Telefon 05345284595   Neorama İş Merkezi No:126 Çankaya/Ankara
Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Çene Dolgusu

Estetik açıdan, yüz simetrisi içinde çene oldukça önemli bir noktadadır. Çenenin simetrik standartlara uygun olması yüzün daha çekici bir forma bürünmesini sağlar. Çene dolgusu uygulaması ile çenedeki şekil bozuklukları kolay bir şekilde giderilebilmektedir. Cerrahi bir işleme gerek olmadan yapılan çene dolgusu ile, yüzle orantılı bir çene ortaya çıkmaktadır.

Çene dolgusu nedir, nasıl uygulanır?

Ağrısız ve basit medikal estetik uygulamaları içinde yer alan çene dolgusu hem çenedeki şekil bozukluklarını gidermek hem de daha estetik bir çene formu yakalamak için tercih edilmektedir. Çene dolgusu işleminde, ilgili bölgelere cilt yapısında en çok bulunan bileşen olan hyalüronik asit enjekte edilir. Hyalüronik asitin enjekte edilmesi, çenenin ilgili bölgelerinin kavis ve diğer estetik detayları bakımından yüzle uyumlu olmasını sağlar. Cerrahi bir işlem içermemesi bakımından herhangi bir operasyon izinin söz konusu olmadığı çene dolgusu, aynı gün içinde sosyal yaşama geri dönülebilecek bir işlemdir. Tedaviden önce alerji testinin yapılması gerekli olan işlemde dolgu malzemeleri içinde kolajen, hyalüronik asit, yağ hücreleri gibi bileşenler yer alabilir. Çene dolgusu işleminin adımları şu şekildedir:  

  • Çene dolgusu öncesinde dolgu uygulanacak bölgeler belirlenir.
  • Anestezi kremi ile dolgu yapılacak alan uyuşturulur.
  • Dolgu enjeksiyonu yaklaşık 15 dakikalık bir süre içinde tamamlanır.

  Çene dolgusunun ardından, günlük yaşama aynı gün içinde dönülebilir Herhangi bir operasyon izinin yer almadığı işlem sonrasında bandaj gerekl değildir. İşlem sonrasında çene bölgesine fiziksel temas birkaç gün önerilmez, kontrol seansı ise 2 hafta içinde gerçekleşebilir.

Çene dolgusunun faydaları nelerdir?

Çene dolgusu işlemi, estetik bir yüze sahip olmak isteyenler için en popüler uygulamalar içindedir. İşlemin öne çıkan faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Ağrısız ve acısız bir uygulamadır.
  • İşlem sonucunda çene, yüzün estetik yapısı ile uyumlu bir forma kavuşabilir.
  • Çene bölgesindeki fazla yağların giderilmesi için kullanılabilir.

Çene estetiği, yüzde simetri bozukluklarının kolay bir şekilde giderilmesi için tercih edilen uygulamalardan biridir. Çene dolgusu fiyatları, işlem esnasında uygulanacak dolgu türü ve miktarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Çene dolgusu ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum