Telefon 05345284595   Neorama İş Merkezi No:126 Çankaya/Ankara
Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Boyun Gıdı Dolgusu

Boyunda gıdı sorunu hem erkeklerde hem de kadınlarda yaygın görülen bir durumdur. Bir bölgesel yağlanma sorunu olarak ele alınabilecek boyun gıdısında, ilerleyen yaşın etkisi önemli olsa da genetik faktörler de söz konusudur. Boyundaki gıdıyı gidermek için kilo verme yöntemlerini tercih edenler olsa da kilo, gıdının giderilmesi için başlı başına bir çözüm değildir. Boyun gıdı dolgusu bu noktada devreye giren bir estetik çözümüdür. Boyun gıdı dolgusunun alınması, daha genç bir görünüm ortaya koymasından ötürü gençleştirici, anti-aging uygulamalar içinde de ele alınmaktadır. Yaş fark etmeksizin herkes için uygulanabilecek bu teknik, sadece hamilelik sürecinde olan ya da emziren kadınlar için uygun değildir.

Boyun gıdı dolgusu nedir, nasıl uygulanır?

Boyun gıdı dolgusu, sarkma ve kırışıklıkların giderilmesinin yanı sıra gıdı sorunun da ortadan kalması için uygulanan bir tekniktir. Boyun gıdı dolgusu işlemi kapsamında yağ alım uygulaması olan liposuction ve germe teknikleri bir arada uygulanabilir. Anestezi eşliğinde yapılan ağrısız estetik operasyon ile etkili sonuçlar alınmaktadır. Boyun gıdı dolgusu işleminde aşağıdaki adımlar takip edilir:

  • Boyun gıdı dolgusu işlemi öncesinde hasta operasyona hazır hale getirilir.
  • Boyun bölgesinde lokal anestezi uygulaması yapılır.
  • Özel ince uçlu iğneler ile dolgu işlemi uygulanır.
  • Bir kesi işlemi yapılmaz. Bu nedenle operasyon izi olmaz.

Anestezik krem uygulaması nedeniyle ağrısız bir işlem olan dolgu, basit ve risksiz bir medikal estetik uygulamasıdır. Bununla birlikte uygulama kalıcı sonuç vermez. Bu nedenle belli periyotlarla işlemin tekrarlanması, istenen boyun formuna kavuşmak anlamında önemlidir.

Boyun gıdı dolgusunun faydaları nelerdir?

Boyunda oluşan gıdı yapısı birçok kişi için rahatsız edici olabilir. Ağrısız, etkileri uzun süren basit bir işlem olan boyun gıdı dolgusu bu nedenle avantajlıdır. İşlemin öne çıkan faydaları ise şu şekildedir:

  • Boyundaki gıdının giderilmesi daha zarif ve sağlıklı bir görünüme kavuşmayı sağlar.
  • Gençleştirici bir etki içermesi nedeniyle anti-aging bir uygulamadır.
  • Gıdının gergin bir görünüm alması, daha zayıf bir görünüm yaratır.
  • Yapılan araştırmalara göre 10 yaşa kadar genç bir görünüm söz konusu olabilir.

  En çok tercih edilen estetik uygulamalar içinde yer alan boyun gıdı dolgusu ile ilgili bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.  

Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum