Telefon 05345284595   Neorama İş Merkezi No:126 Çankaya/Ankara
Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek ağı estetiği, ameliyatsız estetik metotları içinde en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. İp yöntemi ile yüz germe tekniği olarak bilinen örümcek ağı estetiği ile cilt, genç ve estetik bir forma kavuşturulmakadır. İşlem süresinin kısa olduğu örümcek ağı estetiği, sonuçların kısa süre içinde görüldüğü teknikler arasındadır. Örümcek ağı estetiğinde kullanılan ipler cilt yapısı ile uyumludur, bu da etkili sonuç almayı sağlayan bir durumdur.   Biyouyumlu olarak nitelendirilen ipler, örümcek ağı estetiği ile cilt yapısı altında yer alan ve dokuların yenilenmesini sağlayan kolajen ve elastin yapılarının üretilmesini tetikler. İlerleyen yaş ve çeşitli çevresel faktörler nedeniyle ciltte kolajen ve elastinin zayıflaması, ciltte sarkmalara neden olabilir. En etkili estetik uygulamalardan biri olan örümcek ağı estetiği, bu durumu etkili bir şekilde sonlandırır.

Örümcek ağı estetiği nedir, nasıl uygulanır?

Yüzde oluşan çizgiler ve ilerleyen yaşa bağlı ortaya çıkan sarkmalar, estetik açıdan istenmeyen bir görüntü ortaya çıkmasına neden olabilir. Hızlı kilo alıp vermek, sağlıksız beslenme bu nedenler içinde yer alabilir. Örümcek ağı estetiği, sarkma ve gıdı oluşumu gibi estetik sorunlar üzerinde etkilidir. Örümcek ağı - ip yöntemi ile yüz germe işleminin adımları şu şekildedir:  

  • Örümcek ağı estetiğinde genel anestezi uygulanmamaktadır. Topikal anestezik krem kullanılmaktadır.
  • Yüz germe işleminde, cilt yapısı ile uyumlu ipler çok ince uçlu iğneler yardımı ile cilt altındaki tabakaya yerleştirilir.
  • Yüzde dikiş ve benzeri cerrahi izlerin yer almadığı örümcek ağı estetiğinde, kızarma ve morluklar çok hafif düzeyde olmakla birlikte, kısa süre içinde ortadan kaybolmaktadır.

  Örümcek ağı estetiğinde kullanılan biyouyumlu ipler kendiliğinden kaybolmaktadır. Tamamen zararsız yapıda olan bu iplerle, güvenli ve etkili bir işlem gerçekleştirilebilir.

Örümcek ağı estetiği uygulamasının faydaları nelerdir?

Yüz estetiğinde en çok tercih edilen uygulamalardan örümcek ağı estetiğinin öne çıkan faydaları şu şekildedir:  

  • Ameliyatsız yüz germe işlemi son derece güvenlidir.
  • İşlemde kullanılan ipler, bio uyumludur ve cilt açısından zarar teşkil etmez.
  • Uygulama, etkisini iki yıla kadar sürdürmektedir.
  • Uygulama sonrasında günlük yaşama dönülebilmektedir, ağrı ve rahatsızlık oldukça düşük düzeydedir.
  • Ciltteki ince çizgiler ve kırışıklıklar üzerinde son derece etkilidir.
  • Tekrarlanabilen bir uygulamadır.

  Cilt dokusunun kolajen üretimini tetiklemesi, basit bir uygulama olması ve etkilerini net bir şekilde göstermesi ile tercih edilen örümcek ağı estetiği hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum