Telefon 05345284595   Neorama İş Merkezi No:126 Çankaya/Ankara
Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Fransız Askısı

Ameliyatsız estetik uygulamalar içinde yer alan Fransız askısı, cilt altına yerleştirilen özel iplerin yardımı ile ciltteki sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesini hedefleyen bir işlemdir. Lokal anestezi yardımıyla çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilen ve uygulama sonrasında günlük yaşama devam etmeyi mümkün kılan Fransız askısı uygulaması, yüz mimiklerinde kısıtlamaya yol açmayan ve etkilerin uzun süreli görüldüğü bir işlemdir. Cerrahi bir işlem olmaması nedeniyle iz bırakmayan Fransız askısında, Fransa’da üretilen özel ipler kullanılmaktadır.

Fransız askısı nedir, nasıl uygulanır?

Yüz estetiğinde, özellikle orta yaşlardan itibaren hacimli ve bebeksi bir görünüm sağlayan kolajen ve hyalüronik asitin yapısında azalma görülmektedir. Bu yapıların azalması ciltte kırışıklık ve sarkma gibi sorunlara yol açar. Fransız askısı uygulaması, 30 ile 65 yaş arasında erkek ve kadınlar için önerilen bir estetik uygulamadır. Ameliyatsız yüz germe uygulaması ile yapılan askılama, sarkmaları giderecek bir şekilde yukarı doğru kaldırır ve daha estetik, genç bir görünüme kavuşmayı sağlar. Fransız askısı uygulamasının adımları şu şekildedir:  

  • Fransız askısı estetiği lokal anestezi altında gerçekleştirilir.
  • Vücut yapısı ile uyumlu, Fransa üretimi medikal ipler cilt altına yerleştirilir.
  • Cilt altına gerilen ipler gerildikten sonra, yüzde istenen gergin form elde edilir.
  • İpler sabitlendikten sonra uygulama sona erer.

  Fransız askısı uygulaması elmacık kemikleri, yanak, kaş, boyun, çene altı gibi bölümler için uygulanabilir. Bununla birlikte, bacak, kol, kalça ve göğüs gibi vücudun farklı bölümlerinde de Fransız askısı uygulaması mümkündür.

Fransız askısı uygulamasının faydaları nelerdir?

Ameliyatsız yüz germe uygulaması Fransız askısının ön plana çıkan faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Cilt yapısı ile uyumlu ipler kullanıldığı için, doğal bir görünüm elde edilmektedir.
  • Fransız askısı uygulamasında mimiklerin doğal yapısı korunur.
  • Kaş düşüklüğü gibi sorunlar giderilir, elmacık kemikleri ve yüzün oval yapısı belirgin hale getirilir.
  • Yüz yapısı daha genç bir forma kavuşturulur.
  • Medikal iplerin kullanımı ile cilt yapısında kolajen üretimi tetiklenir. Bu durum cildin yenilenmesini ve daha genç bir görünüme kavuşmasını sağlar.

  Basit ve ağrısız bir gençleştirme uygulaması olan Fransız askısının ardından birkaç gün dinlenmek ve çene hareketleri sınırlı tutmak önemlidir. Birkaç gün yüz üstü yatmamak ve cilde masaj yapmamak da, Fransız askısı sonrası dikkat edilmesi gerekenler içindedir. Fransız askısı fiyatı ve diğer konularla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum