Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Kolajen Yüz Germe - Kolajen Terapi

Kolajen, bakımlı ve sağlıklı bir cildin sahip olması gereken en önemli yapılardan biridir. Kolajen terapisi olarak da adlandırılan kolajen yüz germe, kolajenin azalmasından kaynaklı olarak ortaya çıkan cilt sorunlarını gideren bir işlemdir. Cildin elastik bir yapıya sahip olmasını sağlayan kolajen, vücutta en önemli protein türlerinden biridir. İlerleyen yaşla birlikte kolajen üretiminin azalması, ildin elastikiyetini kaybetmesini ve kırışıklık, sarkma gibi sorunların görülmesine neden olur.   Vücut dokusunun önemli öğelerinden biri olan kolajen, cilt yapısında yer alan proteinlerin yüzde 70’inden fazlasını teşkil eder. Vücuttaki tüm proteinler içinde ise kolajenin oranı yüzde 30’a yakındır. Cildin nemi tutmasını, bebeksi bir yapıya ve elastik bir forma sahip olmasını sağlayan kolajenin azalması durumunda cilt nemi ideal bir şekilde muhafaza edemez. Yapılan araştırmalar, özellikle 50’li yaşlardan itibaren kolajen oranının azaldığını ortaya koymuştur. Bu durum cildin yaşlı bir görünüme sahip olmasına, kırışıklıklar içermesine neden olur.

Kolajen yüz germe (kolajen terapi) nedir, nasıl uygulanır?

Cilt yenileme, gençleştirme (anti-aging) uygulamaları içinde ameliyatsız tedavi türlerinden olması ile öne çıkan kolajen yüz germenin odak noktası kolajen üretimini artırmaktır. Birçok gençleştirme tedavisinin amacı ciltteki kolajen yapısını artırmaktır. Kolajen yüz germe işlemi ise, doğrudan kolajen üretimini artırmaya yöneliktir. Kolajen aşısı ya da kolajen iğnesi ile fibroblastların üretimini artırılır. Fibroblastlar ise kolajen üretimini destekler. Kolajen terapi uygulamasının adımları şu şekildedir:  

  • Anestezik krem ile uygulama yapılacak bölge uyuşturulur.
  • Kolajen iğnesi cildin 2 milimetre kadar altına, uygun aralıklarla uygulanır.
  • Cilde yapılan masajlar kolajen tüm bölgelere dağılır.
  • Güneş ve diğer dış etkenlere karşı koruyucu krem sürülerek tedavi sona erdirilir.

  Kolajen terapi seansları 2 hafta aralıkla yapılabilir. Ortalama olarak 2-3 seans tercih edilirken, cildin durumuna göre bu seansların sayısı değişebilir.

Kolajen terapi faydaları nelerdir?

Kolajen yüz germe, cildin gençleşmesi, yenilenmesi üzerinde etkili bir tedavidir. Kolajen terapinin öne çıkan başlıca faydaları şu şekildrdir:  

  • Cildin onarılmasını ve yenilenmesini sağlar. Cildi gençleştirir ve daha elastik bir yapıya kavuşulmasını sağlar.
  • Ciltteki kırışıklıkların giderilmesi üzerinde etkilidir.
  • Boyun ve el bölgesindeki izlerin giderilmesinde etkilidir.
  • Özellikle alın, yanak ve göz etrafındaki yer çekimi kaynaklı düşüklüklerin giderilmesinde etkilidir.

  Kolajen terapi sonrasında cilt daha gergin bir hale gelmektedir. Tedavinin ardından sarkıklıkların, kırışıklıkların giderilmesi beklenir. Kolajen terapinin etkileri 1 yıla yakın sürebilir. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan kolajen terapi sonrasında çok düşük seviyede kızarma ve şişlik gibi semptomlar görülebilir. Kolajen ile yüz germe işlemiyle ilgili bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.  

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp