Telefon 05345284595   Neorama İş Merkezi No:126 Çankaya/Ankara
Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Fraksiyonel Lazer

Karbondioksit fraksiyonel lazer, ameliyatsız estetik uygulamalar içinde yer alan ve birçok cilt sorunun giderilmesinde görev alan özel bir işlemdir. Sivilcenin yanı sıra yanık, yara izlerinin tedavisinde kullanılan fraksiyonel lazer, aynı zamanda çatlak ve kırışıklıkların giderilmesinde de kullanılmaktadır.   Cilt gençleştirme odaklı uygulamalar arasında yer alan fraksiyonel lazer, ciltteki gevşemelerin, kırışıklıkların ve yaşlanma kaynaklı değişimlerin giderilmesinde kullanılabilmektedir. Dermatolojik uygulamalar içinde yer alan fraksiyonel lazer, cilt hasarlarını onaran bir lazer estetik uygulamasıdır. Lazerler, ciltte uygulandıkları bölgelerde istenen etkiyi yaratabilmektedir. Karbondioksit fraksiyonel lazer, ciltte uygulandıkları alanlarda derinliği kontrol edebilen, dokudaki suya tutunarak dokuyu buharlaştıran özelliğe sahiptir.

Fraksiyonel lazer nedir, nasıl uygulanır?

Lazerler, estetik uygulamalar içinde ameliyatsız, etkili sonuç veren tedaviler olması nedeniyle tercih edilmektedir. Ciltte yara izleri, lekeler, ince kırışıklıkları gidermek için kullanılan CO2 fraksiyonel lazer işlemi, daha genç ve parlak bir cilt yapısına sahip olmak adına etkilidir. Kısa bir iyileşme süresi olan fraksiyonel lazer uygulamasında 10,600nm dalga boyunda lazerler kullanılır. Uygulamanın adımları ise şu şekildedir:  

  • CO2 fraksiyonel lazer uygulaması öncesinde, işlem yapılacak alana anestezik krem sürülmektedir.
  • Bölgenin uyuşturulmasının ardından lazer uygulaması ilgili yerlere yapılır.
  • İşlem sonrasında ağrı ve sızı çok hafif düzeyde olabilir.

  Lazer uygulamasının ardından ciltte küçük noktalar oluşabilir, bu fraksiyonel lazer uygulamasında normaldir. Bu izlerin birkaç gün içinde dökülmesi beklenir.

Fraksiyonel lazer uygulamasının faydaları nelerdir?

Kusursuz ve estetik bir cilt yapısına sahip olmak için tercih edilen fraksiyonel lazer uygulaması, ciltte derinlere inebilmesi ve etkilerini kısa süre içinde göstermesi ile öne çıkmaktadır. Uygulamanın başlıca avantajları ise şu şekildedir:  

  • CO2 fraksiyonel lazer, diğer lazer uygulamalarından farklı olarak düşük seviyede doku reaksiyonu gerçekleştirir.
  • Ağrısız bir işlemdir.
  • İyileşme süreci oldukça kısadır ve enfeksiyon ihtimali çok zayıftır.

  Fraksiyonel lazer uygulaması, ortaya koyduğu etkili sonuçlarla lazerle yapılan estetik işlemler içinde son birkaç yıl içinde öne çıkmayı başarmıştır. Cilt çatlaklarının tedavisinde, 3 seansa kadar fraksiyonel lazer  uygulaması yeterli olurken, farklı cilt sorunlarında süreç değişkenlik gösterebilir. Fraksiyonel lazer estetik uygulaması fiyatları ve işlem süreci ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum