Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Sivilce & Akne Tedavisi

Sivilce ya da akne olarak ifade edilen durum dünyada en yaygın olan cilt hastalığı olarak bilinmektedir. Deride bulunan gözeneklerin ölü hücre, yağ, kir gibi etkenler ile tıkanması sonrasında bu alanda oluşan iltihaba akne adı verilir. Siyah nokta ya da beyaz nokta olarak da kendini göstermekte olan gözenek tıkanıklığının her birinin ileriki safhası sivilce ve akne oluşumudur. Sivilce akne oluşumu sonrasına ya da siyah veya beyaz nokta durumlarında ilerinin boşaltılması işlemlerinde yararlanılmaktadır. Bu işlemlerin yapılması ile ise ciltte leke oluşumları ile karşılaşılır. O sebep ile sivilce akne tedavisi işlemlerinde uzman kişilerden destek alınması gerekir.

Sivilce Akne Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sivilce ya da aknelerin oluşum nedenleri farklı olabilmektedir. Hormonal bozukluk, genetik yatkınlık, sağlıksız beslenme, stres gibi nedenler de sivilce akne oluşumuna sebep olabiliyor. Yaşanan sorunların giderilmesinde ise konusunda uzman ve deneyimli dermatolog desteğinden yararlanmanız önerilir. Dermatolog ilk etapta çeşitli losyon, temizleyici, nemlendirici seçeneklerine yer açabilmektedir. Bunun yanı sıra ağır geçirilen akne sorunlarında kimi zaman antibiyotik ilaçlarında kullanımı söz konusu olabiliyor. Gerçekleştirilen işlemler akabinde ya da başlangıç evresinde değil de tüm bu uygulamalar yer açarak istene sonuca ulaşmamış olan kişilerde ise kimyasal peeling, ışık tedavileri gibi farklı tedavi uygulamalarına yer açılabilmektedir. Sivilce akne tedavisi işlemlerinde her kişiye farklı bir uygulama reçetesi belirlenir. Kişinin cilt analizinin yapılması ve sorunun saptanması sonrasında işlemlere başlanır. Gerçekleştirilecek olan işlemlerin farklı olması aynı zamanda sorunun çözüme ulaşma evresi yani tedavinin tamamlanma süresi de bu aşama da farklılık göstermektedir. Sivilce akne tedavisi işlemleri sürecinde ve sürecin tamamlanması akabinde de dermatolog tarafından belirtilen tüm bakım işlemlerinin yerine getirilmesi de son derece önem taşımakta olup aynı sorunların tekrarlama olasılığının düşürülmesi aşamasında önemlidir. İşlemlerde mutlaka uzman dermatolog desteğinden yararlanmanız da tavsiye edilir.

Sivilce Akne Tedavisi Sonuçları Ne Zaman Elde Edilir?

Sivilce ya da akne durumları ile karşı karşıya kalmanız durumunda konusunda uzman ve deneyimli dermatolog desteğinden yararlanmanız önerilir. Gerçekleştirilecek olan ilk etap tedavi uygulamalarının sonrasında veya gerçekleştirilen yanlış işlemler akabinde cildin düzene kavuşması işlemlerinde farklı zaman dilimlerinden söz edilebilmektedir. Sivilce ya da akne tedavisi ile ilgili olarak dermatolog cilt incelemesini yapmanın sonrasında belli bir takvim hazırlar. Bu takvime göre de işlemlere başlanır. Sonuçları akne derinliğine cilt rengine oluşan lekelere göre farklılık gösterebilmektedir.

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp