Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Enzim Peeling Nedir, Ne İşe Yarar? Kaç Kez Kullanılır?

Enzim peeling cilt lekelerine karşı kullanılan etkili peeling çeşitlerinden biridir. Hamilelik sonrası cilt lekeleri, güneş lekeleri estetik açıdan sorun teşkil edebiliyor. Bu lekelerin giderilmesinde en sık kullanılan yöntemler olarak peeling dikkat çekiyor. Peeling çeşitlerinden birisi olan enzim peeling de bu uygulamalarda öne çıkan etkili alternatifler arasında yer alıyor. Peeling cildin ölü deriden arınması ve cildin daha parlak, lekesiz, daha sağlıklı bir görüntü elde etmesinde etkili ürünlerdir. Cilt lekelerine iyi gelmesinin yanı sıra kırışıklıklara da etki eden peelingler ile daha ışıltılı bir cilde kavuşmak mümkün. Peelinglerde enzim ve kimyasal olarak çeşidi oluyor. Enzim peeling cilt pigmentasyonunda etki sahibi olan troninaz enzimini baskılaması ile biliniyor. Baskılanan tirozinaz enziminin pigment oluşumu azalır cilt renginde oluşabilecek eşitsizlikler görülmez. Enzim peeling çeşitleri günde 1-3 defa kullanım için uygundur.

Enzim Peeling Nasıl Uygulanır?

Enzim peeling iki aşamalı olarak uygulanıyor. İlk adım temizliktir. Bu adım enzim peelingin etkisini gösterebilmesi adına önemlidir. Temizlenen bölgeye maske yapılıyor. Uygulanan maske 8 saat süreyle ciltte tutulur ve bol su ile temizlenir. İkinci aşama olarak peeling uygulamasına geçilir. Peeling için uygun görülen ürün ilk üç ay kullanılır. Bu süreçte cildin vereceği reaksiyonlar gözlenir ve tepkimelere karşı tedavinin devamı konusunda karar verilir. peeling tedavisi ilk haftadan sonraki 6 haftalık sürecin ardından sonuçlarını göstermeye başlıyor.

Peeling Uygulamasını Hangi Durumda Uygulanır?

Peeling çeşitlerinin birbirinden ayrıldığı temel nokta etki ettikleri bölgedir. Kimyasal peelingde cilt üstünde işlem gerçekleşirken, enzim peeling çeşitlerinden cilt altına müdahale söz konusu oluyor. Özellikle cilt tabakasının altında bulunan enzimlere baskı oluşturmasından dolayı cilt lekelerinde çözüm olarak enzim peelingi daha etkili olabilir. Enzim peeling uygulamasının en sık kullanıldığı durumlar şu şekilde;

  • Cilt renginde eşitsizlik görüldüğünde
  • Cilt lekeleri olanlarda
  • İleriki yaşlarda görülen cilt kırışıklıkları

durumlarında enzim peeling kullanılıyor. Ayrıca bu peeling yüz başta olmak üzere vücudun her yerinde uygulanabiliyor.

Enzim Peeling Kullanımında Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir?

Peeling uygulaması cildin yenilenmesi ve kırışık, leke oluşumlarına karşı etki oranı yüksek yöntemlerdir. Bu sebeple kullanılmadan önce bir uzman yardımı almak önemli olabilir. Özellikle kullanmaya başladıktan sonra ilk aşamada cilt reaksiyonlarını gözlemlemek gerekiyor. Ciltte kızarıklık, tahriş gibi beklenmeyen durumlara karşı hazırlıklı olmak ve peeling uygulamasında kontrolü elden bırakmamak gerekiyor. Normal şartlar altında ciltte gerilme, hafif kızarıklı gibi semptomlar gözlemlenebilir, ancak bu etkiler 2-3 gün içerisinde geçer. Sürecin daha hızlı ilerlemesi adına bu belirtilerin görülmesi durumlarında nemlendirici ile ciltte denge oluşturulabilir. Bir de bu süreçte en önemli detay güneş kremi kullanmayı aksatmamaktır. Peeling sonrası cilt derisi çok fazla hassaslaşır. Güneş kremi kullanılmadığında ciltte daha önemli sorunlar ortaya çıkabilir. Bu durumlarla karşılaşmamak adına düzenli güneş kremi kullanımına özen gösterilmesi gerekiyor.


Blog
Lazer Epilasyon Kalıcı mı? Fiyatları Faydaları ve Yan Etkileri
G5 Masajı Nedir G5 Bölgesel Zayıflama Mümkün mü?
Lazer Epilasyon Bölgeleri Nelerdir? Nelere Dikkat Edilmeli
Buz Lazer Nedir Buz Lazer Epilasyon Kalıcı mı?
Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılır?
Lazer Epilasyona Ara Verilirse Ne Olur
Buz Epilasyon ve Lazer Epilasyon Yaş Sınırı Nedir
Cilt Tipine Göre Epilasyon Lazer Türleri
Lazer Epilasyon Sonrası Cilt Bakımı
Kış Aylarında Cilt Bakımı İpuçları – Kuru ve Yağlı Ciltler İçin Çözümler
Bölgesel Zayıflama (Kavitasyon) Mümkün mü?
Yanak Sarkması Nedir Nasıl Tedavi Edilir
Soğuk Lipoliz Nedir Nasıl Yapılır
Skar Tedavisi Nedir
Siyah Nokta Nasıl Geçer
Sivilce İzleri Nasıl Tedavi Edilir
Mezoterapi Nedir Ne İçin Yapılır
Leke Tedavisi Nedir
Lazer Epilasyon Nedir? Ne İşe Yarar
Karbon Peeling Nedir Ne İşe Yarar
Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp