Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Saç Ekimi

sac ekimi nasil yapilir

Özellikle son yılların en çok tercih edilen estetik operasyonlarından birisi de saç ekimi işlemlerdir. İnsanların saçları ergenlik döneminden sonra farklı nedenlerden dolayı dökülebilir.

Dolayısıyla bu durumdan rahatsız olanlar için, saç ekimi daha da gerekli bir hale gelir. Kişilerde olan saç dökülmeleri psikolojik rahatsızlıklara neden olabilir. Bunun için saç ekimi yaptırılarak çok daha sağlıklı saçlara sahip olunabilir. Fakat saç ekimi yaptırılacak olan yere iyi karar verilmesi gerekir.

 

Saç Ekimi Nedir?

Saç köklerinin daha kuvvetli ve yoğun olduğu yerlerden saçsız olan bölgeye yapılan aktarımlara saç ekimi denir. Saç ekimi yapılacağı zaman, saçlar çoğunlukla başın arkasından ve ense bölgesinden alınır. Bunun nedeni de buradan saçların daha kuvvetli olmasından kaynaklanır.

kimler sac ektirebilir

 

Saç ekimi yapılmadan önce bölgelerin gerekli testlerden geçmesi gerekir. Ancak testlerde başarılı sonuçlar yer alırsa ekim işlemi yapılabilir. Bazı ekim işlemleri için donör olarak sakal ya da göğüs kılları da kullanılabilir. Fakat saç kökleri kadar kuvvetli olmamasından dolayı, bu çok fazla tercih eden bir yöntem değildir.

Saç Yapısı ve Saç Çeşitleri

Saç ekimi yapılacağı zaman, ekim yapılacak kişilerin saç tipleri de önemli bir hale gelir. İnsanların saç tipleri ve yapıları birbirinden farklıdır. Bu da farklı işlemlerin yapılmasını gerekli hale getirir.

sac ektirmek zor bir islem

 Saç tipleri çoğunlukla kalın ya da ince olarak ayrılır. Bunun yanı sıra yağlı, kuru ya da karma saç yapıları da vardır. İnce tipte olan saçlar hassas olması nedeniyle de çok daha kısa sürede dökülebilir. Bu nedenle saç ektirme uygulamasından çoğunlukla ince saç tipli olanlar faydalanırlar.

Saç Ekiminde İşlem Süresi

Saç ekiminde ortalama işlem süresi 6-8 saat arasındadır.

Anestezi Yapılıyor Mu? Canım Acır Mı?

Saç ekimi yapılırken ilgili bölgeye lokal anestezi uygulanır. Böylece işlem sırasında acı hissedilmez.

Saç Ekiminden Sonra Ne Zaman İşe Gidebilirim?

Saç ekimi işleminden sonraki gün günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Saç Ekimi Kalıcı Mı? Saçlarım Dökülür Mü?

Doğru bir merkezde ve iyi analiz edilerek yapılan saç ekimi kalıcıdır.

Saç Neden Dökülür?

İnsanların saçlarının dökülmesi için bir değil birden fazla neden vardır. Dolayısıyla bir kişinin saçının dökülmesi için yetişkin olması ya da farklı nedenler gerekli değildir. Çok fazla nedenden dolayı dökülebilir. Saçların dökülmesine neden olan durumlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Mevsimsel nedenler
 • Bazı hastalıkların belirtisi
 • Demir eksikliği
 • Hormon bozuklukları
 • Stres

Gibi nedenlerden dolayı saçlar dökülebilir. Eğer ki saçlar uzun süre dökülmeye devam ediyorsa bu mutlaka bir hastalık belirtisi olabilir. Bu durumda da mutlaka uzman bir kişiden destek alınması gerekir. Bunların dışında yanlış beslenmeden, genetik nedenlerden ya da deri problemlerinden dolayı da saç dökülmeleri olabilir. Önceden müdahale etmek her zaman için daha doğrudur.

sac ekimi kalici mi

Saç Ekimi Kimlere Yapılır?

Hormonal sorunlar, çevresel sorunlar, genetik nedenler, kazalar gibi nedenlerden dolayı saç ekimi yaptırılabilir. Saçlar başlangıçta diğer dökülmese de seyrelmeye başlar. Bu seyrelmeden dolayı da tamamen dökülebilir. Yaptırılacak olan saç ekimi uygulamasıyla bu sorundan kurtulabilmek mümkündür. Saç ekimi yapılacak olan kişilerde greft kontrolü yapılır.

Eğer ki greft sayısı uygun şekilde varsa uygulama yapılabilir. Bazı kişiler doğuştan saçsız olabilir. Bu kişiler halk arasında köse olarak da bilinir. Böyle kişilerde saç ekim hizmetlerinden faydalanabilirler. İhtiyaç duyulan greftlerin tamamı kafa kökünde bulunmayabilir. Fakat vücudun farklı bölgelerinden de greft alınabilir. Bu sayede uygulama yapılabilir.

Saç Ekimi Yöntemleri

Saç ekimi uygulaması için farklı yöntemler mevcuttur. Bu yöntemlerin bazıları çok fazla bilinirken bazıları çok da popüler değildir. Saç ekimi uygulaması yapılabilecek olan yöntemlerden bazıları şunlardır;

 • Fut yöntemi
 • Fue yöntemi
 • DHİ saç ekimi
 • Robotik fue yöntemi
 • Ağrısız saç ekimi
 • Safir saç ekimi

Gibi yöntemler saç ekimleri için kullanılan yöntemlerdendir. Fut yöntemi cerrahi bir işlemdir ve bu işlem iz bırakabilir. Fue yöntemi ise fut yöntemine nazaran cerrahi bir işlem değildir. Ayrıca iz de bırakmaz.

Dünyanın her yerinde kullanılan bir yöntemdir. En ideal saç ekim yöntemi olarak da öne çıkar. Diğer saç ekim yöntemleri de saçları dökülenlere uygulanabilecek yöntemlerdendir.

Erkeklerde Saç Ekimi

Saç dökülmesi erkek ya da kadın ayırt etmeksizin yaşanan bir durumdur. Erkekler saç ekimi eskiden çok tercih edilmese de bugün daha fazla kişi tarafından tercih edilir olmuştur.

Erkekler saç ekimi işlemine biraz duygusal olarak yaklaşsa da sağlık için gerekli olan bir durumdur. Başkaları ne der ya da hakkımda ne düşünülür gibi sorular kenara bırakılarak soruna odaklanılması gerekir.

kadinlarda sac ekimi nasil engellenir

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınların saç dökülme nedenleri erkeklerden biraz farklı olabilir. Ani kilo kayıpları, katı diyetlerin yapılması ya da yetersiz beslenme kadınlarda daha fazladır. Bu da istemeden saçların dökülmesine ve önemli bir kayba neden olur. Saç ekimi yaptırılarak bu sorunun önüne geçilebilir. Kadınlarda yapılan saç ekimleri, erkekler kadar yaygın değildir.

Saç Ekimi İçin Hangi Aylar Uygundur?

Saç ekimi yapmak için bazı aylar en uygun aylar olarak görülür. Bu nedenle saç ekimi yaptıracak olanlara bu ayları beklemesi tavsiye edilir. İnsanların cildinin yenilenmesi yaz aylarında daha da mümkündür.

Saç ekimi işlemi 12 ay boyunca uygulanabilen bir işlemdir. Fakat yaz aylarında insanların alışkanlıkları farklıdır. Bu da saç ekimi uygulamasına zarar verebilir. Bunun için kış aylarında yaptırmak tercih edilmelidir. Bu şekilde başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Rheaguzellik.com'da yer alan içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Detaylı bilgi için lütfen hekiminize başvurunuz.

 

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp