Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial son zamanlarda ismi çok sık duyulan cildi hem temizleyen hem de gençleştiren bir estetik uygulamadır. Oldukça basit bir şekilde uygulanan bu yöntemin çok sayıda faydası vardır. Herhangi bir kesi yapmadan uygulandığı için de uygulanması ve sonrasındaki iyileşme süreci konusunda kaygılanmaya gerek yoktur.

Hydrafacial Nasıl Uygulanır?

Hydrafacial uygulaması dört aşamadan oluşuyor. Farklı karışımlardan oluşan serumlar öncelikle cildin temizlenmesini ve ölü derilerin atılmasını sağlar. Daha sonra ise yoğun bir nemlendirme ile yenilenmesine yardımcı olur.

Bu bakımın temel özelliği mavi kırmızı led ışık tedavisi yapılmasıdır. Bu ışıklar farklı sorunlara göre seçilir. Anca karmaşık problemlerde enjeksiyon cihazına bir elmas başlık eklenerek ikisinin birden uygulanması da mümkündür. Çok kolay ve konforlu bir bakım yöntemidir. En hassas ciltlere bile uygulanabilir. Zarar görmeyen cilt dokularına temas etmez ve yan etkisi oldukça azdır.

Hydrafacial Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Hydrafacial uygulaması ilk olarak cildin derinlemesine bir temizliğini sağlar. Bunun için cilt vakumlanır ve deri altındaki kir ve tıkanıklıklar da giderilir. Aynı zamanda yine vakumlama ve ona ek olarak sıvı ekleme işlemi ile peeling yapılır. Cilt tamamen temizlenmiş ve canlanmış hale gelir. İşlem sırasında elmas başlık kullanılarak hassas olan yerlere de zarar verilmemiş olur.

Ciltte hangi sorun varsa kullanılan serum içerikleri ona göre değişi. Eğer siyah nokta ve akne izi fazlaysa ve ince kırışıklıklar hedefleniyorsa, hyaluronik asit içeren bir serum, ancak gözenekler genişlemişse yağ dengesini sağlayan bir serum tercih edilir. Gözeneklerin temizlenip sıkılaştırılmasından, çeşitli cilt lekelerine ve kırışıklıklara kadar pek çok sorunun çözümünde hydrafacial cilt bakımı tedavisi etkilidir.

Hydrafacial Cilt Bakımının Avantajları Neler?

Tedavinin seansları genel olarak yirmi dakika ya da yarım saat kadar sürer. herhangi bir ağrı, acı ya da kesi işlemi gerçekleşmez. Konfor açısından en rahat tedavi yöntemlerinden birisidir. Neredeyse hiç bir yan etkisi yoktur.

Oldukça kısa sürmesi ile birlikte çok hızlı bir şekilde etkileri görülebilir. Hemen hemen bütün cilt tiplerine uygulanabilir. Yılın hangi mevsiminde yaptırırsanız yaptırın herhangi bir sorun oluşmaz. Diğer bazı tedavilerde görülen tahrişlere neden olmaz. Daha sonradan makyaj yapılırsa bir sorun çıkmaz. Sonuçları da cildinize ne kadar iyi baktığınızla bağlantılı olarak kalıcıdır.

Hydrafacial Cilt Bakımı Zararlı Mı?

Hydrafacial cilt bakımı bilinen en zararsız tedavi yöntemlerinden birisidir. Çok hassas ve hemen tahriş olabilen ciltlere bile bir zararı olmaz. Özellikle elmas başlıklı cihazlarla uygulandığı takdirde cilde verebileceği zarar sıfıra yakındır. Bu yüzden özel bir sorunu olmayan hemen herkes korkmadan bu tedavi yöntemine başvurabilir.

Hangi Ciltlere Uygun Değil?

Hydrafacial cilt bakımı genel olarak hemen her cilt tipine uygun bir tedavi yöntemidir. Cildin en hassas olduğu zamanlar olan hamilelik ve emzirme gibi dönemlerde doktorunuza danışabilirsiniz.

Ancak böyle bir dönemde bile herhangi bir zarar vermeyebilir. Tabi bir de yoğun ve kronik bir cilt hastalığı olanların da doktoruna danışması gerekir. Bunun dışında herhangi bir kesi işlemi olmayacağı için çok zarar vereceği hastalık durumları da yoktur. Yine de düzenli ilaç kullanmak zorunda olanlar da doktoruna danışsa iyi olur.

Hydrafacial Cilt Bakımı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Hydrafacial cilt bakımı çok kısa süren ve cilde başta hyaluronik asit olmak üzere zaten ciltte belli bir oranda bulunan zararsız ve yenileyici maddelerin enjekte edildiği bir yöntemdir. Bu yüzden yaptırdıktan sonra da dikkat edilmesi gereken şey sayısı oldukça azdır. Yaptırılan gün içerisinde yüzü yıkamamak neredeyse yapılması gereken tek şeydir.

Ama tabi ki aynı gün içerisinde sauna, havuz ya da denize girmemek ve fazla yorucu bir spor da yapmamak iyi olacaktır. İlk yirmi dört saat herhangi bir krem ya da makyaj malzemesi kullanılmaması da önerilir. İstirahat şart değildir, ama yüzü ya da yapılan yeri korumak için bir gün dinlenilebilir. Ama aynı gün içerisinde iş hayatına ve sosyal yaşantıya dönmek de bir sorun olmaz.

Hemen hemen her mevsim ve her cilt tipine uygun bir tedavi yöntemi olan hydrafacial cilt bakımı yaptıran çoğu kişi sonuçtan memnun kalmıştır. Cildine iyi bakan birisi de tedavinin sonucundan oldukça uzun bir süre memnun kalabilir.

Rheaguzellik.com'da yer alan içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Detaylı bilgi için lütfen hekiminize başvurunuz.

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp