Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Kimyasal Peeling

canlı ve parlak bir cilde sahip olmanın yanı sıra sağlıklı bir cildi elde etmek içinde kimyasal peeling uygulamasında yararlanılabilmektedir. Kimyasal peeling uygulaması ile cildin üst tabakasının nazikçe soyulması mümkün olur. Ciltte biriken ölü hücreler zaman içinde daha soluk bir cilt görünümünün oluşmasına etki ederken aynı zamanda cilt lekeleri, ince çizgiler ve buna benzer cilt sorunlarının da yaşanmasına etki eder. Cildin ölü hücrelerden tamamen arınması için ise kimyasal peeling uygulamasında yararlanılmaktadır. Kimyasal peeling uygulaması hem kolaylığı hem de etkinliği ile en çok tercih edilen cilt yenileme uygulamaları arasında yer almaktadır. Özellikle cilt lekeleri ile ilgili olarak yapılan çalışmalarda lazer ile cilt lekeleri giderilmesi işlemleri ile de tedavi desteklenebiliyor. Cilt lekelerinin giderilmesinde gerçekleştirilecek olan kimyasal peeling ve lazer işlemleri hakkına uzman dermatologdan detaylı bilgileri de alabilirsiniz.

Kimyasal Peeling Nasıl Uygulanır?

Kimyasal peeling uygulaması ile beraber kısa süre içinde cildin sağlıklı alt tabakasını ulaşılması mümkün olur. Canlı ve sağlıkla parlayan bil cilde sahip olmanızı sağlayan uygulama ile sorunlu ve ölü hücre ile donuklaşan üst tabaka soyulur. Kimyasal peeling uygulaması sonrasında normal hayatınıza geri dönmenizde herhangi bir sakınca olmamak ile beraber bu dönemde güneş kremi kullanmanız ve de mümkün olduğu kadar güneş ışınlarında kaçınmanız da tavsiye edilir. Kimyasal peeling uygulaması ortalama olarak dört seans yapılmaktadır. Seans sonrasında güneş koruyucu kullanmanız tavsiye edilir. Seans aralıkları ise bir hafta illa on gün arasında değişim göstermektedir. Tedavi akabinde cilde yatıştırıcı krem uygulaması yapılır. Böylelikle cildin sakinlemesi sağlanır. Kimyasal peeling uygulaması sonrasında cilt daha fazla kolajen üretmeye başlar bu ise özellikle yaşlanma etkilerinin giderilmesi açısından avantaj sağlamaktadır. Bunun yanı sıra üretimi hızlanan elastin ise daha genç ve daha canlı bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Kimyasal peeling uygulaması öncesinde uzman bir dermatolog desteğini almanız ve gerekli cilt analizi sonrasında uzman kişi tarafından işlemin tatbik edilmesini sağlamanız önerilir.

Kimyasal Peeling Kimlere Uygulanmaktadır?

Kimyasal peeling uygulaması yüz bölgesinde ince çizgileri bulunan kişilere uygulanmaktadır. Güneş ve yaşlanma nedeni ile oluşan kırışıklıkların giderilmesini sağlayan peeling sivilce sorunlarının da giderilmesinde etkilidir. Özellikle genişlemiş gözeneklerin iyileştirilmesi ve sıkılaştırılmasında etkin olan kimyasal peeling çil, güneş lekesi, yaşlılık lekeleri, gebeliğe bağlı olarak yaşanan lekelerin giderilmesinde etkinliği bulunmaktadır. Sadece yüz değil aynı zamanda dekolte bölgesi ya da ellerde de kimyasal peeling uygulamasından yararlanılmaktadır.

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp