Telefon 05345284595   Neorama İş Merkezi No:126 Çankaya/Ankara

Altın İğne Etkisini Ne Zaman Gösterir? Sonrası Nelere Dikkat Etmeli?

Güneş ışınları, mevsim değişiklikleri, stres, yanlış ürünlerin kullanılması ve yaşlanma gibi durumlar nedeniyle cilt oldukça zarar görür. Bu sebeple cilt profesyonel olarak desteğe ve bakıma ihtiyaç duyar. Cilt sorunlarının tedavisinde önerilen altın iğne yöntemi, profesyonel ve etkili uygulamalardan biridir. Bu yöntem genellikle belirli aralıklarla 3-4 seans olacak şekilde uygulanır. Altın iğne uygulamasının asıl amacı, cildi yenilemek ve leke görünümünü azaltmaktır. Etkileri kişinin cilt yapısına göre farklılık gösterir. Genel olarak etkisini ilk seanstan itibaren gösterse de, hastanın cildindeki sorunlara göre diğer seanslarda etkileri ortaya çıkar. Ancak uygulamalar sonrası cilt bariyerini korumak son derecede önemlidir. O yüzden uzman hekimin tavsiyelerine uyulmalı ve uygulama sonrasında güneş ışınlarına karşı güneş koruyucuları sürülmelidir.

Altın İğne Yöntemi Ne İşe Yarıyor?

Cilt yüzeyi, pek çok etkenden dolayı yıpranıyor ve cilt kusurlarını beraberinde getiriyor. Özellikle de akne, sivilce, güneş lekeleri, ince kırışıklıklar ve cilt tonu eşitsizliği gibi problemler oluşuyor. Bu sorunlar için profesyonel altın iğne yöntemi önerilir. Bu uygulama cildin daha parlak, daha canlı ve daha kusursuz görünmesine yardımcı olur. Güzelleştirme ve yenileme etkisiyle cilt sorunlarından kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Altın İğne Yöntemi Hangi Durumlarda Uygulanıyor?

Altın iğne yöntemi, cildi yenileyen ve birçok cilt sorunu kısa sürede tedavi eden yöntemler arasındadır. Altın iğne yöntemi;
  • Yara ve yanık izlerinin giderilmesi,
  • Yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılması,
  • İnce kırışıklıklarının giderilmesi,
  • Skar ve sivilce çukurlarının giderilmesi,
  • Gözeneklerin sıkılaştırılması,
  • Akne ve sivilcelerin tedavisi gibi sorunlar için uygulanır.
Bunların yanı sıra, altın iğne uygulaması cilt lekelerinin tedavisinde de oldukça başarılıdır. Düzenli yapılan seanslarla gözle görülür şekilde cilt sorunlarını azaltır ve daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar.

Altın İğne Uygulamasının Avantajları

Cilt yenilemek amacıyla tercih edilen altın iğne yöntemi, en avantajlı uygulamalardan biridir. Uygulama boyunca hasta herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Ayrıca ciltte soyulma, kabuklanma ve pullanma yaratmaz. Üstelik her cilt tipine uygundur. Ayrıca uygulama sonrasında kişi tekrardan normal yaşamına devam edebilir.

Altın İğne Hangi Bölgeler İçin Uygundur?

Altın iğne yöntemi hem vücut hemde cilt için uygun bir yöntemdir. Cildi gençleştirmek, kusurları azaltmak ve cildi tekrardan sağlığına kavuşturmak amacıyla cildin her bölgesine uygulanabilir. Uygulamanın tüm etkilerini görebilmek ve istenen sonuçları görebilmek adına seansların aksatılmaması gerekir.
Blog
Leke Mezoterapisi İz Bırakır Mı? Kaç Günde Etki Eder?
Enzim Peeling Nedir, Ne İşe Yarar? Kaç Kez Kullanılır?
Nevüs Ameliyatı Nedir? Sonrasında Nelere Dikkat Etmeli?
Göz Altı Morlukları Kimlerde Olur? Tedavisi Var Mı?
Regl döneminde Hydrafacial yapılır mı?
Lazer epilasyon sonrası kıllar nasıl alınır?
Güneş lekeleri tamamen geçer mi?
Medikal cilt bakımı lekeleri yok eder mi?
Medikal Cilt Bakımı Nedir?
Leke Tedavisinde En Etkili Yöntem Nedir?
Genital Bölge İçin Lazer Epilasyon Uygun Mudur?
Cilt Üzerinde Oluşan Koyu Lekeler Nasıl Geçer?
Mezoterapi Ne İşe Yarar? Saça Ve Cilde Faydaları Nelerdir?
Hydrafacial Uygulamasını Herkes Yaptırabilir Mi?
Hamileyken Lazer Epilasyon Olur Mu? Zararı Var Mı?
Altın İğne Etkisini Ne Zaman Gösterir? Sonrası Nelere Dikkat Etmeli?
Lazer Leke Tedavisi Etkili Mi? Hangi Ayda Yapılmalı?
Cilt Lekesi Nasıl Gider? Cilt Lekelerini Gideren Yöntemler
Yüzdeki Kahverengi Lekeler Nasıl Yok Edilir?
Saç Ekimi İçin En Uygun Yaş Nedir?
Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. X