Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Diş Eti Estetiği (Gummy Smile)

Doğal ve sağlıklı bir gülüşün önemli parçalarından biri, diş etinin estetik bir forma sahip olmasıdır. Hem ağız ve diş sağlığı hem de estetik görünümle birlikte gelen özgüveni sağlamak adına, diş etinin estetik standartlarda olması tercih edilmektedir. İdeal bir gülümseme için, diş etleri ve dişlerin sahip olması gereken kusursuz uyumda, dizilimin simetrisi ve diğer detaylar önemlidir. Ağız ve diş yapısına göre yapılan bu işlemler gülüş tasarımı kapsamında yapılmaktadır. Gummy smile olarak da adlandırılan diş eti estetiği, Gummy smile, diş eti estetiği işleminin amacı konuşma esnasında diş etlerinin diş yapısına göre normal ölçülerde görünmesini sağlamaktır. Diş sağlığının önemli bir öğesi olan diş etlerinin, diş yapısına göre kısa ya da uzun olması istenmeyen bir görüntüye neden olabilir. Diş etlerinin normal seviyelerin üzerinde çok fazla görünmesi, dişlerin daha kısa görünmesine neden olur. Gummy smile tedavisi ile diş etleri ve diş arasındaki oran ideal seviyeye getirilmektedir.

Diş eti estetiği (gummy smile) nedir ve nasıl uygulanır?

İyi bir gülüşe sahip olmanın adımlarından biri dişlerin diziliminin ve diş eti ile olan uyumunun kusursuz olmasıdır. İlerleyen diş estetik teknikleri ile, gummy smile yani diş eti estetiği, dişlerin ideal simetriye, dizilime ve diş eti uyumuna sahip olmasını mümkün kılmıştır. Gummy smile nedir dendiğinde, bu durum diş etlerinin gereğinden fazla görünmesi ve diş boylarının kısa olmasını ifade eder. Gummy smile estetiği ile bu görüntü ortadan kaldırılabilir. Diş etinin ideal seviyelere gelmesini sağlayan bu işlemde adımlar şu şekildedir:

  • Gummy smile estetiğinde ilk adım diş ile üst dudak arasında, diş etlerinde hangi bölgelere işlem yapılacağının belirlenmesidir.
  • İkinci adımda anestezik krem, uygulama yapılacak bölümlere uygulanır.
  • İlgili diş eti kaslarına botoks yani botulinum toksin uygulaması yapılır. Bu uygulama 15 dakika kadar sürmektedir.

Pembe estetik olarak da adlandırılan diş eti estetiği, yan etki içermeyen bir tedavidir. Anestezik krem eşliğinde yapıldığı için ağrısız olan gummy smile estetiği bir seans ile tamamlanabilir. Rejeneratif, gingivektomi, gingivoplasti, kron boyu uzatma ve botoks gibi teknikleri barındırabilen pembe estetik ideal ve estetik bir gülüş formuna kavuşmak isteyenler için tercih edilmektedir.

Diş eti estetiği faydaları nelerdir?

Diş eti estetiği ile ideal bir gülüş formuna sahip olmak isteyen herkes, istediği diş yapısına kavuşabilir. Pembe estetik uygulaması ile söz konusu olan avantajlar şu şekildedir:

  • Gülüş estetiği ile ilgili sorunlar ortadan kaldırılmaktadır.
  • Diş uzunluğu ile ilgili orantısız görünüm giderilmektedir.
  • Diş iltihapları tedavi edilebilir.
  • Dişlere destek veren dokular eski sağlıklı yapısına kavuşabilir.

  Dişeti gülüşü, yani gummy smile birçok kişinin yaşadığı bir durumdur. Gummy smile nedenleri içinde üst dudağın inceliği, dişlerin küçük olması gibi birçok sebep öne çıkabilir. Diş eti estetiği uygulamaları ile kısa ve ağrısız bir işlemle gummy smile ortadan kaldırılabilir. Diş eti estetiği tedavileri ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp