Telefon 05345284595   Neorama İş Merkezi No:126 Çankaya/Ankara

Enzim Peeling Nedir, Ne İşe Yarar? Kaç Kez Kullanılır?

Enzim peeling cilt lekelerine karşı kullanılan etkili peeling çeşitlerinden biridir. Hamilelik sonrası cilt lekeleri, güneş lekeleri estetik açıdan sorun teşkil edebiliyor. Bu lekelerin giderilmesinde en sık kullanılan yöntemler olarak peeling dikkat çekiyor. Peeling çeşitlerinden birisi olan enzim peeling de bu uygulamalarda öne çıkan etkili alternatifler arasında yer alıyor. Peeling cildin ölü deriden arınması ve cildin daha parlak, lekesiz, daha sağlıklı bir görüntü elde etmesinde etkili ürünlerdir. Cilt lekelerine iyi gelmesinin yanı sıra kırışıklıklara da etki eden peelingler ile daha ışıltılı bir cilde kavuşmak mümkün. Peelinglerde enzim ve kimyasal olarak çeşidi oluyor. Enzim peeling cilt pigmentasyonunda etki sahibi olan troninaz enzimini baskılaması ile biliniyor. Baskılanan tirozinaz enziminin pigment oluşumu azalır cilt renginde oluşabilecek eşitsizlikler görülmez. Enzim peeling çeşitleri günde 1-3 defa kullanım için uygundur.

Enzim Peeling Nasıl Uygulanır?

Enzim peeling iki aşamalı olarak uygulanıyor. İlk adım temizliktir. Bu adım enzim peelingin etkisini gösterebilmesi adına önemlidir. Temizlenen bölgeye maske yapılıyor. Uygulanan maske 8 saat süreyle ciltte tutulur ve bol su ile temizlenir. İkinci aşama olarak peeling uygulamasına geçilir. Peeling için uygun görülen ürün ilk üç ay kullanılır. Bu süreçte cildin vereceği reaksiyonlar gözlenir ve tepkimelere karşı tedavinin devamı konusunda karar verilir. peeling tedavisi ilk haftadan sonraki 6 haftalık sürecin ardından sonuçlarını göstermeye başlıyor.

Peeling Uygulamasını Hangi Durumda Uygulanır?

Peeling çeşitlerinin birbirinden ayrıldığı temel nokta etki ettikleri bölgedir. Kimyasal peelingde cilt üstünde işlem gerçekleşirken, enzim peeling çeşitlerinden cilt altına müdahale söz konusu oluyor. Özellikle cilt tabakasının altında bulunan enzimlere baskı oluşturmasından dolayı cilt lekelerinde çözüm olarak enzim peelingi daha etkili olabilir. Enzim peeling uygulamasının en sık kullanıldığı durumlar şu şekilde;

  • Cilt renginde eşitsizlik görüldüğünde
  • Cilt lekeleri olanlarda
  • İleriki yaşlarda görülen cilt kırışıklıkları

durumlarında enzim peeling kullanılıyor. Ayrıca bu peeling yüz başta olmak üzere vücudun her yerinde uygulanabiliyor.

Enzim Peeling Kullanımında Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir?

Peeling uygulaması cildin yenilenmesi ve kırışık, leke oluşumlarına karşı etki oranı yüksek yöntemlerdir. Bu sebeple kullanılmadan önce bir uzman yardımı almak önemli olabilir. Özellikle kullanmaya başladıktan sonra ilk aşamada cilt reaksiyonlarını gözlemlemek gerekiyor. Ciltte kızarıklık, tahriş gibi beklenmeyen durumlara karşı hazırlıklı olmak ve peeling uygulamasında kontrolü elden bırakmamak gerekiyor. Normal şartlar altında ciltte gerilme, hafif kızarıklı gibi semptomlar gözlemlenebilir, ancak bu etkiler 2-3 gün içerisinde geçer. Sürecin daha hızlı ilerlemesi adına bu belirtilerin görülmesi durumlarında nemlendirici ile ciltte denge oluşturulabilir. Bir de bu süreçte en önemli detay güneş kremi kullanmayı aksatmamaktır. Peeling sonrası cilt derisi çok fazla hassaslaşır. Güneş kremi kullanılmadığında ciltte daha önemli sorunlar ortaya çıkabilir. Bu durumlarla karşılaşmamak adına düzenli güneş kremi kullanımına özen gösterilmesi gerekiyor.

Blog
Leke Mezoterapisi İz Bırakır Mı? Kaç Günde Etki Eder?
Enzim Peeling Nedir, Ne İşe Yarar? Kaç Kez Kullanılır?
Nevüs Ameliyatı Nedir? Sonrasında Nelere Dikkat Etmeli?
Göz Altı Morlukları Kimlerde Olur? Tedavisi Var Mı?
Regl döneminde Hydrafacial yapılır mı?
Lazer epilasyon sonrası kıllar nasıl alınır?
Güneş lekeleri tamamen geçer mi?
Medikal cilt bakımı lekeleri yok eder mi?
Medikal Cilt Bakımı Nedir?
Leke Tedavisinde En Etkili Yöntem Nedir?
Genital Bölge İçin Lazer Epilasyon Uygun Mudur?
Cilt Üzerinde Oluşan Koyu Lekeler Nasıl Geçer?
Mezoterapi Ne İşe Yarar? Saça Ve Cilde Faydaları Nelerdir?
Hydrafacial Uygulamasını Herkes Yaptırabilir Mi?
Hamileyken Lazer Epilasyon Olur Mu? Zararı Var Mı?
Altın İğne Etkisini Ne Zaman Gösterir? Sonrası Nelere Dikkat Etmeli?
Lazer Leke Tedavisi Etkili Mi? Hangi Ayda Yapılmalı?
Cilt Lekesi Nasıl Gider? Cilt Lekelerini Gideren Yöntemler
Yüzdeki Kahverengi Lekeler Nasıl Yok Edilir?
Saç Ekimi İçin En Uygun Yaş Nedir?
Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. X