Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara GRP Tedavisi

Ciltte gençleşme-anti aging uygulamaları içinde yer alan GRP tedavisi, açılımı Growth Factor Rich Plasma olan ve PRP uygulaması ile benzer bir tedavi türüdür. Vampir maskesi ya da kanlı maske olarak da ifade edilen GRP tedavisinin PRP tedavisinden en temel farkı ise PRP’de elde edilen plazmanın, çeşitli aktivatör maddelerin kullanımı ile daha etkili bir hale getirilmesidir. Bu durum, GRP’nin gençleştirme uygulamaları içinde öne çıkmasını sağlamıştır.


GRP tedavisi nedir, nasıl uygulanır?

GRP(growth factor rich plasma) tedavisi kapsamında, kol bölgesinden 10 cc hacminde bir kan alınır. Alınan kan, yaklaşık 10 dakika boyunca santrifüj cihazında yüksek devirde çevrilir. Bu işlemin sonucunda kan hücrelerinden, zengin plazma olarak adlandırılan kısım alınır. Growth factor olarak adlandırılan bu kısım bir aktivatör yardımı ile daha yüksek bir devirde santrifüj ile daha yüksek bir devirde çevrilir. Ortaya çıkan plazma, çok ince uca sahip enjektörler yardımıyla ciltte uygulama yapılacak bölümlere aktarılır. GRP tedavisi ile, cilde uygulanan plazma maddesi hem kolajen hem de elastinin artmasını sağlamaktadır.   GRP tedavisi geniş bir uygulama alanına sahiptir. GRP’nin kullanım alanlarına bakıldığında, ciltte lekelenmeler, sarkma ve kırışıklıklar ilk sırada gelir. Buna ek olarak akne skarları, çatlaklar ve saç dökülmeleri de GRP uygulamalarında tercih edilir. Vücutta birçok farklı bölgede gerçekleştirilebilen GRP gözler de dahil olmak üzere yüzün tamamında uygulanabilir. Buna ek olarak saç dipleri, boyun, basenler, el ve dekolte bölgesi de GRP için uygundur. GRP tedavisi ortalama 3 ile 6 seans arası sürebilir. Yaklaşık 30 dakika ile 40 dakika arasında sürebilen seanslarda, en az 2 buçuk haftalık ara verilebilir. Lokal anestezi ile yapılan GRP tedavisinde çok ince uçlu iğneler kullanılması nedeniyle ağrı hissedilmez.

GRP tedavisinin faydaları nelerdir?

Ciltte gençleşmeyi sağlayan ve daha estetik, sağlıklı bir form sunan GRP tedavisi tercih edilen ameliyatsız medikal estetik uygulamalarından biridir. GRP tedavisinin ön plana çıkan avantajları şu şekilde ifade edilebilir:  

  • Tedavi öncesinde alınan kanda, ayrıştırma uygulaması iki kere yapılır. Böylelikle çok daha etkili ve yüksek değerlere sahip plazma elde edilir.
  • PRP ile GRP tedavisin arasındaki temel farka gelindiğinde, PRP’de alınan kana bir ekstra madde eklenmez. GRP’de ise somon DNA ya da farklı mezoterapi maddeleri eklenebilir.
  • GRP tedavisi bu yönüyle, etkili sonuç veren medikal estetik uygulamaları içindedir.

  Geniş bir kullanım alanına sahip GRP, acısız ve etkili bir estetik uygulama olması nedeniyle tercih edilmektedir. GRP tedavisi ile ilgili bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.      

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp