Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Somon DNA Tedavisi

Somon DNA tedavisi, gençleştirme uygulamaları içinde öne çıkan bir aşıdır. Somon balığının bileşenlerinde yer alan ve hücrelerin yapımı, yenilenmesine destek olan maddelerin ve hyalüronik asitin yer aldığı uygulama, en etkili anti aging tedavileri içinde yer almaktadır.   İnsan cildi zaman içinde yaş, çevresel faktörler gibi nedenlerden ötürü elastik yapısını kaybetmektedir. Bunun arka plandaki nedenleri, cildin hücre yenilenmesinin çocukluk, gençlik dönemine göre zayıflamasıdır. Cilt dokusunun kolajen üretimini düşürmesi beraberinde cildin daha yaşlı bir görünüme sahip olmasına neden olur. Kuru, kırışmış ve yaşlı bir görünüme karşı somon DNA tedavisi ise oldukça etkilidir. Somon DNA uygulaması ile, cilde verilen maddeler elastik yapıyı artırırken cilt dokusu hücrelerinin yenilenme sürecini destekler. Bu durum ise daha genç ve canlı bir cilt formuna kavuşmayı sağlar.

Somon DNA tedavisi nedir, nasıl uygulanır?

Somon DNA tedavisi, kısa süren ve ağrısız gençleştirme uygulamalarından biridir. Anestezik kremlerin kullanıldığı tedavi ağrısız olmakla birlikte, işlem süreci oldukça kısa sürer. Çok küçük enjektörlerin kullanıldığı tedavide, somon balığından elde edilen doğal, besleyici ve hücre yenilemeyi destekleyici bileşenler cilde verilir. Cilt altına uygulanan hyalüronik asit ve diğer faydalı maddeler, bir hafta gibi kısa bir süre içinde etkisini gösterecektir.   Somon DNA tedavisi, yaş durumu ve cildin ihtiyacına göre bir seans yapılabileceği gibi beş seansa kadar çıkarılabilir. Tedavide seanslar bir ay aralıklarla gerçekleştirilmektedir. Hafif bir tedavi olmasına karşın somon DNA uygulaması sonrasında görülen komplikasyonlar içinde, kızarma ve morluk nadir görülmektedir.

Somon DNA tedavisinin faydaları nelerdir?

Somon DNA tedavisi, cilt dokusunda yenilenme, gençleşme istenilen tüm bölgelerde uygulanabilir. Yüzün yanı sıra somon DNA uygulaması el, boyun ve dekolte bölgesinde de tercih edilebilir. Tedavinin öne çıkan faydaları ise şu şekilde sıralanabilir:  

  • Cildin bozulmuş nem dengesi üzerinde etkilidir.
  • Cilt kuruluğu ve matlığının yanı sıra, yaşlılık çizgileri üzerinde etkilidir.
  • Ciltteki iz ve lekelerin giderilmesini sağlar, canlı bir görünüm üzerinde etkilidir.
  • Boyun ve dekolte bölgesinde cildin daha genç bir görünüme kavuşmasını sağlar.

  Somon balığının içinde yer alan kolajen ve elastikiyeti artıran lifler, cildin daha genç, canlı ve sıkı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Cilt sarkmalarının yanı sıra, göz çevresindeki kaz ayaklarının giderilmesi, sivilce gibi cilt sorunlarının giderilmesinde somon DNA tedavisi etkilidir. Ciltte yaşlanma belirtilerinden korunmak adına tedavinin altı ay aralıklarla sürdürülmesi önerilmektedir.   Somon DNA serumu-tedavisi ile ilgili bilgi almak için iletişim kanallarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.  

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp