Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Kök Hücre İle Yüz Gençleştirme

Kök hücre ile yüz gençleştirme, en iyi sonuç veren anti aging uygulamalarından biridir. Hasarlı hücrelerin yenilenmesi esasına dayanan uygulama, fibrocell olarak da adlandırılmaktadır. Öz hücrelerin yenilenmesi ve yapılandırılmasına yönelik bu uygulama, yaşlanma karşıtı uygulamalar içinde çok tercih edilmektedir.   Kök hücre nedir sorusuna yanıt olarak, henüz tam anlamıyla olgunlaşmamış ancak bu potansiyeli barındıran hücre yanıtı verilebilir. Farklılaşabilen, kendilerini yenileyebilen bu hücreler hasarlı dokuların onarılması gibi amaçlarla kullanılmaktadır. Fibroblast tedavisi kırışıklıkları açarak, esnekliği artırarak yüzün daha genç bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Kişinin kendi hücrelerinden elde edildiği için, kök hücre uygulamasında alerji ya da farklı riskler söz konusu değildir.

Kök Hücre ile Yüz Gençleştirme Nedir, Nasıl Uygulanır?

Fibrocell, yani kök hücre ile yüz gençleştirme operasyonunda ilk olarak kök hücre elde etmek için yağ dokularında işlem yapılmaktadır. Yağ dokusu üzerinde yapılan aferez işlemi sonucunca elde edilen kök hücrelerin ne kadar olacağı, uygulamadaki ihtiyaca göre belirlenmektedir. Yüz gençleştirme işleminin yapılacağı kişinin yaş durumu da alınacak kök hücrede belirleyicidir. İleri yaştaki kişilerde kök hücre kültürü de alınması gerekmektedir.   Kök hücre ile yüz gençleştirme uygulaması kısa süren ve ağrısız bir işlemdir. Önceden belirlenmiş noktalara, uygun seviyede kök hücre uygulaması yapılır. Lokal anestezi uygulamasından ötürü operasyon esnasında bir ağrı söz konusu olmaz. Günlük yaşamın sürdürülebilmesi noktasında bir etkisi olmayan yüz gençleştirme uygulaması yan etki içermez. Kök hücre ile anti aging uygulamalar yüzün yanı sıra el, boyun ve dekolte bölgesine de yapılabilir.

Kök Hücre İle Yüz Gençleştirme Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Genç bir görünüme sahip olmak, herkesin ortak isteği. İlerleyen yaş, çevresel faktörler, beslenme alışkanlıkları ya da genetik durumlardan ötürü cildin kırışması ve sarkması, yaşlı bir görünüme sebep olabilir. Kısa, ağrısız ve etkili bir anti aging işlemi olan kök hücre ile yüz gençleştirmenin birçok faydası bulunmaktadır. Bu faydalar şu şekildedir:  

  • Kök hücre uygulaması yapılan bölgeler onarılmaktadır, buna ek olarak akne ya da sivilce gibi izler de uygulama ile birlikte giderilmiş olur.
  • Kök hücre ile gençleştirme uygulaması kalıcı bir uygulamadır. En az 3 yıl, uygulamanın etkinliği sürer.
  • Diğer anti aging uygulamaları ile karıştırılmayacak bir uygulama olan kök hücre ile yüz gençleştirme, cildi yeniler. Hücrelerin yenilendiği ve cildin daha elastik yapıya kavuştuğu uygulama ile birlikte, cilde bebeksi bir doku veren kolajenin de üretimi artmaktadır.

  Kök hücre ile yüz gençleştirme konusunda bilgi almak, anti aging uygulamasının sürecine dair detayları öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.        

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp