Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Gençlik Aşısının Etkisi Ne Kadar Sürer?

Gençlik aşısı diğer ismi ile IAL-Sistem olan ve zamanla insanların ciltlerinde oluşan deformasyon, yıpranma, sarkmalar ve kırışıkların tedavi edilmesinde uygulanan kozmetik ve medikal bir tedavi yöntemidir. Gençlik aşısının uygulamasında temel olarak “hyalüronik asit” kullanılmaktadır. Hyalüronik asit cilde, nem, esneklik, parlaklık ve tazelik vermektedir. Gençlik aşısı tedavisinde, ciltte oluşan “yenilenme” ile dokularda meydana gelen “geri dönüşüm” sebebiyle gençlik aşısı birçok insan tarafından çok fazla kullanılmaktadır. Genel olarak 30 ile 35’li yaşlarda olan insanların cilt deformasyonları daha az olması nedeniyle yapılacak olan ilk uygulamanın arkasından 15 gün arayla 2 seans olacak şekilde yapılmaktadır. Tedavi sonrası alınacak en etkili sonuç 3 ay sonrasıdır. Tedavi sonucundan elde edilen yenilenmenin devam edilmesi için 3 ile 6 ayda bir tedavi için seansların tekrarlanması gereklidir. Daha ileri yaşların tedavisinde yapılan ilk iki seanstan 30 gün sonra kullanılan hyalüronik asidin kalıcılığını arttırmak ve kırışıklarda azalma sağlamak amacıyla IAL Sistem ACP uygulamasından faydalanmaları daha etkili olacaktır.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

İlk olarak enjekte yapılacak olan bölgeye yapılacak lokal anestezi ile cildin alt kısımlarına ince iğneler ile 15 ile 20 dakika boyunca işlem uygulanmaktadır.

Gençlik Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanır?

  • Alın
  • Kaş ortasına
  • Göz çevrelerine
  • Ağız çevresine
  • Boyun
  • Yüz
  • Dekolte bölgesi
  • Ellerin üzeri gibi vücudun belirli bölgelerine uygulanmaktadır.

Gençlik Aşısının Avantajları Nelerdir?

Özellikle sigara ile kullananlar ve güneşin zararlı etkilerine maruz kalma sorunu yaşayanların cilt dokularında erken görülmeye başlatan yıpranmaların tedavisinde ve önlenmesinde etkili bir yöntemdir. Gençlik aşısının yapılmasındaki en önemli avantaj cildin yenilenme ve taze bir görünüme sahip olmasıdır. Genel olarak 20 yaş ve üzerindeki bütün cilt tiplerinde kullanılan ve verimli olacak bir tedavi yöntemidir. Normal tedavi süresi lokal anestezi ile birlikte toplam olarak bir saat gibi bir sürede tamamlandığı için gün içinde yapılan hiçbir işinize engel olmamaktadır.

Gençlik Aşısının Riskleri ve Yan Etkileri Nelerdir?

Tedavi olduktan sonra enjeksiyon yapılan yerlerde hafif bir şekilde sinek ısırığı benzeri morlukla görüşebilmektedir. Ama bu morluklar 2 ila 3 gün içerisinde kendi kendine kaybolmaktadır. Alerjik reaksiyonlar ile çok nadirde olsa görülebilmektedir. Hylalünorik asit emiliminin vücutta gerçekleşebilmesi için, tedavi sonrasında da sauna, hamam gibi çok sıcak olabilecek ortamlardan uzak durulması gerekmektedir. Gençlik aşısının riski ve yan etkisi çok fazla olmasa da yine de belirtilen uyarılara uyulmalıdır. Ayrıca hamile olan kadınların gençlik aşısı yaptırılması uygun görülmemektedir. Genel anesteziye ihtiyaç duyulmayan bir uygulama olduğundan dolayı anesteziye bağlı bir riski yoktur. Ayrıca alerjik risk oluşumunun önüne geçilebilmesi için uzman ya da tecrübeli doktorlardan uygulama öncesi risk oluşturabilecek etkenlerin tespiti yaparak gerekli önlemler alınmalıdır.

Blog
Lazer Epilasyon Kalıcı mı? Fiyatları Faydaları ve Yan Etkileri
G5 Masajı Nedir G5 Bölgesel Zayıflama Mümkün mü?
Lazer Epilasyon Bölgeleri Nelerdir? Nelere Dikkat Edilmeli
Buz Lazer Nedir Buz Lazer Epilasyon Kalıcı mı?
Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılır?
Lazer Epilasyona Ara Verilirse Ne Olur
Buz Epilasyon ve Lazer Epilasyon Yaş Sınırı Nedir
Cilt Tipine Göre Epilasyon Lazer Türleri
Lazer Epilasyon Sonrası Cilt Bakımı
Kış Aylarında Cilt Bakımı İpuçları – Kuru ve Yağlı Ciltler İçin Çözümler
Bölgesel Zayıflama (Kavitasyon) Mümkün mü?
Yanak Sarkması Nedir Nasıl Tedavi Edilir
Soğuk Lipoliz Nedir Nasıl Yapılır
Skar Tedavisi Nedir
Siyah Nokta Nasıl Geçer
Sivilce İzleri Nasıl Tedavi Edilir
Mezoterapi Nedir Ne İçin Yapılır
Leke Tedavisi Nedir
Lazer Epilasyon Nedir? Ne İşe Yarar
Karbon Peeling Nedir Ne İşe Yarar
Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp