Telefon 05345284595   Neorama İş Merkezi No:126 Çankaya/Ankara
Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Şakak Dolgusu

Yüz yapısı zaman içinde bir hacim kaybı yaşar, özellikle orta yaşlarla birlikte bu hacim kaybı daha fazla ön plana çıkar. Şakaklar, yüz yapısında ileri yaş kaynaklı bu değişimin en çok görüldüğü alanlardan biridir. Estetik bir görünüme sahip olmak için, şakaklardaki yağ dokusunu yeniden kazanmayı sağlayan şakak dolgusu en çok tercih edilen uygulamalardan biridir.   Şakak dolgusu işleminde cilt yapısı ile uyumlu, ciltte genç ve elastik bir forma kavuşmayı sağlayan hyalüronik asit kullanılmaktadır. Mini enjektörlerle yapılan işlem ağrısız medikal estetik uygulamalarından biridir. Gençleştirici, anti aging işlemlerden olan şakak dolgusu en çok tercih edilen yüz dolgusu tekniklerinden biridir.

Şakak dolgusu nedir, nasıl uygulanır?

Şakak bölgesi, insan yüzünde hafif çukur bir bölge olarak nitelendirilebilir. Yağ dokusunun zaman içinde gücünü kaybetmesiyle çöküntünün görülebildiği şakaklar, yüzü zaman içinde aşağı çekebilir. Bu durum kaşların sarkmasına, alnın daha yaşlı bir görünüme bürünmesine neden olabilir. Şakak bölgesinde yer alan deri, cildin diğer bölgelerindeki deri yapısına göre daha incedir. Mimik etkisiyle, zaman içinde burada kırışıklıklar da görülebilir, göz kapağı sarkması söz konusu olabilir. Şakak dolgusu, cilt yapısı ile uyumlu hyalüronik asit yardımıyla bu bölgeyi toparlar ve eski formuna kavuşturur. Şakak dolgusunun uygulama adımları şu şekildedir:  

  • Şakak dolgusu öncesinde uygulama yapılacak alanda lokal anestezi etkisi olan krem sürülür.
  • Anestezinin etkisini göstermesi için 15 dakikaya yakın beklemenin ardından, alan dezenfekte edilir.
  • Uygulama yapılacak alana dolgu malzemesi ince uçlu iğne ile enjekte edilir.
  • Uygulama yaklaşık 25 dakika sürmektedir.

  Şakak dolgusunda işlemin etkisi hemen ortaya çıkar ve hasta aynı gün içinde normal yaşamına geri dönebilmektedir.

Şakak dolgusunun faydaları nelerdir?

En etkili gençleştirici-antiaging uygulamalardan biri olan şakak dolgusu, 18 ile 65 yaş arasındaki herkese uygulanabilir. Şakak dolgusunun öne çıkan bazı faydaları şu şekildedir:  

  • Şakakların daha hacimli görünmesini sağlar, bu da dinç ve dinamik bir estetik görünüm sunar.
  • Şakak bölgesinde mimik kaynaklı çizgilerin giderilmesinde etkilidir.
  • Şakaklara uygulanan dolgu alnın toparlanmasını ve kaşların kalkmasını sağlar.
  • Kırışıklıkların giderildiği işlem sonucunda daha genç ve canlı bir görünüm ortaya çıkar.

  Uygulamanın ardından etkilerini kısa süre içinde gösteren şakak dolgusu, etkisini bir yıldan uzun süre gösterebilir. Hyalüronik asitin zaman içinde etkisini yitirmesi nedeniyle, 1 yıldan sonra etkinin azalması söz konusudur. Bu durumda dolgu işlemi tekrarlanabilir. Şakak dolgusu ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum