Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Kök Hücre (Derma Terapi) Tedavisi

Derma terapi ya da kök hücre tedavisi olarak bilinen tedavi uygulaması yaşa bağlı olarak gözlemlenen sarkmaların yanı sıra genişlemiş olan gözenekler içinde kullanılmaktadır. Derinleşen kırışıklıklar, güneş sebebi ile oluşan lekeler, sivilce çukurları gibi birçok cilt sorununun giderilmesi işlemlerinde kök hücre tedavisinden yararlanılabilmektedir. Kök hücre tedavisi diğer adı ile derma terapi uygulaması uzman ve deneyimli dermatolog tarafından yaptırılmalıdır. Konusunda uzman ve deneyimli dermatolog gerekli olan tüm analizleri yaparak değerlendirmeler neticesinde kök hücre tedavisine başlar. Cilt yenilenmesinde son derece etkili olan kök hücre tedavisi cilde gençlik ışıltısını geri kazandıran bir çalışmadır. Cildin kalitesini ve elastikiyetini arttırdığı bilinen terapi yöntemi son derece de güvenli olması neden ile de tercih edilmektedir. Uygulamanın tatbik edilmesi işlemlerinde konusunda uzman ve deneyimli dermatolog desteğinin alınması ise son derece önemli olan bir detaydır.

Kök Hücre ( Derma Terapi) Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kök hücre tedavisi diğer adı ile derma terapi uygulaması konusunda uzman olan dermatolog tarafından klinik ortamında gerçekleştirilecek olan bir çalışmadır. Hastanın kendi yağ dokusundan ya da herhangi bir alanından elde edilecek olan hücre hastanın tedavi edilmesi gereken alanına aktarılır. Herhangi bir yan etkiye neden olmamakta olan kök hücre tedavisi aynı zamanda etkisi zaman ile artan bir uygulama olarak bilinmektedir. Diğer dolgu yöntemleri ile de en önemli ayrılı o uygulamaların zamanla etkisini yitirmesi olup kök hücre tedavisinin ise etkisini sürdürmesi ve etkisinin giderek artmasıdır.

Kök Hücre ( Derma Terapi) Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

Hastanın diğer olarak vücudundan elde edilerek gerçekleştirilen kök hücre tedavisi ile beraber başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Genellikle hastanın güneş en az gören bölgelerinden kök hücre alınmaktadır. Kol altı, kulak arkası gibi alanlar. Bu alanlardan elde edilen hücre ihtiyaç duyulan bölgeye tatbik edilir. İnce ya da derin olan kırışıklıkların giderilmesinde etkili olan kök hücre tedavisi aynı zamanda sivilce sebebi ile oluşan derin çukurlarında giderilebilmesinde etkindir. Aynı zamanda kaza ya da yanık durumlarının akabinde geçmeyen olumsuz görselin yenilenmesi aşamasından da kök hücre tedavisinden yararlanılabilmektedir. Kök hücre tedavisi saç tellerinde kalınlaşma elde edilmesi içinde gerçekleştirilerek saç dökülmelerinin de önlenmesine yardımcı olur. Cilte oluşmuş olan çatlakların giderilmesi ya da cildin gençlik ışıltısının geri kazandırılması işlemlerinde de kök hücre ( derma terapi) tedavi yöntemi uzman dermatolog tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
Whatsapp