Telefon 05345284595   Neorama İş Merkezi No:126 Çankaya/Ankara
Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Kemik Dolgusu

Dermal dolgu uygulamaları içinde yer alan kemik dolgusu, doku yapısı içinde en çok bulunan yapılardan hyalüronik asitin elmacık kemiği ve burun kemiği gibi bölgelere enjekte edilmesi ile yapılan bir işlemdir. Yüzdeki orantısal problemlerin giderilebileceği, çene bölgesindeki kemiklerin daha belirgin olmasını sağlayan kemik dolgusu, hacim kaybını gidermede uygulanabilir. Kemik dolgusunun en önemli uygulama alanlarından biri de yüz estetiğinde ön planda bir yapı olan elmacık kemiğini ön plana çıkarmaktır.Ankara Kemik Dolgusu

Kemik dolgusu nedir, nasıl uygulanır?

Ankara Kemik dolgusu, medikal estetik alanında yapılan diğer dolgulara göre kalıcılığı yüksek bir işlemdir. Yapılan araştırmalar kemik dolgusunun diğer dolgu türlerine göre iki kat daha kalıcı olduğunu göstermiştir. Anestezi altında yapılan kemik dolgusu işlemi, ağrısız ve kısa bir uygulamadır. Kemik dolgusu uygulamasının adımları şu şekildedir:  

  • Dolgu yapılacak bölgeye lokal anestezi yapılır, bu şekilde işlem esnasında herhangi bir ağrı hissedilmez.
  • İlgili bölgelere dolgu, çok ince uçlu enjektörler yardımıyla yapılır.
  • Dolgu işlemi yaklaşık olarak 25 dakika sürmektedir.

  Dolgu işleminin ardından günlük yaşama kalındığı yerden devam edilebilir. Cerrahi bir işlem içermemesi nedeniyle operasyon izi söz konusu değildir. Kemik dolgusu uygulamasının kalıcılığı 2 yıla kadar çıkabilir. Dolgunun oturması için gerekli olan süre yaklaşık iki haftadır. Bununla birlikte ilk 10 gün boyunca cilt bakımı yapılmamalı, ilk 24 saat içinde ise fiziksel aktivitelerden kaçınılmalıdır.

Kemik dolgusunun faydaları nelerdir?

Kemik dolgusu, estetik görünüm üzerinde etkili olan elmacık kemiği, çene kemiği gibi bölgelerde hacimli ve diri bir görüntü için tercih edilebilir. Kemik dolgusunun öne plana çıkan faydaları şu şekildedir:  

  • Hyalüronik asit gibi vücutla uyumlu bir madde kullanılması nedeniyle yan etki içermez.
  • İşlem sonrasında oluşabilen kızarıklıklar oldukça düşük düzeydedir ve kısa süre içinde geçer.
  • Kalıcılığı diğer dolgu işlemlerine göre iki kat fazladır.
  • Yarım saatten kısa süren bir işlemdir.

  Kemik dolgusu fiyatları, her hasta için uygulanan dolgu malzemesi ve dolgu miktarı değişkenlik gösterebileceğinden, farklı olabilir. Kemik dolgusu işlemleri ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum