Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Dermapen

 

Günlük yaşamda çevresel etkenler ve genetik faktörlerden dolayı cildimiz kirlenir ve bu nedenle cilt yüzeyinde lekelenmeler, yaralar, sivilceler meydana gelir. Bireyler bu nedenle ciltteki kötü görüntüden kurtulmak için bir çok yönteme başvururlar. Ancak her kullanılan yöntem oluşan problemleri engellemeye yetmez. Çünkü cilt yüzeyi oldukça hassastır. Bu nedenle ciltte oluşan sağlık problemlerini ortadan kaldırmak için başvurabileceğiniz en iyi yöntemlerden biri dermapen olacaktır.

dermapen neden yapilir

Dermapen Nedir?

Dermapen uygulaması özel iğne şeklinde ve kaleme benzeyen alet yardımıyla, ciltte oluşan sorunları gidermeye yardımcı olan bir işlemdir. Dermapen işlemi iki şekilde uygulanır. Bunlardan ilki mikro iğneleme ikincisi ise kolajen tedavisidir. Dermapen de amaç cilde gerekli olan kolojeni ve elastini cilde sağlamak ve cildi yeniden canlanmasına yardımcı olmaktır. Cildin kozmetik ürünlerden kaynaklı kötü görünümünü ortadan kaldırmayı amaçlar.

Dermapen uygulaması özellikle son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte oldukça yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Dermapen uygulamasının bu kadar çok tercih edilmesinin sebepleri; yan etkisinin yok denilecek kadar az olması, basit şekilde yapılması, ciltteki onarım yüzdesinin yüksek olmasıdır.

Kimler Dermapen Tedavisi Yaptırabilir?

Dermapen uygulaması genel olarak cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık, güneş lekeleri, sivilceler ve akneler, yaşlanmadan dolayı oluşan çizgilerde kullanılan bir yöntemdir. Bu nedenle bu tür problemlerden kurtulmak için dermapen uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Dermapen Hangi Cilt Sorunları İçin Uygun?

Dermapen işlemi genel olarak çevresel faktörlerden ve genetik etkenlerden dolayı cilt yüzeyine uygulanması mümkün bir işlemdir. Dermapen işlemi ciltteki sorunları gidermede oldukça başarılı bir yöntemdir.

Dermapen kullanıldığı cilt sorunları şunlardır;

 • Yaşlanmaya bağlı gelişen ciltteki kırışıklıklar ve çizgiler
 • Güneş yanıkları
 • Sivilceler ve sivilcenin neden olduğu yara izleri
 • Ciltte havadan kaynaklı oluşan kuruluk ve çatlaklar
 • Kızarıklık ve lekelenmeler

Yukarıda belirtilen ciltte sık görülen sağlık sorunları dermapen yöntemi ile tedavi edilebilir. Dermapen yüz bölgesindeki her yere, ellere, boyun bölgesine uygulanabilir. Dermapen uygulaması son yıllarda yapılan çalışmalar göz önüne alındığında ciltteki sağlık sorunlarını gidermede oldukça etkili bir uygulama olduğunu kanıtlamıştır.

Cilt yüzeyi oldukça hassastır ve çevresel faktörlerden kolayca etkilenebilir. Özellikle kozmetik ürünlerinin cilt yüzeyinden tam olarak temizlenmemesi, ciltte sağlık sorunlarına neden olabilir. Dermapen uygulamasının en çok tercih edilmesinin nedenleri arasında da kozmetik etkenlerden dolayı ciltte oluşan sağlık sorunları gidermede etkilidir.

Hydrafacial Cilt Bakimi neden yapilir

Dermapen Riskli Mi?

Dermapen uygulamasında en çok merak edilen konulardan biride dermapen uygulamasının riskli olup olmadığıdır. Genellikle kişiler dermapen işleminden sonra cilt yüzeylerinde kalıcı hasar meydana geleceğini düşünür, bu nedenle uygulamadan kaçınır. Ancak sanılanın aksine dermapen uygulamasının cilde zararı yok denilecek kadar azdır.

Çünkü işlem esnasında cildin gerekli olan protein ve vitamin ihtiyacını karşılayarak, cildi besleyerek canlanmasını ve daha genç bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor. Burada önemli olan bu işlemi yaptırmadan önce detaylı bir araştırma yapmalısınız. Çünkü sanılanın aksine bir çok merdiven altı yerlerde bu uygulama yapılmaktadır. Bu nedenle dermapen işleminden önce iyi bir hekime muayene olmanız oldukça önemli bir etmendir.

Hangi Durumlarda Dermapen Uygulanmaz?

Dermapen uygulaması risksiz bir işlem olsa da bazı cilt sorunlarında ve kronik rahatsızlıklarda uygulanması önerilmez ve uygulanmaz.

Dermapen uygulamasının uygulanmadığı durumlar şunlardır;

 • Ciltteki iltihaplı enfeksiyonlar
 • Cilt ve deri kanserleri
 • Siğil
 • Ciltte görülen açık yaralarda
 • Uçuk
 • Kanser
 • Akciğer rahatsızlıklarında
 • Hemofili

Bu gibi sağlık sorunu olan kişilere dermapen işlemi uygulanmaz. Bunun sebebi oluşabilecek komplikasyonların önüne geçmektir. Bu nedenle bu işlemi yaptırmadan önce uzamn bir doktora başvurup muayene olmanız gerekir.

Dermapen Tedavisinin Etkileri Ne Zaman Görülür?

Dermapen uygulamasının etkileri kişinin cilt sorunlarına bağlı olarak genellikle 5 ila 6 hafta içerisinde etkisini göstermeye başlar. Burada önemli olan kişinin cilt sorununun yapısı, büyüklüğü, nedenidir. Hekiminiz sizin için en uygun olan dermapen tedavisini belirledikten sonra etkilerini yavaş ama etkili bir şekilde görmeye başlayacaksınız.

Dermapen işlemi acısız ve herhangi bir yan etkisi bulunmayan, kişinin günlük hayatını etkilemeyecek şekilde uygulana bilen bir işlemdir. Bu nedenle cilt sorunlarını gidermede bireylerin en çok başvurduğu işlemler arasında yer alır. Dermapen tedavisi yaklaşık olarak 2 ila 3 ayın sonunda net bir şekilde etkisini göstermiş olur.

Rheaguzellik.com'da yer alan içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Detaylı bilgi için lütfen hekiminize başvurunuz.

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp