Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Tüyleri Tamamen Yok Eder Mi?

İnsanoğlu varolduğu günden bu yana bakım ve estetiğe büyük önem vermiştir. En ilkel şartlarda bile vücut temizliği ve bakıma dikkat edilmiştir. Tüy sorunu da geçmişten günümüze kadar devam eden bir sıkıntıdır. Ağda, jilet, kül, epilasyon makinesi ve daha birçok yöntem tüy sorununa çözüm olarak kullanılmıştır.

Fakat bu yöntemler geçici çözüm olmuştur. Kalıcı bir çözüm üretmek adına yapılan çalışmalar sonucunda lazer epilasyon tekniği geliştirilmiştir. Lazer epilasyon ağrısız, pratik ve kalıcı çözümler sunmayı başarıyor. Kıl kökünde bulunan melanin pigmenti tarafından emilen lazer ışınları kılın gelişmesini önlüyor. Zamanla kılın yapısı bozuluyor ve geç çıkmaya başlıyor. Bununla birlikte birçok alanda artık tamamen tüyler yok olabiliyor. Tabii bu başarı için düzenli ve profesyonel uygulama yaptırmak gerekiyor.

lazer epilasyon neden yapilir

Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Lazer epilasyon cilt tipine ve tüy köküne göre bazen 8 seansta bazen ise 12 seansta sonuç veriyor. Uygulamanın şekli ve sıklığı ise güzellik uzmanı yaptığı muayene sonrası belirleniyor. Genel olarak ifade etmek gerekirse ilk seanstan sonra 15 gün beklemek gerekiyor. 15 günün sonunda ikinci seans yapılır ve ilk seansın etkileri değerlendirilir.

Bu süre zarfında uygulama yapılan alandaki kılların çıkıp dökülmesi beklenir. Kıl kökü 15 günde bir yenileniyor. Dolayısıyla uygulama yapıldığı sırada henüz oluşmayan kıl kökleri normal olarak gelişecektir. Bu yüzden bütün kıların dökülmesi beklenmez. Bundan sonraki seanslar da uzman kontrolünde 6 ila 8 hafta arayla yapılır. Bu uygulama sıklığı kişiden kişiye değişiklik gösteriyor.

Lazer Epilasyon Tehlikeli Mi?

Lazer epilasyon bir çeşit ışın uygulaması olduğu için çoğu insan tarafından tehlikeli görülmektedir. Cilt altına gönderilen dalgaların nasılsın bir reaksiyona neden olduğu birçok kimse tarafından bilinmiyor. Lazer epilasyonda uygulanan ışın cildin derinliklerine ulaşmaz. Işınlar derinin içerisinde bulunan kıl köküne kadar anca yol alabiliyor.

lazer epilasyon nedir

Bu yüzden de % 100 'e yakın sonuç veriyor. Çok ileri gitmediği için bazı kılların köküne ulaşamıyor. Bu açıdan bakıldığında lazer epilasyon tehlikeli demek doğru olmaz. Çünkü yüzeysel bir uygulamadır. Bu yüzden her bölgeye rahatlıkla uygulama yapılabilir. Ayrıca bilimsel olarak da herhangi bir tehlikesi tespit edilmemiştir.

Yan Etkileri Nelerdir?

Lazer epilasyonun bilinen bir yan etkisi bulunmuyor. Fakat eğitimsiz ve tecrübesiz kişiler tarafından uygulanan lazer, bazı cilt sorunlarına neden olabilir. Seçilecek lazer epilasyon yönteminin ve ışın şiddetinin kişiye özel olması son derece önemlidir. Yüksek derecede uygulama yapılması cilt yanıklarına neden olur.

Ayrıca yanlış uygulama sonrası ciltte su toplanır ve lekelenme oluşur. Bu yüzden profesyonel merkezlerden hizmet almak yararınıza olacaktır. Uygulama sonrasında cildi 3-4 hafta boyunca güneş ışınlarından korumak gerekiyor. Lazer epilasyondan sonra ciltte kızarıklık ve kaşıntı oluşabilir. Bu durum alerjik bünyeye sahip kişilerde gözlenir ve geçicidir.

Rheaguzellik.com'da yer alan içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Detaylı bilgi için lütfen hekiminize başvurunuz.

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp