Hydrafacial Cilt Bakımı Neye İyi Gelir?

Hydrafacial, son dönemlerin en popüler ve faydalı cilt bakım yöntemlerinden biridir. Genel olarak cilt yenileme, yaşlanma karşıtı ve leke giderme gibi işlemlerde kullanılır. Aynı zamanda vakum yöntemi kullanılan yapılan bir işlemdir.

Geliştirilmiş yöntemi sayesinde cilde hiçbir zarar vermeden yenilenmesine yardımcı olur ve daha sağlıklı bir cilde kavuşmayı hedefler. Bunların yanı sıra, hydrafacial cilt bakımı sivilce, akne ve siyah nokta gibi cilt sorunlarına iyi gelen yöntemler arasındadır. Profesyonel olarak yapılması durumunda düzenli seanslar uygulanarak, cilt kendini kısa sürede yenilemeye başlar.

Hydrafacial Cilt Bakımının Avantajları Nedir?

Cilt bakım yöntemi olarak birden fazla yöntem kullanılıyor. Özellikle de hydrafacial her mevsim rahatlıkla uygulanan ve yan etkisi olmayan avantajlı cilt bakım uygulamasıdır. Bu yöntem diğer cilt bakım yöntemlerine göre çok daha pratik ve avantajlıdır. Herhangi bir ağrı, ödem ya da kızarıklık oluşturmaz. Üstelik cildi tahriş etmeden gözenekleri temizlemeye yardımcı olur. Genel olarak bu yöntem yapıldığı andan itibaren gözle görünür şekilde sonuçlar verir. Hydrafacial yöntemi her yaş gurubu için uygundur.

Hydrafacial Etkileri Nelerdir?

En etkili cilt bakım tedavi yöntemlerinden biri olan hydrafacial, son derecede faydalı uygulamalardan biridir.

Hydrafacial yönteminin etkileriyse şöyle sınıflandırılır;

 • Vakumlu vortex yöntemi sayesinde cilt gözeneklerini arındırır.
 • Siyah nokta ve beyaz komedon gibi cilt problemlerinde etkilidir.
 • Kırışıklık karşıtı etkisiyle cildi yeniler.
 • Cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur.
 • Akne ya da sivilce rahatsızlıkların önüne geçer.

Bu etkileri sayesinde hydrafacial yöntemi, etkili ve yararlı yöntemlerin başında geliyor.

Hydrafacial Cilt Bakım Yöntemi Ne İşe Yarar?

Cilt dış etkenler, mevsimsel değişiklikler, hava kirliliği ve stres gibi faktörlerden oldukça zarar görür. Bu etkenlerin tümü cilt yapısına zarar verir, aknelere yol açar ve cildin solgun görünmesine neden olur. Normal cilt bakım tedavileri birçok cilt probleminin tedavisine kesin sonuç vermeyebilir. Hydrafacial cilt bakım tedavisi, cildi en alt tabakasına kadar etki verdiğinden ciltte büyük değişiklikler meydana gelir. Üstelik aşırı yağlı ciltlerde meydana gelen sivilce sorunlarını tedavi eder.

Hydrafacial Cilt Bakımının Faydaları

Hydrafacial yöntemi, en başarılı ve faydalı cilt bakım sistemidir.

Bu cilt bakım yönteminin faydaları şu şekildedir;

 • Geniş gözenekleri daralmasını sağlar.
 • Cilt tonunu dengeler.
 • Cildin nemini korur ve canlılık katar.
 • Aşırı cilt yağlanmasının önüne geçer.
 • Cilde parlaklık katar.
 • İnce çizgilerin ve kırışıklıkların oluşumunu etkiler.

Bunların yanı sıra, düzenli yapılan seanslarda sivilce lekeleri ve güneş lekelerine benzer cilt sorunlarını da engeller.

Hydrafacial Kaç Seans Uygulanır?

Hydrafacial işlemi cildin tabakasını temizlediğinden cildin yenilenmesini destekler ve nem dengesini korur. En hassas cilt tiplerinde bile etkilidir. Cilt bakım yöntemi olarak kullanılan hydrafacial yöntemi, ilk seansta faydalarını ve etkilerini gösterir. Ancak her insanın yaşadığı cilt bakım sorunu ve cilt tipi farklı olduğundan, etkilerini birkaç seanstan sonra gösterebilir. Uygulamanın seansları hastaya göre 4 ya da 6 kür ile belirlenerek, oluşturulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir