Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Mezolifting (Cilt Mezoterapisi)

Yaşlanma karşıtı medikal estetik uygulamaları içinde yer alan mezolifting, cilt mezoterapisi olarak da adlandırılan bir uygulamadır. Cilt bakım uygulamalarında günlük olarak kullanılan birçok ürün, cildin üst yapısını hedefler. Krem ve solüsyon gibi cilt bakım ürünleri cildin üst yapısını beslerken, bakımlı ve genç bir cilt yapısı için önemli olan cildin alt katmanlarının beslenmesidir. Mezolifting, amacı cildin alt kısmını doğal bileşenlerle desteklemek olan bir tedavidir.   Mezolifting ile deri altına verilen doğal bileşenlerin en önemli etkisi, kolajen ve elastinin üretimini artırmasıdır. Bu iki yapının artması cildin yenilenmesini sağlar. Elastik yapısı artan, kırışıklık ve sarkmaların azaldığı cilt daha genç bir görünüme kavuşur. Buna ek olarak cildin parlak ve aydınlık bir forma kavuşması da, cilt mezoterapisinin etkileri içindedir.

Mezolifting (cilt mezoterapisi) nedir, nasıl uygulanır?

İnsan cildi, ilerleyen yaşla birlikte farklı faktörlerin etkisiyle yaşlanma etkilerini gösterebilir. Kırışıklık ve sarkma en çok öne çıkan etkiler arasında bulunurken ciltte farklı sorunlar da gözlenebilir. Mezolifting geniş bir uygulama alanına sahip olan anti aging uygulamalar içindedir. Cilt mezoterapisi yüzün yanı sıra boyun, el ve dekolte bölgesinde uygulanabilir. Mezolifting uygulamasının adımları şu şekildedir:  

  • Tedavi öncesinde cilt altına enjekte edilecek karışım hazırlanır.
  • Çok ince uçlu mikro enjektörler yardımıyla karışım cilt altına enjekte edilir.
  • Tedavinin ardından günlük yaşama devam edilebilir.

  Cilt mezoterapisinin ardından dikkat edilmesi gereken temel konu, güneş ışınlarına çok fazla maruz kalmamaktır. Seansların ortalama olarak 25 dakika sürdüğü mezolifting işleminde ilk seanslar bir ay ara ile gerçekleştirilir. Sonrasında ise seansların arası 3 ile 6 aya çıkarılır. Mezoliftingin en önemli yanlarından biri ağrılı bir tedavi olmamasıdır. Yan etkisi olmayan cilt mezoterapisi, güçlü içeriği ile cildin ihtiyacı olan etkili bileşenleri sunar. Mezolifting kapsamında cilde verilen bileşenler içinde mineral ve vitaminlerin yanı sıra antioksidan ve hyalüronik asit yer alır. Cilde verilen bu maddeler, kolajen ve elastinin üretilmesini artırmaktadır. Cildin yenilenmesi ve nemlenmesi, daha genç ve bebeksi bir forma kavuşmasını sağlar.  

Cilt mezoterapisinin faydaları nelerdir?

En çok tercih edilen gençleştirici, anti aging medikal estetik uygulamalardan biri olan mezolifting birçok faydası olan bir işlemdir. Mezoterapinin öne çıkan faydaları şu şekildedir:  

  • Ciltteki sarkma ve elastikiyet kaybını ortadan kaldırır
  • Parlaklığını kaybetmiş, donuk görünümlü ciltlerdeki yorgunluğu giderir
  • Göz çevresindeki morluk ve kırışıklıkları iyileştirir
  • Sivilce, yara gibi lekelerin tedavilerinde destek verir.
  • Fazla yağları eritir ve selülit görünümünü ortadan kaldırır.
  • Saçkıran hastalığına karşı tedavi edicidir.

  Anestezik kremler yardımıyla yapılan ağrısız bir işlem olan yüz mezoterapisi, farklı anti-aging tedavileri ile birlikte de uygulanabilir. Mezoterapi uygulamaları ile ilgili bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp