Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Enzim Peeling

Enzim peeling uygulaması birçok cilt sorunun giderilmesi işleminde tercih edilen uygulamalar arasında yer almaktadır. Güneş lekelerinden gebelik lekelerine kadar birçok cilt sorunun giderilmesinde enzim peeling uygulamasından yararlanılmaktadır. Enzim peeling cildin derinlemesine temizlenmesine destek olmak ile beraber kırışıklıklar içinde çözüm sunabiliyor. Yenilenme olarak da ifade edilen enzim peeling cildin soyulması ile sağlıklı alt tabakaya ulaşılmasını hedef alan işlemdir. Cildin ölü hücrelerden arınmasını sağlayan enzim peeling özellikle üst katmada yer alan lekenin giderilmesinde etkili olması ile biliniyor. Yeni cilt tabakasına ulaşılmasına destek sunan enzim peeling tirozinaz enziminin salgılanmasına da destek olur. Bu enzim ise ciltte pigment oluşumunu sağlayarak istenen sorunun giderilmesine de yardımcı olmaktadır.

Enzim Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

Enzim peeling uygulaması birçok farklı cilt lekesinin giderilmesinde etkili bir uygulamadır. Enzim peeling uygulaması ile beraber cildin sorunlu olan üst tabakası soyulur. Üst tabakanın soyulması ile beraber yeni ve taze bir cilt tabakasına ulaşılır. Cildin soyulması tek başına yeterli olmaz. Aynı zamanda cildin tazelenmesi ve ciltte bulunan ton eşitsizliğinin giderilmesi içinde pigment enziminin sağlanması gerekir. Enzim peeling uygulamasında özel bir maskeden yararlanılır. Uzun süre yüzde bekletilen maske sonrasında ise su ile durulanmaktadır. Enzim peeling uygulaması iki aşamalı bir çalışmadır. Maske uygulaması konusunda uzman dermatolog tarafından yapılmakta olup bi ilk aşamadır. İlk aşama sonrasına ise cilt soyulurken aynı zamanda pigment enziminin de cilde aktarılması gerekir. Bu ise hasta tarafından kullanılacak olan krem ile sağlanır. Ortama iki ya boyunca kullanılacak olan krem günde ortalama iki kez cilde uygulanır. Cilt lekelerinin giderilmesi ve pigment enziminin elde edilmesinde uygulanacak olan krem etkilidir. İşlemler sonrasında leke 2 ile 2,5 ay içinde tamamen ortadan kaybolur. Enzim peeling uygulamasının yapılması işlemleri sonrasında ciltte bulunan lekenin kaybolmasında ortalama süre verilmiş olup bu süre leke çeşidine ve lekenin derinliğine göre değişim göstermektedir. Uygulama detayları ve lekenin ortalama ne kadar süre içinde tamamen yol olacağına dair bilgileri ise uzman dermatolog hastaya aktaracaktır.

Enzim Peeling Kimlere Uygulanmamaktadır?

Enzim peeling uygulaması ile lekelerden tamamen kurtulmanız mümkün olmaktadır. Enzim peeling herhangi bir maddeye karşı duyarlılığı olanlar için önerilmez. Bunun yanı sıra enzim peeling uygulaması gebelere ve emzirenlere de tavsiye edilmemektedir. Uçuk virüsü bulunanlarda ve uygulama öncesinde en az on beş gün içinde lazer veya peeling yaptırmış olan kişiler içinde önerilmez.

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp