Telefon 05345284595   Neorama İş Merkezi No:126 Çankaya/Ankara
Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Burun Dolgusu

Burun, genel yüz estetiğinde önemli bir noktada olan bir organımızdır. Burunda yer alan şekil bozuklukları ya da simetri problemlerinde, burun estetiği uygulamaları sıkça tercih edilmektedir. Burun dolgusu, burun estetiği işlemleri içinde yer almasına karşın cerrahi bir işlem içermez. Burun estetiği (rinoplasti) alanında yapılan işlemlerle kıyaslandığında burun dolgusu hem etkili sonuçlar veren hem de iyileşme süreci çok hızlı estetik uygulamalardandır. Burunda, ilerleyen yaşa bağlı nedenlerin yanı sıra yer çekimi, güneş ya da kolajenin azalması nedeniyle çeşitli estetik problemler görülebilir. Yüzün genelinde yağ oranının azalması, sarkma gibi sorunlara yol açar. Sarkma ve çukurlar burunda da görülebilmektedir. Dolgu işlemi, hızlı ve ağrısız bir işlemle istenen bölgenin daha estetik bir hale kavuşmasını sağlar.

Burun dolgusu nedir, nasıl uygulanır?

Dolgu uygulamaları yüzde birçok noktada gerçekleştiği gibi butun için de uygulanmaktadır. Sarkma ve çökme gibi durumlar, burnun yüz estetiğinde zaman içinde istenmeyen bir forma kavuşmasına neden olabilir. Burnun yapısının yüz hatlarıyla uygun olmaması birçok kişinin şikayetçi olduğu bir durumdur. Burundaki çöküş ve boşluklar, kontor eksiklikleri ya da simetrik olarak uygun olmayan durumlar, ideal dolgu malzemelerinin kullanımı ile ortadan kaldırılabilir. Cerrahi bir işlem barındırmayan, aynı gün içinde günlük yaşama devam etmenin mümkün olduğu burun dolgusu işlemleri estetik bir burun yapısına sahip olmak isteyenler için avantajlıdır. Rinoplasti ameliyatlarından farklı olarak burun dolgusunda bir kesi vb. olmaz, bu da cerrahi operasyon izi ya da uzun iyileşme sürelerini gerekli kılmaz. Burun dolgusunun adımları şu şekildedir:

  • Burun dolgusu işleminden önce burunda nasıl bir yapı istendiği belirlenir.
  • Burun dolgusu yapılacak alan belirlenir ve anestezi kremi uygulaması ile bölgenin uyuşması sağlanır.
  • Vücutta en çok yer alan bağ dokusu bileşenlerinden hyalüronik asit, çok ince uçlu enjektörler yardımı ile burnun ilgili bölümlerine verilir.

İşlem adımları yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Estetik uygulamasının ardından hasta, aynı gün içinde günlük faaliyetlerine geri dönebilir.

Burun dolgusu faydaları nelerdir?

Burun dolgusu tedavisi en çok tercih edilen estetik uygulamalarından biridir. Burun dolgusu fiyatları, uygulanacak dolgu türü ve miktarına bağlı olduğu için bu durum her hasta için farklılık göstermektedir. Burun dolgusunun öne çıkan faydaları şöyle sıralanabilir:

  • Burun kemerinin yok edilmesini sağlar.
  • Kemerin etrafının dolgu ile aynı seviyeye getirilmesi, kemer görünümünü yok eder.
  • Burnun ucuna yapılan uygulamalar, burnun daha kalkık ve estetik görünmesini sağlayabilir.
  • Burundaki eğrilikler bu uygulama ile yok edilebilir.

  Ameliyatsız burun estetiği uygulamalarından olan burun dolgusuyla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum