Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Ben (Nevus) Tedavisi

İnsan bedeninde farklı özelliklere ve renge sahip olan benler bulunmaktadır. Doğuştan var olan benlerin yanı sıra sonrasında da eklenen benler gözlemlenmektedir. Özellikle güneş ışınına çok fazla maruz kalmak ben gelişimini etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Pembeden siyaha kadar farklı renklerde oluşabildiği gibi aynı zamanda büyüklüğünde de değişimler gözlemlenmektedir. Ben (nevus) tedavisi ise kişiyi rahatsız eden ben izlerinin ortadan kaldırılması işlemine verilen addır. Ben ya da nevus tedavisi işlemlerinde kullanılan en etkili yöntem ise lazer tedavisidir. Lazer tedavi uygulaması ile beraber bende oluşan renk dalgası dağıtılır. Ben alanına oluşan renk dalgasının dağılması ile beraber ise ben tamamen ortadan kalkar.

Ben (Nevus) Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ben ya da Nevus tedavisi işlemleri ile ilgili olarak konusunda uzman ve deneyimli dermatolog tarafından alınması gerekir. Konusunda uzman dermatolog gerekli olan işlemler ile ilgili bilgi sunar. Uygulanacak olan lazer tedavisinden ben genişliği önemli bir etkendir. Çok geniş olarak ifade edilen benlerin lazer ile tedavisi pek mümkün olmamaktadır. Geniş çaplı olan ben tedavisi için ise cerrahi müdahale gerekebilir. Cerrahi müdahale ile yük edilebilecek olan benlerin dışındaki tüm benlerin yok edilmesinde lazer ile ben tedavisinden yararlanabilirsiniz. Dermatolog lazerler ben tedavisinde ilk olarak alana anestezi kremi uygular. İşlem sonrasında ise lazer ile benlerin yok edilmesine başlanır. Tek seferde beş illa otuz arası ben silme ya da ben tedavi işlemi yapılabilmektedir. Ben silme ya da ben tedavisi işlemi sonrasında alanda kızarıklık yaşanmaktadır. Uygulama yapılan alana su, sabun ya da kokunun iki gün boyunca sürülmemesi önerilir. Bunun yanı sıra güneş kremi kullanılmalıdır. Ben silme işlemi sonrasında bir hafta içinde ben tamamen yok olur. Bu dönemde işlem yapılan alanda kabuklanma da yaşanabilir. Bu tedavinin bir parçasıdır. Bir hafta sonunda ise ben silme işlemi tamamlanmış olup herhangi bir iz de alanda kalmamaktadır. Elbette işlemlerde uzman dermatolog desteğinin alınması önerilir.

Ben (Nevus) Tedavisi Kimlere Yapılmaz?

Ben tedavisinden hemen herkes yararlanarak sorun olarak görülen bu lekelerden kurutulabilir. Uygulama alanı ve adedi fark etmeksizin işlemler uzman dermatolog tarafından yapılmaktadır. Ben tedavisi bazı kişiler için ise önerilmez. Ben tedavisi uygulaması hamilelerde ve emziren bayanlar için önerilmemektedir. Ben tedavisi aynı zamanda düzenli ilaç kullanan bireyler ve ergenliğini tamamlamamış olan gençler içinde önerilmemektedir.  

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp