Telefon 05345284595   Neorama İş Merkezi No:126 Çankaya/Ankara
Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altı, estetik bir yüz görünümünün önemli öğelerinden biridir. Uyku düzeninin ideal seviyede olmaması, vücudun fazla yorulması ve sigara-alkol gibi zararlı maddelerin yoğun şekilde kullanılması zaman içinde göz altlarında sorunlar yaratabilir. Buna ek olarak bazı sağlık sorunları neticesinde de göz altlarında olumsuz etkiler görülebilir. Bu etkiler içinde şişlik, çöküntü ve sarkıklık yer almaktadır. Birçok farklı nedenden doğabilen göz altı sorunlarına karşı, göz altı ışık dolgusu daha sağlıklı ve estetik bir göz altı formuna kavuşmak için tercih edilmektedir.

Göz altı ışık dolgusu nedir, nasıl uygulanır?

Göz altı ışık dolgusu, çok tercih edilen medikal estetik uygulamalarından biridir. Uygulama ile göz altındaki morluklar ve siyahlıklar iyileştirilir. Göz altındaki yorgun görüntünün giderilmesi, göz altındaki sarkma ve çöküntülerin ortadan kaldırılması daha genç ve estetik bir görünüme sahip olmayı sağlar. Göz altındaki sorunların en önemli nedeni, gözün alt bölgesinde bir hacim eksikliği görülmesidir. Yüz dolgusu uygulamalarında kullanılan hyalüronik asit maddesinin göz altına enjekte edilmesi ile göz altı hem hacimli hem de daha açık renkli bir yapıya bürünebilir. Göz altı ışık dolgusu işleminin adımları şu şekildedir:  

  • Göz altı ışık dolgusunun ilk adımı, göz altında ilgili bölgelere anestezik krem uygulanmasıdır. Bu sayede işlem esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez.
  • Dolgu yapılacak alan, anestezinin ardından özel bir solüsyon ile dezenfekte edilir.
  • Çok ince uçlu iğneler yardımı ile göz altlarına dolgu maddesi enjekte edilir.
  • İşlem yaklaşık 20 dakika içinde sonlandırılır.

  Göz altı ışık dolgusu işleminin sonrasında günlük aktivitelere devam edilebilir. Cerrahi bir işlem içermemesi nedeniyle, herhangi bir operasyon izi söz konusu olmaz.

Göz altı ışık dolgusu uygulamasının faydaları nelerdir?

Göz altı ışık dolgusu, göz altlarında estetik problemler olan, 18 ile 65 yaş arasındaki herkes için uygundur. Hamileler ve emzirme dönemindeki kadınlar, pıhtılaşma sorunu olanlar ve diyabet hastaları içinse doktor görüşü gereklidir. Uygulamanın öne çıkan faydaları şu şekildedir:  

  • Göz altı dolgusu ile birlikte, göz altlarındaki morluk ve siyahlıklar ortadan kaldırılır.
  • Göz altı bölgesi daha hacimli ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.
  • İşlemin kalıcılık süresi yaklaşık 1 yıldır. Düzenli uygulama yapıldığında ise daha uzun süreli etki söz konusu olabilir.

  En yaygın ameliyatsız estetik uygulamalardan biri olan göz altı ışık dolgusu, göz altlarının hem daha hacimli ve sağlıklı, hem de daha parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar. Göz altı dolgusu fiyatları ve diğer konularla ilgili bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.    

Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum