi imkanlarınızla çözemediğiniz derin cilt problemlerini çözmenizi sağlar. Pahalı cilt bakım ürünlerine tonla para döküp sonuç alamadığınızı görmek can sıkıcı olabilir. Medikal cilt bakımı bu riski ortadan kaldırır. Diplomalı ve sertifikalı cilt uzmanları tarafından ilaç kategorisinde bulunan malzemeler ve yüksek teknoloji tıbbi cihazlar ile bakım işlemleri uygulanır. Böylece daha az ücret ödeyerek kesin sonuç elde edersiniz.

Medikal Cilt Bakımı Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Medikal bir klinikte cilt bakımı yaptırdığınızda, cildiniz yeniden doğmuş gibi olur. Bu nedenle de dış etkenlere, özellikle de güneş ışınlarına karşı daha hassas hale gelir. Profesyonel cilt bakımı sonrasında uzmanların uyarılarına dikkat etmek, size önerilen ürünler dışında ürün ve malzemeleri ciltte kullanmamak gerekir. En önemlisi, yaz kış, bulutlu veya güneşli her gün mutlaka güneş kremi ile cilt korunmalıdır.

Blog
Leke Mezoterapisi İz Bırakır Mı? Kaç Günde Etki Eder?
Enzim Peeling Nedir, Ne İşe Yarar? Kaç Kez Kullanılır?
Nevüs Ameliyatı Nedir? Sonrasında Nelere Dikkat Etmeli?
Göz Altı Morlukları Kimlerde Olur? Tedavisi Var Mı?
Regl döneminde Hydrafacial yapılır mı?
Lazer epilasyon sonrası kıllar nasıl alınır?
Güneş lekeleri tamamen geçer mi?
Medikal cilt bakımı lekeleri yok eder mi?
Medikal Cilt Bakımı Nedir?
Leke Tedavisinde En Etkili Yöntem Nedir?
Genital Bölge İçin Lazer Epilasyon Uygun Mudur?
Cilt Üzerinde Oluşan Koyu Lekeler Nasıl Geçer?
Mezoterapi Ne İşe Yarar? Saça Ve Cilde Faydaları Nelerdir?
Hydrafacial Uygulamasını Herkes Yaptırabilir Mi?
Hamileyken Lazer Epilasyon Olur Mu? Zararı Var Mı?
Altın İğne Etkisini Ne Zaman Gösterir? Sonrası Nelere Dikkat Etmeli?
Lazer Leke Tedavisi Etkili Mi? Hangi Ayda Yapılmalı?
Cilt Lekesi Nasıl Gider? Cilt Lekelerini Gideren Yöntemler
Yüzdeki Kahverengi Lekeler Nasıl Yok Edilir?
Saç Ekimi İçin En Uygun Yaş Nedir?
Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. X