Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Profesyonel Cilt Bakımı

Günlük hayat içinde maruz kalınan toz ve kirin yanı sıra günlük makyajın temizlenmesi işlemleri bile istenen ölçüde gerçekleştirilemeyip ciltte sorunlara neden olabilir. Yaşanan stresten hava kirliliğine ve güneşin olumsuz etkilerine kadar birçok şey cilde zarar vermektedir. Cildin tüm bu olumsuz etkilerden arınması işlemi ile ilgili olarak ise profesyonel cilt bakımına ihtiyaç duyulur. Profesyonel cilt bakımı kişinin günlük hayatta gerçekleştirdiği cilt bakımında bağımsız olmak ile beraber cildin derinlemesine temizlenmesine etki etmektedir. Profesyonel cilt bakımının gerçekleştirilmesi aşamasında birçok farklı uygulamalardan yararlanılmaktadır. Uygulamaların tatbik edilmesinde ise konusunda uzman ve deneyimli dermatolog desteğinin alınması önemlidir. Sadece uzman dermatolog desteği değil aynı zamanda cilt bakımında kullanılan ürünlerinde kalitesi ve orijinal olması oldukça büyük öneme sahiptir.

Profesyonel Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Cilt günlük hayat içinde birçok olumsuz durum ile karşı karşıya kalır. Günlük yapılan makyaj, hava kirliliği, güneşin olumsuz etkilerinin yanı sıra sağlıksız beslenme ve kötü alışkanlıklarda cildin canlılığını yitirmesine etki eder. Cildin derinlemesine temizlenmesini sağlarken aynı zamanda istenen ciltteki canlılığın elde edilmesinde profesyonel cilt bakımından yararlanabilirsiniz. Profesyonel cilt bakımı öncesinde cilt analizi yapılır. Bu aşamada cilt tipi ve cilde yaşanan sorunlar tespit edilir. Tespitlerin yapıldığı bu aşama aslında en önem taşıyan aşamadır. Çünkü bu alanda yapılan yanlış değerlendirme uygulamanın da yanlış yapılmasına neden olur. Profesyonel cilt bakımı cilt analizi sonrasında yapılarak kişinin hem cilt sorununda kurtulmasını sağlarken hem de derinlemesine temizlenmiş bir cilde de sahip olmanıza destek sunar. Profesyonel cilt bakımının yenilenmesi işlemi ise dermatolog tarafından belirlenerek olan periyotlar halinde olabilir. Bunun ile beraber ortalama iki ayda bir yaptırılması önerilir.

Profesyonel Cilt Bakımı Sonrasında Ne Yapılmalıdır?

Cildin derinlemesine temizlenmesini sağlarken cilt sorununun giderilmesine destek sunan profesyonel cilt bakımı adından da anlaşılacağı üzere konusunda uzman olan dermatolog tarafından yapılmaktadır. Profesyonel cilt bakımı derinlemesine bir temizleme sağlarken aynı zamanda cildin de hassasiyetini arttırır. O sebep ile profesyonel cilt bakımının yapılması sonrasında en az 24 saat boyunca direk güneş ışınlarına maruz kalınmaması gerekir. Bu süreç sonrasında da güneş kreminin kullanılması önerilir. Cildin bakımına ise dermatolog tarafında tavsiye edilen cilt temizleme ve nemlendirici ürünlere belirtilen kullanım şekillerinde yer açılması tavsiye edilir. Profesyonel cilt bakımı sonrasında dermatolog tarafından tüm uygulanması gereken detaylar açılanacak olup bakımın düzenli tekrarlanması ise sürekli canlı cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp