Telefon 05345284595   Neorama İş Merkezi No:126 Çankaya/Ankara
Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Yanak Dolgusu

Yanaklar, estetik bir yüz görünümünün en önemli öğelerinden biridir. Yanaklarda, deri altında yer alan yağ dokusu yüzde dolgun ve sağlıklı bir görünüm ortaya çıkarır. Bununla birlikte yanaklarda yer alan doku zaman içinde erimeye başlar. Yağ dokusunun azalması, beraberinde yanakların daha hacimsiz bir görüntüye sahip olmasına neden olur. Bu durum, estetik görüntünün ortadan kalkmasına neden olduğu için çökük bir yanak formuna neden olur. Farklı nedenlerden kaynaklanabilen bu durum, hızlı kilo alıp verme ile de ilişkilendirilmektedir.   Yanak dolgusu işleminde, vücutta doku yapıları içinde en çok yer alan hyalüronik asit yanaklara enjekte edilir. İnsan cildi ile uyumlu olan hyalüronik asit cilde canlılık veren, elastikiyeti artıran bir bileşendir. Cildin su tutma kapasitesinin artması, canlı ve dolgun bir yanak görünümünün ortaya çıkmasını sağlar.

Yanak dolgusu nedir, nasıl uygulanır?

Ameliyatsız estetik uygulamalar içinde yer alan yanak dolgusu, yüz hatlarını belirginleştirmek ve estetik bir görünüme kavuşmak amacı ile tercih edilebilir. Genel olarak, elmacık kemiklerinin yer aldığı bölgenin dolgun görünmesini sağlayan yanak dolgusu aynı zamanda simetri bozukluklarının giderilmesini de sağlar. Yanak bölgesinde istenen estetik forma kavuşmak için tercih edilen uygulamanın adımları şu şekildedir:  

  • Uygulama öncesinde yanak bölgesine anestezik krem uygulanır, bu durum işlem esnasında ağrı ve acı duymamayı sağlar.
  • İşlem yapılacak bölgeye çok küçük uçlu enjektörler yardımı ile dolgu malzemesi enjekte edilir.

  Dolgu uygulamasının ardından dikkat edilmesi gereken ilk konu, iki saat kadar dik pozisyonda durmaktır. Bununla birlikte ilk bir gün ağır fiziksel aktivitelerden uzak durmak önemlidir. Dolgu yapıldığı gün spor yapılmaması da önerilmektedir. Buna ek olarak bir hafta boyunca cilt bakımı yapılmamalı, iki gün boyunca da havuza girilmemelidir. Güneşin etkilerinden korunmak adına, ilk birkaç gün güneş koruyucu ürünler tercih edilmelidir.

Yanak dolgusu faydaları nelerdir?

Ameliyatsız, ağrısız yüz estetiği uygulamalarından biri olan yanak estetiğinin öne çıkan faydaları şu şekildedir:  

  • Yanaklarda, yüzün estetik yapısı ile uyumlu bir form elde edilir.
  • Orantısal olarak en ideal yüz şekline kavuşulması sağlanır.
  • Kısa süren ve ağrısız bir işlem olması nedeniyle aynı gün içinde sosyal aktivitelere dönülebilir.

  Yanak dolgusu fiyatları, kullanılan dolgu malzemesi ve miktarı değişkenlik gösterebileceğinden değişebilir. Yanak dolgusu işlemi ile ilgili bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.  

Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum