Telefon 05345284595   Neorama İş Merkezi No:126 Çankaya/Ankara
Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Fokuslu Ultrason

Ameliyatsız gençleştirme uygulamaları içinde yer alan fokuslu ultrason, Focus USG ya da ultrasonla yüz gençleştirme, anti-aging işlemi olarak da bilinmektedir. Yüzümüz, estetik ve genç bir görünümün en önemli öğelerinden biridir. Focus USG teknolojisi yardımıyla gerçekleştirilen gençleştirme işlemi, kısa süren ve iyi bir etki gösteren uygulamalar içindedir. Fokuslu ultrason işleminde, focus USG yardımı ile cildin alt katmanlarına ulaşılır ve bu bölgelerde kolajen üretiminin artırılması için yenilikçi bir teknik kullanılır. Ses dalgalarının yardımı ile kolajen üretiminin uyarıldığı işlem, cildin daha gergin, sıkı ve elastik bir forma kavuşmasını sağlayan kolajenin artması için önemlidir. Ultrason dalgaları yardımıyla kolajenin artması, nem oranı yüksek ve daha sağlıklı, genç bir cilde sahip olmayı etkiler.

Fokuslu ultrason nedir, nasıl uygulanır?

Ameliyatsız yüz germe, gençleştirme teknikleri içinde yer alan fokuslu ultrason, ultrason dalgalarının kullanıldığı bir estetik uygulaması tekniğidir. Fokuslu ultrasonda, ultrasonik işlemler kapsamında cildin alt katmanları bir monitör yardımı ile görüntülenebilir. Uygulama adımları şu şekildedir:  

  • Ultrason dalgalarının kullanıldığı ekipmanlar cilt ile temas eder.
  • Üst cilt ve cildin alt katmanları görüntülenir.
  • Hangi alana uygulama yapılacağı belirlendikten sonra cildin ilgili bölgelerine ses dalgaları gönderilir.
  • Cilt altında oluşan ısı hasarları, cilt dokusunun yeni kolajen üretimini tetikler.
  • Kolajen üretilmesi, ciltte sıkılaşmayı, gençleşmeyi sağlar.

  Kolajen, özellikle bebeklerin cilt yapısında çok fazla bulunan, zaman içinde insan cildindeki ağırlığı azalan bir maddedir. Kolajenin etkisini kaybetmeye başladığı 40’lı yaşlarla birlikte çeşitli cilt sorunları ön plana çıkabilir. Sarkma, gevşeme ya da kırışıklık gibi sorunların görülmesiyle birlikte, fokuslu ultrason gibi kolajen üretimini artırmaya odaklı estetik teknikler kullanılabilir.

Fokuslu ultrason uygulamasının faydaları nelerdir?

Fokuslu ultrason uygulaması, ameliyatsız bir işlem olması nedeniyle işlem sonrasında ciltte herhangi bir iz bırakmayan uygulamalardandır. Farklı cilt sorunları için tercih edilebilen fokuslu ultrason, ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamalarından biri olarak aşağıdaki durumlarda tercih edilebilir:  

  • Göz çevresinde kaz ayaklarının giderilmesi
  • Çene bölgesindeki sarkmaların giderilmesi
  • Göz kapağı sarkmasının engellenmesi
  • Gıdı ve yanaktaki sarkmaların engellenmesi

  Fokuslu ultrason buna ek olarak sarkma, kırışıklık ve diğer cilt sorunları için de tercih edilebilir. İşlem süresinin yaklaşık olarak 45 dakika olduğu fokuslu ultrason işlemi, tek bir seansla ciltte istenen sıkı ve estetik forma kavuşmayı sağlar. Bir ay içinde etkileri ortaya çıkmaya başlayan uygulamada net sonuçların ortaya çıkması için 6 ay beklenebilir. Fokuslu ultrason uygulaması ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.    

Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum