Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz, vücuttaki belli alanlarda oluşmuş fazla yağın parçalanarak yok edilmesi işlemidir. Soğuk lipoliz uygulanırken, işlem sırasında kullanılan aletin adı ise CRYO'dur. Vücut üzerinde oluşan bölgesel yağlanmalar, bu cihaz ile yüksek dereceli soğuk (-4 ila -8 derece) uygulaması ile yok ediliyor. Soğuk lipoliz uygulaması acısız bir işlemdir. Uygulama yaklaşık olarak 40 dakika ila 1 saat arasında değişkenlik gösteriyor.

soguk lipoliz nedir

Soğuk Lipolizi Kimler Yaptırabilir?

Soğuk lipoliz uygulaması bölgesel olarak oluşan yağlardan kurtulmak isteyen her kadın ve erkeğe uygulanabilir. Bu işlem çok kilolu olmayan ve alansal yağlanma söz konusu olan kişilere uygulanabilir.

Soğuk lipoliz uygulaması vücutta oluşan fazla yağlarından, ameliyatsız, cerrahi müdahale gerektirmeden ve kolayca kurtulmak isteyen 18 yaşını tamamlamış her kadın ve erkeğe yapılabilir. Soğuk lipoliz cerrahi bir müdahale olmadığı için herhangi bir riski yoktur, ancak işlem sonrası ciddi yan etkiler görülebiliyor. Bu nedenle soğuk lipoliz işlemi yaptırmadan önce uzman bir hekime danışmanız yararlı olacaktır.

 

Soğuk Lipolizi Kimler Yaptıramaz?

Soğuk lipoliz uygulaması acısız ve zararsız bir işlem olsa da bazı nedenlerden dolayı uygulanması kesinlikle önerilmez.

Bu nedenler;

 • Karaciğer rahatsızlığı
 • Böbrek hastalıkları
 • Göbekte var olan fıtık durumu
 • Kanser
 • AIDS
 • Diyabet (riskli ve yüksek seviyede)
 • Sedef, egzama vb. cilt sorunları
 • Kalp ve damar hastalıkları

Yukarıda belirtilen şekilde sağlık sorunu yaşayan adaylar için soğuk lipoliz işlemi uygulanmaz. Soğuk lipoliz uygulaması yaptırmak isteyen kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.

soguk lipoliz nasil yapilir

Hangi Bölgelere Yapılabilir?

Soğuk lipoliz uygulaması için hangi bölgelere yaptırılabilir diye bir şart yoktur. Üst kol, bel, karın, bacak, sırt ve yan bölümler, kalça ve basen gibi bölgelere rahatlıkla uygulanabilir. Soğuk lipoliz uygulaması genellikle her türlü egzersizi deneyen, sağlıklı ve düzenli beslenmesine rağmen vücutta yağlanma yaşayan kişilerin başvurduğu bir yöntemdir.

Ancak bunun yanı sıra dengeli ve düzenli beslenme ile bölgesel yağlanmasın yok olmamasından kaynaklı olarak soğuk lipoliz işlemi uygulanabilir. Soğuk lipoliz işlemi herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeden, uygulama esnasında kullanılan özel cihaz sayesinde -9 derecede, bölgesel yağlara etki ederek, vücutta istenmeyen görüntülerden kurtulmanıza ve daha fit bir görünüm kazanmanıza yardımcı oluyor.

İşlem sırasında vücudunuz hiç bir şekilde kimyasal ürün temas ettirilmez. Soğuk lipoliz uygulaması sırasında herhangi bir acı ve ağzı hissedilmez. Ancak işlemden sonra çok nadirde olsa bazı kişilerde; ishal, ağrı, kaşıntı ve kızarıklık görülebiliyor. İşlem yaklaşık olarak 1 saat sürüyor ve 2 seansta tamamen bölgesel yağlardan kurtulabiliyorsunuz.

Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Soğuk lipolizin etkisi kişinin bölgesel yağlarına, seans sayısına ve bedensel yapısına göre değişim gösteriyor. Aşırı olan bölgesel yağlanmalarda seans sayısı 1 olurken bazı durumlarda seans sayısı 3 olabiliyor. Yani uygulamanın yapılan bölge ile doğru bir orantısı bulunuyor. Aşırı kilolu olan kişilerde de bu durum benzer özellikler gösteriyor.

Soğuk Lipolizin Yan Etkileri Var Mıdır?

Soğuk lipoliz uygulamasının olası bazı yan etkileri bulunuyor.

Bunlar;

 • Bulantı ve kusma
 • Ciltte kızarıklık
 • Kaslarda oluşan sertlik
 • Deride şiddetli kaşıntı
 • İshal
 • Ağrı
 • Kas spazmları
 • Cilt yüzeyinde morluk
 • Cilt yüzeyinde hassasiyet

Yukarıda belirtilen durumlar nadir rastlansa da, bu belirtiler bir iki hafta içerisinde tamamen ortadan kalkıyor. Bu belirtiler geçicidir ancak işlem sonrası tekrarlama riski vardır. Soğuk lipoliz uygulamasın yüksek riskli yan etkileri bulunuyor. Fakat doktorunuz size işlem öncesi detaylı bilgi vereceği için, işlem ile alakalı soruları sorup daha detaylı bilgi alabilirsiniz. İşlem sırasında yaşanan hafif acı hissi, işlemden sonra biraz daha fazlalaşabilir. Ancak unutmayın ki bu olası ve nadir belirtiler geçicidir ve işlemden bir ila iki hafta sonra kendiliğinden yok olacaktır.

Soğuk Lipoliz Zayıflama Sağlar Mı?

Soğuk lipoliz uygulaması vücutta oluşan ve kötü bir görünüme neden olan fazla yağları, özel cihaz yardımıyla -8 derece soğuk uygulaması ile yok ediyor. Sırtta, belde, kaça da, basen de, üst kolda, bacaklarda, vücut yan bölgelerinde oluşan sarkık yağ tabakalarını ortadan kaldırıp, fit ve güzel görünüme kavuşmanıza yardım ediyor. Bu işlem sayesinde bir beden daha incelme şansınız ve bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulmanız mümkündür. Yani kısacası soğuk lipoliz uygulaması ile zayıflama sağlar.

Rheaguzellik.com'da yer alan içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Detaylı bilgi için lütfen hekiminize başvurunuz.

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp