Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Medikal Cilt Bakımı

İnsanların yaşı ilerledikçe veya çeşitli farklı nedenlerden dolayı cildi yaşlanabilir veya tahriş olabilir. Bu durumun önüne geçmek için ise düzenli ve güvenilir bir medikal cilt bakım hizmet alınması gerekir. Bu sayede cildinizin yapısının zamanla bozulmasına engel olarak daha sağlıklı bir cilt yapısına sahip olabilirsiniz.

Kimler Yaptırabilir?

İnsanların cildi zaten kendisini belirli bir yaşa kadar yenilemeye devam eder. Cilt bakımı için önerilen yaş ise 28’dir. Kadın bireylerde genel olarak regl zamanlarında gerçekleşen cilt yenilenmesi 28 yaşından sonra yavaş bir şekilde sona erer. Bundan dolayı da 28 yaşından sonra ek olarak cilde bazı bakımlar yaptırılmalıdır.

Cilt bakımına ne kadar çok erken bir başlangıç yapılırsa gelecekte de o kadar iyi bir cilt görünümüne sahip olunur. Bundan dolayı da cilt bakımına en erken 25 yaşından başlanmalıdır. Bu sayede daha iyi bir şekilde cilt bakımı süreci uygulanabilir. Ayrıca daha çok yaşa bakmadan cilt yaşına göre hareket etmek de oldukça etkili bir adım olacaktır. Biyolojik açıdan yaşı 40 olan birisi düzenli ve sağlık bir şekilde cilt bakımı yaptırarak cildinin yaşını 28-30 yaşlarına kadar gençleştirebilir.

Medikal Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Medikal cilt bakımı yaptıran bireyler yaptırmayan bireylere oranla birçok faydadan yararlanır.

  • Medikal Cilt Bakımı, insan cildinin yağ seviyesini doğru bir oranla düzenler ve aşırı derecede fazla cilt yağlanmasını ya da ortamdaki düşük nem seviyesi nedeniyle ciltteki pullanmayı ve deri döküntülerinin ortadan kaldırılmasına oldukça katkıda bulunur.
  • İnsan cildinde az bir miktarda bulunan ve oluşan cilt lekelerini ve aynı şekilde çok fazla bir derinliğe sahip olmayan cilt izlerinin ortadan kaldırılması için çok faydalıdır.
  • İnsan cildinin renk tonundaki dengesizliklerin ve uyumsuzlukların tedavisi için oldukça işe yarar bir çözümdür.
  • İnsan cildi üzerindeki oluşan kırışıklıkların oluşum süresini uzatmayı ve kırışıklık oluşum düzeyini en az miktardaki seviyeye indirmek için medikal cilt bakımı en çok kullanılan bir yöntemdir.

Medikal cilt bakımı birçok insan tarafından sağladığı yararlı özelliklerden dolayı tercih ediliyor.

Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Cilt bakım işleminde ilk olarak cildin analizini uzman doktor gerçekleştirdikten sonra ihtiyaç olan dermokozmetik eşyalar ile peeling, temizleme, tonik, maske ve nemlendirici ürünler ile cilt planlı bir şekilde genel olarak 1 saat boyunca işlemden geçer. Bu işlem ile birlikte cildin gerekli miktardaki neme ulaşması sağlanır. Bireylerin cilt bakımı kir, bakteri ve makyaj artığından arındırılırken medikal cilt bakımları kalite bir besleyici özelliği yapar.

Buna ek olarak da abartı bir miktarda cilt bakımı yapılması ciltte zararlı bir tepki yaparak olumsuz sonuçlara neden olabilir. Her bir birey için farklı miktarlarda cilt bakım yapılma aralıkları yapılır. Bundan dolayı da cilt bakımı için belirlenen plan çerçevesinde hareket edilmesi gerekir. Ayrıca cilt bakımı için çalıştığımız uzman ile belirli kriterleri göz önünde bulundurarak doğru bir zaman aralığı belirlemeliyiz.

Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cilt bakımı yapan bireyler daha sonrasında cilt bakımı yapıldıktan sonraki ilk iki gün boyunca cildini çok iyi bir şekilde korunmalıdır. Bundan dolayı cildine zarar verebilecek veya tahriş edebilecek her türlü ilaçtan veya üründen kaçınmalıdır. Ayrıca cildinize zarar verebilecek tüm canlılardan sadece iki günlüğüne uzak durmalı ve temastan kaçınmalısınız.

Medikal olarak yapılan cilt bakımı sırasında derinizdeki temizlenen deri gözenekleri temizlenmesi gereken miktara ulaşana kadar, çevrenizden veya dışarıdan gelebilecek her türlü mikroba, bakteriye veya cildinizdeki gözeneklere zarar verebilecek her türlü canlıya karşı herhangi bir savunma yapamaz halde olacaktır.

Bundan dolayı da bakım sırasında profesyonel olarak yapılmış olan cihazlar kullanılarak cildinizdeki gözeneklerin dış ortam ile bağlantısı kesilecek ve dezenfekte edilecektir.

Cilt bakım işlemini bu cihazı kullanarak uzmanlar gereken tüm işlemleri yapıyor ancak cildinize ve cildinizdeki gözeneklere zarar verebilecek herhangi bir sorun yaşamamak için cilt bakımı yaptırdıktan sonraki ilk gün yüzümüzü su ile yıkamayı, yüzümüze makyaj yapmayı ve sigara dumanın bolca bulunduğu yerlerde ya da yeterli miktarda hijyen sağlanamamış temiz olmayan bir ortamda mümkün olduğunca bulunulmaması gerekiyor.

Ayrıca cilt bakımı yaptıran bireylerin kullandığı kişisel bakım eşyalarının, koltukların, masaların, örtülerin ve battaniyelerin oldukça iyi bir şekilde yıkanması ve kurutulması gerekiyor.

Rheaguzellik.com'da yer alan içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Detaylı bilgi için lütfen hekiminize başvurunuz.

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp