Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Ozon Terapi

Yaşlanma karşıtı medikal estetik uygulamalarından biri olan ozon terapi, ozon gazının kullanıldığı bir cilt bakım uygulamasıdır. Ciltte anti-aging yani yaşlanma karşıtı etkisi birçok bilimsel araştırmayla kanıtlanmış bir tedavi olan ozon terapi, birçok farklı hastalığın tedavisi için de kullanılmaktadır.   Ozon gazının etkilerine bakıldığında, vücutta kan yapısında savunma görevine sahip olan akyuvar hücrelerinde etkili olduğu görülmektedir. Ozon terapisi ile, akyuvar hücrelerinin etkinliği artırılır bu da kan hücrelerinin enfeksiyon hastalıklarına karşı savunma kabiliyetinin artmasını sağlar. Bağışıklık sistemi üzerinde de etkili olan ozon, vücudu tehdit eden virüs ve bakterilere karşı bir koruma kalkanıdır. Ozon tedavisinin bunlara ek olarak en önemli etkisi ise cilt üzerindedir. Ozon terapisi ile cilt yenilenme sürecine girer, daha sağlıklı, yumuşak ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkar.

Ozon terapisi nedir, nasıl uygulanır?

Ozon tedavisi, yaşlılık ve çevresel dış faktörler nedeniyle kırışıklıkların görüldüğü ciltte önemli bir değişim yaratır. Ozon terapisi ile cilde verilen ozon, kan dolaşımını artırması ile cildin daha sağlıklı olmasını sağlar. Ozon terapisinde uygulanan teknikler ise şu şekildedir:  

  • Majör teknik, 50 ile 200 mililitre kan alma ve buna uygun ölçüde ozon uyguladıktan sonra tedavi uygulanan kişiye vermeye dayanmaktadır. Minör ozon tedavisinde, 2 ile 5 cc kan alındıktan sonra, uygun miktarda ozon uygulanarak kan, kişiye enjekte edilmektedir.

  Alternatif bir uygulama olarak subikitan yöntemi de kullanılmaktadır. Subikitan ile ozon gazı deri altında doğrudan enjekte edilmektedir.

Ozon tedavisinin faydaları nelerdir?

Üç oksijen atomunun bir araya geldiği renksiz bir gaz olan ozon (O3), birçok rahatsızlığa karşı tedavi edici özelliğe sahiptir. Alternatif tıp içinde gösterilmesine karşın etkileri birçok çalışma ile kanıtlanmış olan ozon tedavisi, klasik tedavi metotlarına ek bir tedavi olarak tercih edilebilir. Ozon tedavisinin faydaları şu şekildedir:  

  • Ciltteki hasarları onarır ve yaşlanmaya karşı etki gösterir.
  • Vücutta metabolizma hızını arttırır, buna bağlı olarak yağ yakımı artar.
  • Virüs ve bakteri kaynaklı hastalıklara karşı koruyucu özelliğe sahiptir.
  • Yaraların iyileşmesini sağlar, enfeksiyonlarla savaşır.
  • Kan dolaşımı iyileştirir, kanser ve vasküler endikasyonlara karşı antioksidanların etkinliğini artırır.
  • Diyabet hastalarında insülin üretiminde görev alan hücrelerde hasarı onarır ve diyabetin kontrolüne yardımcıdır.

  Ozonun güçlü okside edici özelliği, toksin yapılarını nötr hale getirmesi ile birçok hastalığa karşı etkili olmasını sağlamaktadır. Hücre yenilenmesini hızlandıran, cildin elastik yapısını artıran ve daha genç bir görünüme sahip olmayı mümkün kılan ozon, onlarca farklı etki barındıran özel bir terapidir.   Ozon terapisi uygulamaları ile ilgili bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.      

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp